FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 22 srp 2018, 05:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Velké díky - uvařená marejka
PříspěvekNapsal: 10 črc 2016, 19:00 
Člen klubu

Motor: 1,8 16V HLX
Ahojte lidičky, musím vám všem moc poděkovat za tyhle stránečky, už několikrát mi moc pomohly. Teď o víkendu se mi stal malér, po cestě Plzeň-Praha se mi uvařila naše Marejka, důvody zatím nejsou úplně známé, ale těžko bychom tomu zabránili, do motoru někudy vniká voda z chlazení, předpokládá se prasklá hlava nebo možná jen nějaká netěsnost (možná kolem ventilů? - motor zněl trochu jako traktor, opravář říkal že by to mohlo být taky).
No každopádně s velkými díky a omluvou těm, které jsem v sobotu odpoledne kontaktovala s prosbou o pomoc. Díky stránkám a několika lidem z fóra, se mi povedlo zjistit co a jak a kontaktovat vstřícný servis, kde jsem auto zanechala, v týdnu to rozeberou a dají mi vědět jak to vypadá.
Tak ještě jednou díky, jestli se s Marejkou budeme muset rozloučit, tak by mi nejvíc líto bylo, že s jiným autem už nebudeme mít tak fajn partu ochotnou poradit i zcela cizímu člověku.
Díky!

Předmět příspěvku: Re: Velké díky - uvařená marejka
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016, 20:15 
Člen klubu

Ahoj, tak mám špatné zprávy. Technik se na to trochu podíval, zatím to moc nerozebíral, ale zkusil natlakovat chladící okruh a prý to čtvrtým válcem do motoru crčí tak, že to nemůže být jen prasklé těsnění. Říkal, že kdyby při nás stáli všichni svatí a sehnala se levná hlava, tak by se snad do desítky vešel, ale není to vůbec jisté. To auto není v žádným bezva stavu, má prohnilý prahy, hřeben řízení je uvolněný, klapaly ventily a klika je přebroušená. Najeto má 240 000, rok výroby 1999. Loni jsme dělali výfuk, ale brali jsme nějaký levnější, taky se myslím dělaly přední tlumiče. To je asi tak vše. Jediné cenné jsou na tom fungl nový letní barumky (2 měsíce) a půlka nádrže. Má taky takový ty ozdobný ráfky (hliníkový?) ale mají už sem tam nějaký šrám a na jednom uchází vzduch (tak jednou za měsíc to dofukujeme).

Co byste dělali s tou marejkou vy? Na autu jsme existenčně závislí, nejsme na tom nějak extra, pro jiné budeme muset šáhnout na peníze, které byly určeny na něco zcela jiného. Ale taky si už nemůžu dovolit cpát hromady peněz do auta, na kterém se za chvíli rozsype něco jiného. A pak stejně hledat jiné, za míň peněz.
Nevím co s ní mám teď udělat, udělali byste pokus o záchranu? Nebo ji poslali na věčné silnice? Moc mě to mrzí, bylo to fajn auto :cry:

PříspěvekNapsal: 11 črc 2016, 21:54 
Člen klubu

Motor: 2.0 20v
No, asi bych se poohlédl po Stilu kombi v nějakém ucházejícím stavu a hned udělal prvotní základní servis, je to také auto, které pak dobře slouží.
Navíc v tom stavu jakém píšeš že Marea je to nezní jako moc bezpečné auto, pokud máte rodinu...

PříspěvekNapsal: 11 črc 2016, 21:58 
Člen klubu

Motor: 2.0 20v
Nebo si prostě ještě nechat spočítat vyvaření, opravu řízení, sehnat jiný motor + výměna a jeho základní servis a pak se rozmyslet.

PříspěvekNapsal: 11 črc 2016, 22:44 
Člen klubu

No mě právě ta oprava nepřijde moc rozumná. Ale je to zatím na základě nějakého odhadu, na druhou stranu odhadu člověka, který tomu na rozdíl ode mě rozumí. Zatím se v tom jen chvilku pohrabal, aby zjistil co se stalo.

Co se týče nějaké náhrady, nevím. Marejka byla mooc pohodlná a krásně se s ní jezdilo. Děda nám půjčuje Grande Punto a takovou splašenou kozu v životě nechci, strašně nepříjemně se mi v tom jezdí - a obojí je Fiat. Navíc jsme měli dost problémy sehnat opraváře :-(. Tak si nejsem jistá, jestli jít zase po fiatovi. Kamarád třeba nedá dopustit na Subaru, ale on si na tom hodně věcí udělá sám, to já nedám.

S Marejkou jsme za 8 let narazili kolem 100000 kilometrů, vím že potřebujeme velký kufr (2 psi a 2 děti), a obecně prostorného pracanta, ne moc sportovní, spíš robustní. Musí vydržet jak pojížďky po městě, tak sem tam taky delší jízdu. Dálnice i polní cesta. Marejka nás naučila, že pohodlíčko a výbava je super (taky jsem do ní přesedala ze žigula). A taky se mi Marejka moc líbila.

No ale ještě nevím jednu podstatnou věc, co s tou Marejkou teď? Chápu, že prodatelná nejni, ale to ji mám fakt odvézt do šrotu? Nebo nenašel by se v Praze někdo, kdo by si ji rozebral? Je tam pár věcí, které by se snad daly prodat, stálo by to někomu za to ji legálně zrušit?

PříspěvekNapsal: 12 črc 2016, 01:17 
Člen klubu

Motor: 1.8 16V + LPG
Ahoj

Skus se optat tady

http://www.autokutnohorska.cz/fiat/Vykup.html

Obcas jsem tam nejaky dil bral,zadnej zazrak to asi nebude.Samo aspon shodit kola,kdyz jsou nove gumy a posadit to na plechy.
Ale furt by to melo bejt lepsi nez zavolat odtah,at si to odvezou proti ekopapiru na vrakac.Kde jsou doby,kdy dali 1500Kc jeste.
No a kdyz je hluboko do kapsy,a musi to byt kombik,i kdyz to na tomle foru asi vhodny neni,okoukl bych Fabie,cca 2005+ rocnik
Do 50t. by se dalo vejit,nahradnich dilu dost,relativne jednoduchy,jen ten komfort bude nekde jinde. Ale Stilo je na tom podobne.Ono taky,na jak dlouho si clovek auto planuje.Ja chtel na 10 let,cerstve splneno,celkove 250t. najeto,vlastnich cca 200t.,az do predlonska v podstate jen spotrebak.Vloni a letos uz celkem narocny na penize,no ale motor dobrej a kastle nehnije,tak to jeste sponzoruji :modla
Taky nechci jine.Ale nakonec mi ho nekdo zrusi,ted v nedeli na D1 na horizontu v zuzenem pruhu mi citron na posledni chvili brzdil za zadkem na posledni chvili,az si zapistel a zakouril.Ach ty kolony. :zed

Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3

PříspěvekNapsal: 12 črc 2016, 11:12 
Člen klubu

Díky za tip. Kola si ani nemám jak sundat. Ale jsem s nimi domluvená, že si pro to ve čtvrtek můžou přijet, zítra jim odpo zavolám a potvrdím to. Doklady pošlu emailem a příští týden si s dětmi udělám busem výlet do Prahy. Jestli se náhodou nenajde někdo, kdo by si ji vzal. Bohužel to spěchá, slíbila jsem že do konce týdne bude pryč.

Co se týče nového, mám k dispozici 100t. Měly být na pozemek, kterého se tím pádem asi už nedočkám. Přišla jsem zároveň o auto i o vysněný pozemek. Ale aspoň si snad nemusím vybírat vrak, který to má za pár. Po roce a půl máme dnes večer bez dětí, protože spí u kamarádky, no tak místo jiné náplně budem běhat po bazárech a vybírat, co by nám mohlo marušku nahradit.
Kdybyste o něčem fakt v supr stavu věděli, budu ráda za echo.
Potřebovali bychom zavazadlový prostor 1 m × 1 m kvůli bedně na psy, kouli a ty tyče na střeše, hagusy? Raději bych asi benzín, LPG kvůli zmenšenému zavazadlovému prostoru asi nepůjde a mělo by to být silnější, když je pak něco na střeše, vlek, tak aby to nebyl hlemýžď. Na barvu to nejezdí, když to zrovna nebude růžová. Nějak zásadně netoužím po škodovkách, ale spíš to bude o tom, co potřebujeme a o aktuálním stavu daného auta a obecné spolehlivosti tohoto typu, i když to já těžko posoudím.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2016, 19:52 
Guvernér

Motor: 1.6.16v,1.9 JTD
Za Brnem u Blanska je taková světoznámá propast,Macocha se jmenuje,tak z ní tu Mareu shoď :D ,myslím že to nemá cenu opravovat,ty závady co popisuješ budou dost nákladný,prostě to nejde látat do nekonečna,bohužel.Ale myslím že se dá ještě trošku zachovalá Marea sehnat,za pár korun relativně.Asi nejspolehlivější byly spíš 1.6.Nebo sežeň Wartburga,ten má pontonovitou karoserii nepodléhající modním vlivům.Pod kapotou má motor pracující na principu náhodných výbuchů. :wink:

Jawa Babetta 210 r.v.87
Tera-Vari DMJ-315 r.v.87

PříspěvekNapsal: 13 črc 2016, 14:22 
Člen klubu

Gryzzli píše:
Za Brnem u Blanska je taková světoznámá propast,Macocha se jmenuje,tak z ní tu Mareu shoď :D

No to bude makačka, dotlačit to z Prahy do Brna a pak to ještě vytáhnout na ten kopec. No ale možná by mě vzali lanovkou .. :D

Vrakovišti jsem to potvrdila, ale gumy si jednak nemám jak vzít a oni to berou jen kvůli těm gumám. Bez nich by to auto ani nevzali. To se už na vrakovišti za rozebírku platí? Jsem z toho smutná, ale nemám na výběr, přece to nenechám odtáhnout do Plzně, a co s tím tady?

S novým jen jsme okoukli typ auta, tak by seděl Peugot 307, 308 a 407 nebo Ford Focus. Mám už domluveného servisáka, který s námi pojede pár aut okouknout, ale na Peugeota se moc netvářil, že spíš toho Forda, ale v benzínu. Většina aut v nabídce jsou diesely. Tak uvidím co seženeme. Některé bazary měly i levnější auta, ale co bylo do 70.000,- byly příšerný vraky. Chjo.

PříspěvekNapsal: 24 črc 2016, 09:59 
Člen klubu

Tak máme doma focuse. Už jsem vyřídila i marejku, jen mě zarazilo, že nám z auta zbyla jen část věcí.
Chybí nám jeden deštník (velikost golf), multifunkční nůž, mapa, už skoro vyplněna karticka way myčky, šroubováky, sada světýlek. Nechápu, že nás o těchto pár prkotin musel někdo obrat. Jako by nestačilo, že jsme přišli o auto :(

PříspěvekNapsal: 24 črc 2016, 11:20 
Člen klubu

Motor: 1,8 16V + 1,9 16V JTDm
1,8 motor mám+by měl být dobrý.Na Marušce jsem jej taky měnil a to 2x.Ale korozi jsem tam neměl skoro žádnou,je dostala bebino na čumáček.

AR 159 1,9 JTDm 110kW SW

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]