FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 19 bře 2024, 11:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Trable s Pandou
PříspěvekNapsal: 02 říj 2018, 00:45 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 26 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 1772
Bydliště: Vysocina-Zdarsko,Tel:608537629
Motor: 1.8 16V + LPG
Od zacatku. V r. 2015 jsem poridil zene ojetou Pandu( vyrobena 13.12.2003) jako nahradu za havarovanou(vyrobena koncem 2009).Ta mela kastli pomuchlanou odevsad,ale motor jen 33t. a v cajku.Proto ta ojeta se shanela v zachovale plecharine,a na stavu motoru prilis neseslo,pocitalo se s jeho vymenou v budoucnu.
No,letos sotva prolezla emisema,spojka poklouzavala a celkove uz se chovala prichciple(270t. na tachu cca).Tak jsem to nechal konecne prehodit,od poloos vejs komplet.Motor,co sel ven,nebyl puvodni,prodavajici ho pry nekdy 2012 menil.
Pri koupi jsem lustroval velke TP,prave kuli prehozeni,kod motoru stejnej,krom veku,a blbin jako jinak resene chlazeni,mensi prumer svicek, vse se zdalo stejne.
Prehodily se remenice,drzaky,pac Panda ma klimu a novej motor ji nemel.
Vsecko funguje,start na brnk...asi do 2000 ot.Pak se zacina dusit az cukat,neda vykon,jako auto se spatnym predstihem.
Menilo se ze stareho nakonec asi vse,civky kabely,cidla,vstriky,kat,atd atd.Postupne zustala nevymenena jenom RJ
V Pande vyrobene na konci roku 2003 je RJ IAW 5AF,az podezrele citelne papirove nalepky.Pokud jsem dohledal vse spravne,tato jednotka se do Pandy davala nejdriv v r. 2006 do verze Natural Power,od roku 2008 do verze Eco. V Puntu byla v Natural power od 2003,totez ve verzi Punto s automatem.
A tak si zacinam myslet,ze tahle RJ neni ta,se kterou auto bylo vyrobeno.
Motor,co se daval do auta,ridila RJ IAF 4AF,a domnivam se,ze puvodne,pred vymenou motoru byvalym majitelem,by mela byt dle roku vyroby i v tomto aute.
Nedokazu ale nijak zjistit,zda tomu tak skutecne bylo,Eper mi v tom nepomohl,i pres VIN uvadi obe moznosti.A taky jsem laik.

Nema nekdo nejaky tip,jak bych si to mohl overit?RJ bych musel nechat prehodit i s kompletni kabelazi,a mit jistotu,ze puvodne tam byla,by bylo fakt dobry.
Mam k dispozici VIN,puvodni cislo motoru,fotky oznaceni obou RJ.Mohl bych zkusit zjistit cislo motoru,co sel ven,pokud by to k necemu bylo.
Dalsi teoretickou moznosti,by byla uprava map v RJ k dosazni provozuschopneho stavu (v plynu byla a zase bude,doufam) na benzin a potazmo dalsi emise v budoucnu.
Jenze i kdyby to slo,mozna to bude takovej ranec,ze ekonomicky to nema smysl.

Puvodne sem to chtel dat do hospody,ale tohle se muze nakonec smazat komplet,at to dopadne jakkoliv.
Dik za cokoliv predem.

_________________
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet,Rubína alias Ruby LPG
Marea Weekend 1.8 16V HLX - Popelka LPG (v pozici zalozni vuz,prozatim)
Obrázek
Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trable s Pandou
PříspěvekNapsal: 09 pro 2018, 04:58 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 26 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 1772
Bydliště: Vysocina-Zdarsko,Tel:608537629
Motor: 1.8 16V + LPG
Tak nakonec se pokrocilo.Komplet se prehodily kabely okolo motoru a do palubky,k motoru jeho RJ z auta,kde byl motor,totez pojistkovka v kabine,kabelaz se doplnila o draty pro klimu.Prisel jsem ale o dalku.Co se nemenilo,byla pristrojovka s budiky.A i kdyz vse funguje a auto je v poradku jizdne i emisne,blika trvale check engine spolu s displejem pristrojovky pod budiky.Pravdepodobne se elektronice v pojiskovce nelibi puvodni pristrojovka.
Tak jak se zda,bud budu muset menit i budiky,a to fakt nevim,zda a jak se to podepise na funkcnosti vybavy,jako trip computer,automaticka klima,nebo donutit puvodni pojiskovku zapomenout na immo,a dat ji nazpet.obavam se ale moznych dalsich problemu.Taky to nebude urcite zadarmo.

Nesetkal se s tim nekdy nekdo,ze se menila pristrojovka s budiky za jinou,a neresil nesledne jeji akceptaci bodycomputerem v pojistkovce?
diky

_________________
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet,Rubína alias Ruby LPG
Marea Weekend 1.8 16V HLX - Popelka LPG (v pozici zalozni vuz,prozatim)
Obrázek
Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz