FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 24 dub 2018, 08:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 črc 2009, 23:21 
Člen klubu

Motor: 1.9 TD
ten minusovy kabel nieje samozrejmostov... je to dobre aby bol zvlast natiahnuty no nie nutne :)

najskor sa to zisti po samotnej montazi :)

ps: uz tento tyzden dokoncim montaz...kufor v mojej marejke je komplet v lamino a dvojitej podlahe :) uz len kozenka a namontovat zosiky a repro :)

skvely napad s tym tahanim kablu :) keby som vedel spravim to tak aj ja.... 50 kabel je tazke tahat :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 bře 2010, 14:51 
Člen klubu

Motor: 1,9 JTD
a máte někdo zkušenost se zapojením zesilovače do můstku? Můj předchozí basáček byl aktivní, tak jsem to řešit nemusel...Díky

jo a zesilovač mám tento:

http://www.prohifi.cz/zesilovace-do-aut ... r-hpb-1502

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 bře 2010, 19:56 
Guvernér

Motor: 2,4 JTD
Pokud to zesilovač umožňuje, tak nic ti v tom nebrání. :wink:

A ten tvůj zesák to umí. Jen doufám, že bude "krmit" i dostatečně dimenzovaný basák 8)

Předmět příspěvku: ...
PříspěvekNapsal: 12 bře 2010, 09:54 
Člen klubu

millhaus píše:
a máte někdo zkušenost se zapojením zesilovače do můstku? Můj předchozí basáček byl aktivní, tak jsem to řešit nemusel...Díky

jo a zesilovač mám tento:

http://www.prohifi.cz/zesilovace-do-aut ... r-hpb-1502

... je to velice jednoduche. Na tvojom zosiku (ten co je na foto v odkaze) mas 4 konektory na pripojenie repro. 2x + a 2x - (SPEAKER) cize tam pripojis 1 par repro.
Dalsia moznost je BRIDGE (zapojenie do mostiku) a to ty prave chces. Takze to zapojis na uplne krajne + a - tak, ako to naznacuje tia ciara na fotke, teda na zosiku. a to je cela ceda. nic ine nerobis. vsetko ostatne nechaj zapojene ako je (privod signali a napajanie)

vela zdaru a hadam som pomohol

[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/318136.html] Obrázek[/URL

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 bře 2010, 10:29 
Člen klubu

Robert:

zatím ještě váhám mezi dvěma kousky...bud a nebo

http://aukro.cz/item950157466_boss_audi ... _flat.html

http://aukro.cz/item946590207_focal_27k ... bonus.html

ten druhý prodává kamoš, takže i vím jak mu to hrálo. Ale je fakt, že on měl fabku a celou si ji vytlumil, takže efekt naprosto úžasnej... a k tomu prvnímu, co jsem se ptal nějakého borce na netu, tak výroba uzavřené ozvučnice asi kolem 1000Kč....

szabo.martin

díky ti mockrát, myslel jsem že je to teda trochu složitější :D

:D :D :D :D :D :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 bře 2010, 17:37 
Člen klubu

Motor: 1.9 TD
+ nezabudni prepnut na zosiku jeden prepinac .... (zvykne tam byt.. ja ho tam mam) zo stereo na mono

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 bře 2010, 21:36 
Guvernér

millhaus: Jsou to poměrně odlišné reproduktory. Kvalitnější je Focal, jen se mi nezdá ta doporučovaná ozvučnice. Píšou BR 25 - 40 litrů, což je dost velký rozptyl a ještě k tomu neuvedou průměr a délku BR. Přitom podle parametrů bych ten reprák dal spíš do uzavřené ozvučnice.
Ten Boss má aspoň přesně daný typ a objem bedny. Navíc má větší citlivost, což je výhodnější (šetrnější) pro zesilovač. Basy z uzavřené ozvučnice budou pevnější a přesnější. Focal bude mít zase basy hlubší, ale budou postrádat tu pevnost a rychlost. Navíc hrozí, že při nesprávně navržené ozvučnici může z bedny vycházet spíš nějaké hučení, než kloudné basy. Pokud si ten Focal už slyšel a líbil se ti jeho zvuk, a přitom víš v jaké byl bedně, jdi do něj. Pokud se ti líbí víc rokovější hudba, jdi do Bosse. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 bře 2010, 23:39 
Člen klubu

OK díky za radu, Je fakt že bych spíš preferoval ty basy než nějaké spíš jen hluboké hučení... S tím co jsem slyšel je to težký. Myslím si, že když sedneš ho auta s "pořádným basákem" tak tě to uchvátí a až po delší době začneš poslouchat co opravdu hraje...No ještě se pokusím domluvit na nějaké lepší ceně. Víc se mi líbí boss, ale kvalita u repra za 1500 nebo 15000 bude možná znatelná...Ještě otázečka, co máš v předních dveřích? Četl jsem si, že někdo tam 16cm dá někdo ne a já stejně furt nevím co ano a co ne... Mám totiž momentálně tyto repra v autě co prodávám a nevím jestli je tam mám nechat, nebo spíš jestli je dám do mařenky...

http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a ... -ev-165l-3

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 bře 2010, 00:58 
Guvernér

S tím Focalem, resp. s jeho ozvučnicí, by ses musel pohrát, a pokud neoplýváš kutilskými schopnostmi, mohlo by tě to vyjít i dost draho, než by si dospěl k tomu správnému zvuku. :? ...ale zase by se ti odměnil mohutným a možná ne tak špatným basem. 8)
Možná bys měl raději hledat něco ověřené a továrně vyladěné, tedy repro i s boxem. No nechám to na tobě. :wink:

Jinak co mám já ve dveřích a nejen tam, si přečteš tady: (klik) a jak to vypadá, najdeš tady: (klik)
Ty tvé 16-ky Hertze, by se tam mohly vlézt, jen třeba je dát na redukci z MDF, či překližky o tloušťce tak kolem 10 mm.
Jinak si přečti sousední vlákno, které se předníma reprákama zabývá. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 bře 2010, 09:31 
Člen klubu

Mám v plánu buď koupit ten focal aj s ozvučnicí nebo jen repro Bosse a nechat udělat bednu na zakázku.

Když jsem našel jeden takový inzerát, kolik by stála bedna, tak mi bylo řečeno že asi 1000 (to už jsem psal). A ještě jsem se ptal na tu bednu, od focalu a bylo mi řečeno, že bedna je z kvalitního matroše, ale udělaná celkem amatérsky, že ten člověk o tom asi nic moc nevěděl... Sám ještě pořádně nevím který teda koupím. Pak dám vědět...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 bře 2010, 12:53 
Člen klubu

tak už je nakoupeno...nakonec jsem koupil BOSS D12F. Kabeláž mám 10mm2. Ještě se chci zeptat kde je v kufru nějaká kostra, kam bych mohl dát zesilovač. A jaký káble mám koupit na připojení SW a zesilovače?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 bře 2010, 00:29 
Guvernér

No paráda. :) Doufám, že se podaří k němu udělat i dobrou bednu. Na Aukru jsem našel borce, co prodává hotové boxy za docela dobré ceny. Ušetřil bys něco peněz i času. Tady(klik) je najdeš. Odhadem, podle rozměrů, by mohla mít vnitřní objem kolem 35 litrů. Oproti 28 doporučovaným, to není zas tak o moc víc, aby bas stratil na rychlosti, naopak přibude něco málo hloubek.
Ale pokud ti postaví box někdo jiný a precizněji, nejsem proti :wink:

Jinak já mám zesilovač schovaný v levé schránce kufru. Trošku jsem musel "upravit" tapec, aby se tam vlezl. Kostřící bod je hned za ním (pod zadním světlem). Průřez napájecího kabelu zvol spíš větší, vzhledem k tomu, že jej třeba táhnout až ze předu, od baterky (já mám 16 mm2). Na signálových kabelech nešetři. Čím víc odstíněné, tím líp. A co se týče repro kabelu (od zes. k SW), tak záleží na vzdálenosti. Při menší, tak do 1.5 m, by stačil 2x4 mm2 u větší, aspoň šestku. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 bře 2010, 12:34 
Člen klubu

a nemůže nastat problém se studeným vzduchem? chladí se ti zesák dostatečně? Už jsem si dal zakázku na výrobu ozvučnice na míru, v sobotu bych si pro měl jet...ale je to blbý, zase se ochladilo a to se mi nechce vrtat v autě a natahovat dráty v takové zimě...
Já mám v plánu dát zesilovač na sedačku (zezadu ho přimontovat), takže dálka kabelů bude max půl metru (od zesáku k basáku). Ale nevím jestli mi vyjde délka kabelu na kostru, jakože si myslím že ne:-( A někde tu na foru jsem našel, jak někdo tahal napájení skrz práh. Takže sundat podběh a prostrčit to tama. A sinche povedu středovým tunelem, přijde mi to jako nejlepší cesta. Jen doufám že se to dá nějak rozumě rozdělat...hledal jsem na forku, ale nenašel jsem tu návod, jak to rozdělat...Nevíš náhodou o něčem?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 bře 2010, 22:26 
Guvernér

Já neprovozuji pojízdnou diskotéku, takže se zahříváním zesáku problém nemám. :D Vše záleží od proudového zatížení zesilovače, u každého je to jiné. Kdyby už k tomu docházelo, dá se pomoct přidaným ventilátorem.

Co se týče káblů, tak ti mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že tahat je kolem prahů, je mnohem lehčí a méně pracné, než pod středovým tunelem. Jen je třeba dostatečně oddělit kabel napájecí od signálových.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 bře 2010, 10:10 
Člen klubu

Chci to udělat jako trudy tady píšou tak že i od clonění je dostatečné...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]