FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 10:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2393 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 160  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 13:45 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 10 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 644
Bydliště: u Brna
Motor: 1.8
nudíte se? kupte si medvídka mývala aneb pojďte všichni sem!
:pivko :doutnik :pivko :doutnik :pivko :doutnik :pivko :doutnik :pivko

chcete si jen tak poklábosit? jste dnes osamělí? rozhodil vás partner/-ka? rozhodilo vás auti? rozhodil vám někdo sandál? chcete něco vědět ale báli jste se zeptat? víte jak zachránit svět? znáte odpověď na vše?

tak tohle je téma právě pro vás!

_________________
Marea Weekend 1.8 16v HLX Blu leader
Lancia Ypsilon 1.2 8v
Hyundai Elantra 1.6 16v
Škoda Octavia II 2.0 FSI


Naposledy upravil markus dne 03 kvě 2007, 19:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 14:34 
Offline
Člen klubu

Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Příspěvky: 487
Bydliště: nizna na orave 0915231100
ze bi som sa nudil neda sa povedat skorej mam chut sa nieco dozvediet pretoze mam Mareu len dva mesiace a tak zatial iba nasavam informacie.Kebi som bol vedel o klube prvej nemusel som mat tolko starosti s mojou za nevedomost sa plati!

_________________
1,9td 100 HLX 98 orava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 15:04 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 10 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 644
Bydliště: u Brna
Motor: 1.8
a jakej máš problém? třeba něco vymyslíme :roll:

_________________
Marea Weekend 1.8 16v HLX Blu leader
Lancia Ypsilon 1.2 8v
Hyundai Elantra 1.6 16v
Škoda Octavia II 2.0 FSI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 15:12 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 10 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 644
Bydliště: u Brna
Motor: 1.8
to je super, že je tu nová rubrika "jak na to" to se to bude kutit, měnit olej a tak :D

_________________
Marea Weekend 1.8 16v HLX Blu leader
Lancia Ypsilon 1.2 8v
Hyundai Elantra 1.6 16v
Škoda Octavia II 2.0 FSI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 15:34 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 24 črc 2006, 00:00
Příspěvky: 69
Bydliště: Nosislav
Vítám novou, perfektní rubriku. Nejsem žádný kutil Tim a tudíž nemohu poskytnout žádné užitečné informace, ale nezávazný pokec na jakékoliv téma vítám. Hlavně je tu plno parádních lidiček, z nichž osobně znám jen Karlose, neb k nám vozí zmrzku. ale určitě se někdy dostanu na nějaký ten srazík a poznám další. S Marejkou jsem zatím (po necelém roce ) nadmíru spokojen a koukám, jak jich na silnici přibývá.

_________________
Marea Weekend 1.9 TD 1998, stříbrná metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 15:42 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 10 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 644
Bydliště: u Brna
Motor: 1.8
marejek je čím dál víc a ceny jsou oproti loňsku zase nižší :lol:

_________________
Marea Weekend 1.8 16v HLX Blu leader
Lancia Ypsilon 1.2 8v
Hyundai Elantra 1.6 16v
Škoda Octavia II 2.0 FSI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 17:50 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 24 črc 2006, 00:00
Příspěvky: 69
Bydliště: Nosislav
Zítra vezu Marejku k našemu doktorovi na výměnu oleje, rozvodů a vůbec na prohlídku po roce. Tak doufám, že vše proběhne v pořádku a finančně mě to nezrujnuje.

_________________
Marea Weekend 1.9 TD 1998, stříbrná metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 19:11 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 10 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 644
Bydliště: u Brna
Motor: 1.8
tak přeju dobré pořízení a ať se moc neprohneš - taky se chystám. budu dělat olej a celkový stav...

_________________
Marea Weekend 1.8 16v HLX Blu leader
Lancia Ypsilon 1.2 8v
Hyundai Elantra 1.6 16v
Škoda Octavia II 2.0 FSI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 20:43 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 31 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1348
Bydliště: Bílovec
Motor: 1.9 JTD
Zdarec Hospodo.
Tak aniž bych byl nějaký moc velký vědátor okolo aut všeobecne(poznám rozdíl mezi dieselem a benzínem),no,možná ještě něco navíc,tak jelikož máme v areálu naší firmy dalších 5 malých firem,které jsou u nás v nájmu(takova malá průmyslová zona),je mezi nimi i autoservis,tedy spíše autodílna ve které pracuje jako jediný zaměst.a zároveň ředitel,náměstek a majitel jeden servisák Béďa ....On se opravdu jmenuje Bedřich a tak za ním každodeně chodím na pokec a hledím co jak které auta,jak se kazí a tak.On je to spíše takový "opravář"-výměnář,jako,že přijedete,ukážete a on vymění...No ,ale o čem chci psát.Je to týden,co jeden nejmenovaný a u něj často navštěvovaný autobazar,který ho zásobuje prací na ojetinách určených k prodeji,zaukoloval opravou peugeotu 407 1.8 16v.byl dotažen z Prahy na laně,jako nepojízdný.Nefungující motor(nelze natočit a když běží,tak hodně ztuha a tak na 2 až 3 válce,dále pak minimálně fungující brzdy-brzdový pedál se propadající a učině brzdící až na podlaze a pár kosočtverců vyrytých v laku karos.cena za kterou tento bazar vůz vykoupil byla 5000 czk.
Oprava brzd byla jednoduchá.THV vyměněn za starý z favorita-výsledek nefungující ABS-kontrolka napojena na ABG,kosočtverce opraveny opravnou tužkou.
Motor-2 písty zadřené,pístní kroužky se nenašly...písty vyměneny za starší.Vůle jak cyp,ale výsledek byl dobrý-komprese 4.4 a 6.0.po umorném startu se motor houpe jak loď,ale na přidání plynu reaguje dobře.Z výfuku bílý dým.Spotřeba oleje bude úděsná.Pozor-nevytáčet-rozvodový řemen drží na vlásku.
Auto naleštěno,přidány lité kola,tacho stočeno o 185 tis na 96 a cena 122 000,- a věřte nebo né-Dnes má toto vozidlo nového majitele-Mladý pár s čerstvě narozeným dítětem!
Jen připomenu,že ten servisák,nemá s tímto vozidlem nic společného:On jen dělal svou práci na přání zákazníka...
Tak vážení vzhůru na nákup vozidel u nás v čr.
Mějte se všichni a neožerte se tu moc
Váš máreák,ktrý to s vámi myslí dobře.Michal

_________________
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0 TDI 09/2010
MAREA WEEKEND 1.9 JTD ELX 01/2001
FELICIE Magic II 1.6 GLX 01/2001
Čtyřkolka Race 250 Honda 2006
Čtyřkolka 110 automat Číňan 2010


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 21:06 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 1306
Bydliště: Ostrava
Motor: 1.6 16V
Maruško to je brutální,ale asi ne zcela vyjímečná praxe našich "poctivých" bazaristů...Sice tím dost riskují,ale na druhou stranu kolik lidí do nich půjde i několik let přes soudy aby dostali korunu zpět za záruku danou zákonem a to spolu s několika znaleckými posudky,které,světe div se,se dosti často roscházejí... :oops:
Myslím si,že by tohle podnikání ve kterém se ročně točí tučné miliardy mohlo být více pod drobnohledem kompetentních úřadů.
Například by musel bazar který přebírá auto do vlastního majetku provést nějakou povinnou testovací prohlídku-třeba jako STK,ale daleko tvrdší. Výsledek této kontroly by samozřejmě musel oficiálně uvádět v kartě vozu jako další certifikát.
Sice by to zdražilo auto o nějakou tisícovku,ale když si vemete kolik následující majitel zaplatí za opravy věcí které bazar zatají,tak by to bylo zanedbatelné zdražení.
Vím že se říká,že má člověk počítat s 20% rezervou na opravy a další investice,ale to v případě posr...motoru a jiných drahých agregátů ve vozech je dost málo,zvláště když o nich neví a nemůže s nimi počítat.A například stočené kilometry považovat automaticky za podvod z důvodu zvýšení ceny vozu,pouze v případě doložené nehody a výměny palubovky toto také doložit.Aspoň by se snížil buď počet stočených kilometrů a nebo by bylo najednou skoro každé auto nabořené a tím pádem levnější...

Asi si to představuju jako Hurvínek válku,ale jsou věci které mě ser...neuvěřitelným způsobem.Myslím,že tohle je jeden z mála mých příspěvků,který není off-topic....Děkuji Markusi.. :lol: :lol: :lol:

_________________
1.6 16V,ROSSO BAROCCO PEARL,8/99,zkrášlená,prostě láska,
Aprilia SR 50...pro jednoho do města stačí až nad hlavu..)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 21:15 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 27 led 2007, 01:00
Příspěvky: 900
Bydliště: Bravantice u Bílovce +420603828919 Honza
Motor: 1,6
Ahojte
Musím dát za pravdu Michalovi!!!!!. Ten "autobazar" dobře znám a jsou to opravdu dárci :evil: :evil: :evil: :evil: Když jsem chtěl od nich Mareu, tak cena odpovídala dovozu z Venuše a těch řečí kolem, A že proč Fiata, Opel je lepší (stálo jich tam 5) a když ne toto , tak Forda a podobné blbé řeči. Když už mne dotáhli k nějakému Oplu, tak spustili známou odrhovačku. Super stav (díra v prahu) , nebourané (auto hrálo třemi barvami) , málo km (8 roků staré-pouze 65tkm 8O :?: :ko ). Když jsem se ptal, jestli mne mají za vola, tak jsem málem dostal montpákou. Takže kupovat auto je velká sázka do loterie a určitě je dobré si zjistit, jesti třeba není na netu tak skvělý klub :modla :modla :slava .
PS: Michale díky za manuál (cd) :diky , zatím jsem ho jen četl a doufám že zůstane jen u toho. Krom výměny vlnovce zatím nic.
A tu divokou Mareu znám, je to Id......t. provedl mi něco podobného.

Honzino

_________________
Opel Crossland 1,5 , 6 kvalt
Opel Vivaro 1,6 Biturbo, 6 kvalt, 8 míst
Opel Corsa 1.4 LPG
Ex Fiat Idea 1,4 70kW 6 kvalt, LPG , plný pytel problémů
Ex Fiat Scudo 2,0JTD, 6 kvalt
Ex Lancia Phedra 2,2 JTD
Ex Fiat Marea combi 1,6
Ex Fiat Bravo 1,4 LPG


Naposledy upravil Honzino dne 03 kvě 2007, 21:18, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 21:16 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 31 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1348
Bydliště: Bílovec
Motor: 1.9 JTD
Dal jsem tady tu věc,právě proto,že je mi taky proti srsti a hlavně proto,že to koupili lidi,kteří za to dali určitě skoro všechny finance(jako asi každý) a asi je toto vozidlo moc těšit nebude.problém je ale možná jinde.Já se taky přiznávám,že jsem bývalé auto stáčel z 332 na 180,ale taky pak tomu odpovídala cena o 30 000 peněz nižší,než byla obvyklá.Ozvalo se mi 22 zájemců a toho co to koupil se vůbec nezajímal o technický stav,protože tomu napovídala cena,ale tento případ,který jsem popisoval je uplně opačný.Zisk předčil zdravý rozum....

_________________
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0 TDI 09/2010
MAREA WEEKEND 1.9 JTD ELX 01/2001
FELICIE Magic II 1.6 GLX 01/2001
Čtyřkolka Race 250 Honda 2006
Čtyřkolka 110 automat Číňan 2010


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 21:27 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 1306
Bydliště: Ostrava
Motor: 1.6 16V
Největší průser je v tom,že jak jsi říkal koupí si to rodinka s miminem,které chtějí vozit bezpečněji než ve 120ce a když se jim to auto rosype,tak nemají ani čím jezdit,ani auto ani na tu opravu...Je to prostě mazec. :evil:

_________________
1.6 16V,ROSSO BAROCCO PEARL,8/99,zkrášlená,prostě láska,
Aprilia SR 50...pro jednoho do města stačí až nad hlavu..)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 21:28 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 31 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1348
Bydliště: Bílovec
Motor: 1.9 JTD
Honzino píše:
Ahojte

PS: Michale díky za knížku (desce) :diky , zatím jsem ho jen četl a doufám že zůstane jen u toho. Krom výměny vlnovce zatím nic.

Honzino


No tak ať slouží jak má! :wink: Já taky jen jezdím a tankuji naftu,což se mi krutě vymstí...přední náprava už se přetala jen ozývat,ona si již vytvořila i kontrolku na palubovce(stabilizátor:mimo styk s vozovkou),není čas,žena má ale kuchyňskou linku za 280 000,což mě hřeje na srci a v žaludku(šak jí už felicie taky rochtá jak cyp.)

_________________
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0 TDI 09/2010
MAREA WEEKEND 1.9 JTD ELX 01/2001
FELICIE Magic II 1.6 GLX 01/2001
Čtyřkolka Race 250 Honda 2006
Čtyřkolka 110 automat Číňan 2010


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007, 21:34 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 31 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1348
Bydliště: Bílovec
Motor: 1.9 JTD
hasmann píše:
Největší průser je v tom,že jak jsi říkal koupí si to rodinka s miminem,které chtějí vozit bezpečněji než ve 120ce a když se jim to auto rosype,tak nemají ani čím jezdit,ani auto ani na tu opravu...Je to prostě mazec. :evil:


Máme na to stejný názor,resp.myslím si,že by asi každý normální člověk smýšlel stejně.
Chci,ale říct,že si všichni važte mařky pokud vám jen trochu dělá radost.Pokud máte jen nějaké prkotiny,kontrolky,vrzání a další lehce odpustitelné věci,buďte ráci,protože mít starosti s těžkámi opravami záhy po koupi je pak dost tvrdý kámen na talíři.

_________________
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0 TDI 09/2010
MAREA WEEKEND 1.9 JTD ELX 01/2001
FELICIE Magic II 1.6 GLX 01/2001
Čtyřkolka Race 250 Honda 2006
Čtyřkolka 110 automat Číňan 2010


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2393 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 160  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz