FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 11:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace
PříspěvekNapsal: 31 říj 2012, 16:02 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2011, 01:00
Příspěvky: 263
Motor: 1,6 16V
Dobrý vyzkouším taky. Díky za tip.
Dnes jsem totiž poprvé natankoval 1/2 nádrže E85, takže to mám 1:1 a těším se na testy. Držíte si taky poměr cca 1:1 ?
Jak je to s těma svíčkama, co píšeš výš? Pokud vím, jsou pro 1,6 16V doporučeny svíčky NGK BKR6EKC nebo Bosch RC8BYC. Co je to za ty čísla 17, 18, 19, co uvádíš výše?

_________________
FIAT Marea 1.6 SX 16V Weekend, r.1996, tm.zelená met.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace
PříspěvekNapsal: 31 říj 2012, 17:56 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 črc 2009, 00:00
Příspěvky: 99
Bydliště: okr. Břeclav
Tankuju 100% E85. Teď koncem října už je ale v něm o dost víc benzínu, než bylo v létě.

Ty čísla udávají tepelnou hodnotu svíček viz http://unas.ath.cx/marea/svicky_zapalovani_barva.zip

NGK u nás koupit nikde v okolí nejdou a když su v Brně, tak mají normální obchody ještě a už zavřeno, takže používám normální PAL (Brisk) co tu mají v místní traktorprodejně. Předepsaná je tepelná hodnota 15 a tyhle obyč svíčky ještě po 20000 byly OK, ale přesto po výměně šel motor o poznání kultivovaněji (měl jsem tam 17 co jsem kdysi koupil na benzince, ale myslel jsem že tam mám 15).

_________________
Fiat Marea Weekend 1.6 16V r.v. 1997 celkem 280.000km
Barkas B 1000 r.v. 1989 mnou najeto 20.000km
Wartburg 353.1W r.v. 1976 celkem 190.000km (dárce orgánů pro B1000)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace
PříspěvekNapsal: 31 říj 2012, 21:49 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2011, 01:00
Příspěvky: 263
Motor: 1,6 16V
Jo, to že to jsou čísla tepelných hodnot svíček, to vím. Jen mi šlo o to, jak poznám, že tu co držím v ruce má hodnotu 15 nebo 16 nebo 17 ..... když přímo na označení svíčky to není (viz právě ozančení BKR6EKC, RC8BYC .....) Četl jsem, že každý výrobce má svoji převodní tabulku. Takže používáš to? Ne[bo jak víš, žes tam měl 17tku.

Citace:
Tankuju 100% E85. Teď koncem října už je ale v něm o dost víc benzínu, než bylo v létě.
Takže poměr benzín/etanol sám výrobce mění dle sezony?

_________________
FIAT Marea 1.6 SX 16V Weekend, r.1996, tm.zelená met.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace
PříspěvekNapsal: 31 říj 2012, 23:11 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2008, 01:00
Příspěvky: 1240
Bydliště: Šenov u Nového Jičína
Mění se poměr N95 vůči E85 podle ročního období. V zimě je větší podíl N95 než v létě (15% vs. 30%).

_________________
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX
182A4000 - 7/1998 Dark Blue Metallic Paint
ex F/I/A/T TIPO 1.6 DOHC i-e DGT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace
PříspěvekNapsal: 31 říj 2012, 23:34 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 črc 2009, 00:00
Příspěvky: 99
Bydliště: okr. Břeclav
bhiku píše:
Jo, to že to jsou čísla tepelných hodnot svíček, to vím. Jen mi šlo o to, jak poznám, že tu co držím v ruce má hodnotu 15 nebo 16 nebo 17 ..... když přímo na označení svíčky to není (viz právě ozančení BKR6EKC, RC8BYC .....) Četl jsem, že každý výrobce má svoji převodní tabulku. Takže používáš to? Ne[bo jak víš, žes tam měl 17tku.


protože už jsem tam měl obyč svíčky 17 od benzinky, protože se mě přicpávaly ventily a jeden myslel že svíčkama (to taky). Ventily jsou už čisťounký, palivový filtr co mi je přicpával i po vyčištění, taky.

Nevím jak se ty svíčky převádí, v traktortechně na to mají papírový katalog a tam mají napsané že do mé marey patří 15ka.

_________________
Fiat Marea Weekend 1.6 16V r.v. 1997 celkem 280.000km
Barkas B 1000 r.v. 1989 mnou najeto 20.000km
Wartburg 353.1W r.v. 1976 celkem 190.000km (dárce orgánů pro B1000)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace
PříspěvekNapsal: 05 lis 2012, 21:57 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2011, 01:00
Příspěvky: 263
Motor: 1,6 16V
Je zajímavé, že na stránkách některých firem, zabývajících se přestavbou na E85 se uvádí, že po přestaavbě není nutný zápis do techničáku auta. Pak v tom případě ale nelze tvrdit, že používám neschválené palivo, které nemám v techničáku uvedené, a že tím pádem nemůžu projít STK (viz příspěvěk od auto-veteran). A je-li to tak, pak už je zcela jedno, jestli si přestavbu nechám udělat, nebo jezdím bez přestavby. Nebo se mýlím.

Taky se na všech stránkách těchto firem uvádí že po 500-1000km (někde uvádějí po 5-ti nádržích) má vyměnit palivový filtr, který se díky čistící schpnosti etanolu zanese. Řešili jste to? Měnili jste? Nebo nastal vám nějaký problém?

Jezdíte někdo na původní svíčky, nebo jste všichni měnili za teplejší? Zá zatím jezdím na původní a nepozoruju žádné problémy.

_________________
FIAT Marea 1.6 SX 16V Weekend, r.1996, tm.zelená met.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace
PříspěvekNapsal: 06 lis 2012, 01:20 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 črc 2009, 00:00
Příspěvky: 99
Bydliště: okr. Břeclav
Když je to v techničáku, je to legální změna. Info o daňovém úniku mám od známého, co se v těchto kličkách snad vyzná (a možná je jenom moc opatrný, ale vychází mu to).

Musel jsem vyměnit filtr (po 15 letech ještě původní), on ale blbnul i s benzínem (pouštěl sajrajt, ucpával ventily), po výměně po pár desítkách km se už ventily nepřicpávaly, jak se vyčistil i přívod k motoru. V každém případě použijte aditivum (xylen), jak jsem zmiňoval dřív, dává se do lepších benzínů (a barev do stříkacích pistolí) - ten rozpouší usazeniny (líh je jen uvolňuje - má moc malé molekuly, vleze všude) takže se jich postupně zbavíte.

Jinak se mi stala tragická událost, mařka je zbouchnutá a to tak že by oprava stála víc než "nová". Motor ještě jde nastartovat, ale to je asi tak vše, takže jsem dofiatoval a půjde na díly.

_________________
Fiat Marea Weekend 1.6 16V r.v. 1997 celkem 280.000km
Barkas B 1000 r.v. 1989 mnou najeto 20.000km
Wartburg 353.1W r.v. 1976 celkem 190.000km (dárce orgánů pro B1000)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace
PříspěvekNapsal: 24 pro 2012, 01:52 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 17 zář 2008, 00:00
Příspěvky: 566
Bydliště: Frýdek-Místek
Motor: 1800
Ahoj
Tak jsem koukal na toto téma a něco málo k tomu písnu.
ze stránek mého známého s nímž jsem se nyní bavil na toto téma http://www.autoethanol.cz/
Bohužel je to ode mne velmi daleko, takže jsme ve spojení na dálku - je až z JČ. kraje z Hluboké n.Vlt. tak pokud jste z okolí máte to kousek. Pokud budete chtít kontakt je ochotný rád odpovědět co bude znát, případně zajistit a namontovat .Pokud jste z okolí máte možnost, já tu dálku hned tak nepojedu. V případě zájmu třeba říci že se jedná o nášeho klubáka, a potom se bude vědět... ostatní si domluvíte
kontakt na něj martinek@autonaethanol.cz
Ale aby to nevypadalo jako obchodní inzerce tady jsou informace o nichž jsem chtěl hlavně napsat:

Co se týká svíček tak na to mi bylo doporučeno oním kamarádem jenž se zabývá montáží že apodle něj jsou lepší Bosh platinum iridiový pro LPG. na stránkách : více na
http://www.autoethanol.cz/autoethanol/7 ... O-JEDNOTCE
doporučují
U některých typů automobilů je nutno použít lepší svíčky na studené starty, doporučujeme svíčky Nippon Denso Iridium Power.

Co se týká zápisu nepíše se to do TP jelikož se nejedná o zásah do palivové soustavy, ale do programového vybavení ovládajícího jeho jednotlivé komponenty tak aby umožňovalo používání legálního, státem schváleného a běžně distribuovaného paliva, jenž nepodléhá zvláštnímu režimu jako např.LPG s nímž jsou samostatné emise a např. zákaz vjezdu do uzavřených spodních garáží...
U emisí je to tak že pokud se měří pak nenaměří očekávané hodnoty a některé STK s tím mívá problém, pak se to řeší tak, že se tankne klasika, jež naplní očekávané kolonky a poté opět tanknete co libo a příslušně přepnete.



:pivko takže lepší do sebe si pivo líti více
nežli mrhat prachy díky daňové politice!!!

_________________
Již není mezi námi, však dříve byla naše milá :-(
©Camell FM Wekend ELX 1,8 16v r.v.1997 - do stříbrna se nám vybarvila
T-Mob 731 466 731; skype=nonazdar
jinak básník a poeta klubový, jenž co lze ve verších odpoví :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85 - zkušenosti, informace
PříspěvekNapsal: 07 srp 2013, 21:56 
Offline
Člen klubu

Registrován: 01 srp 2007, 00:00
Příspěvky: 15
Bydliště: Zlínský kraj
http://www.bioe85.eu/_data/section-1/6.pdf

_________________
Hezká 1.8náctka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz