FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 22 kvě 2024, 11:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PRAVIDLÁ FÓRA
PříspěvekNapsal: 11 říj 2010, 23:49 
Offline
Předseda klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 02 bře 2006, 01:00
Příspěvky: 1047
Bydliště: Nové Zámky(SK), SKYPE: eskacko
Motor: 2,4 JTD Weekend
Každý užívateľ fóra je povinný zoznámiť sa s týmito pravidlami. Neznalosť pravidiel nie je ospravedlnením pri ich porušovaní.
Tieto pravidlá platia od chvíle ich zverejnenia. Všetky zmeny sú platné od okamihu ich zverejnenia na tejto stránke.


1. Každý užívateľ tohto fóra je zodpovedný za obsah každého svojho príspevku. Vedenie fóra nezodpovedá za príspevky zverejnené užívateľmi a moderátori ich v prípade potreby môžu bez akejkoľvek výstrahy vymazať, premiestniť, alebo v prípade nutnosti zmeniť/upraviť ich obsah.

2. V príspevkoch je zakázané urážanie ostatných užívateľov, rasistické vyjadrovanie, sexuálne ponižovanie, narážky na telesné vady, osočovanie, propagácia násilia, drog, hanobenie národa, používanie hrubých a vulgárnych výrazov. Trestom za otvorené urážanie je okamžité vylúčenie z fóra (BAN).

Za neprípustný obsah, (ktorý budeme bez výnimky a varovania mazať), považujeme:
- čokoľvek v rozpore so zákonmi ČR alebo SR
- názory navádzajúce k rasovej, náboženskej alebo etnickej neznášanlivosti a vyhranené politické názory
- názory propagujúce násilie
- príspevky propagujúce náboženské a iné sekty
- názory všeobecne uznané ako morálne škodlivé alebo spoločensky nevhodné

Prísne sa zakazuje pridávanie pornografických a vulgárnych obrázkov a fotiek do príspevkov, podpisov a obrázkov postavičky (avatar) !

Sankcie
Prístup na webové stránky www.fiatmareaclub.com bude zakázaný užívateľovi, ktorý opakovane a zámerne zásadne poruší vyššie uvedené pravidlá.
Porušovanie pravidiel povedie k udeleniu výstrahy. Ak sa bude neprípustné chovanie užívateľa opakovať, bude jeho účet na www.fiatmareaclub.com zablokovaný a bude mu znemožnený prístup do diskusie a účet užívateľa na tomto fóre zabanovaný natrvalo. Je to však krajné riešenie, ku ktorému dochádza len veľmi výnimočne a dúfame, že sa mu budeme môcť úspešne vyhýbať.

3. Snaž sa písať gramaticky správne, vyvaruj sa žargónom (v prípade použitia akéhokoľvek slangového a nárečového výrazu je potrebný aj spisovný preklad) a iným nespisovným štýlom, ostatní užívatelia fóra nebudú musieť takéto Tvoje príspevky "dekódovať".

Preferovanými jazykmi na fóre sú Slovenčina, Čeština a Angličtina.

Vyvaruj sa akéhokoľvek SPAMU a OT (Off Topic = príspevok, ktorý sa netýka preberanej témy). SPAM je aj príspevok typu: "Thx.", "goood", "njn", a podobné príspevky bez vecného obsahu. Taktiež sa vyvaruj príspevkom iba so smajlíkmi.

Témy v diskusii sú rozdelené na OTVORENÉ a UZAMKNUTÉ. Príznak témy prideľuje moderátor. Do uzamknutých tém už nie je možné pridávať príspevky.

Každý užívateľ fóra má právo na založenie novej témy (thread) za podmienok, že nebude zakladať duplicitnú tému. Najprv si over, či tu už nie je založená téma na problém, ktorý chceš publikovať. Nové témy zakladaj v správnych sekciách, pomenuj ich vo vlastnom záujme tak, aby čo najpresnejšie vystihovali podstatu témy. Ak si presvedčený, že Tvoja téma je natoľko dôležitá, že má byť zvýraznená, napíš moderátorom.
Ak nie si si istý, kam Tvoja téma patrí, nerieš to tým, že založíš rovnakú tému na viacerých miestach, snaž sa čo v najväčšej možnej miere používať funkciu HLEDAT.

Duplicitné, zle zaradené, nezmyselné alebo pravidlá porušujúce témy budú podľa uváženia Administrátora/Moderátorov najskôr uzamknuté, následne presunuté alebo zmazané.

Citácie používaj s rozumom. Ak odpovedáš na posledný predchádzajúci príspevok, je zbytočné ho citovať, rovnako ako je zbytočné citovať celý "strom". Citácie majú zmysel, ak reaguješ na starší príspevok a nebolo by to zo samotnej odpovedi zreteľné. Aj z kompletnej citácie sa snaž vybrať len to, na čo konkrétne reaguješ.

Snaž sa písať podľa možností hodnotné príspevky. Toto fórum (okrem niektorých tém v Diskusi - Hospoda a Tlachárna) nie je chat. Príspevky píš k téme, obmedzuj počet smajlíkov. Príspevky bez akejkoľvek informačnej hodnoty a príspevky, ktoré sa nebudú týkať témy môžu byť bez upozornenia moderátormi upravené/vymazané.

"Nerýp a nenavážaj" do ostatných užívateľov a vo vlastnom záujme ani do moderátorov a administrátora.

Rozmysli si každý svoj príspevok - ak viem, odpoviem - ak neviem, tak mlčím a nenavážam sa do zadávateľa otázky či ostatných.

Pri organizovaní stretnutia (setkání) a s tým súvisiacim založením novej témy v sekcii "Srazy" je potrebné dodržať prehľadnosť. Dátum, čas, miesto a zoznam účastníkov musia byť obsiahnuté v prvom príspevku. Názov témy musí obsahovať "Miesto, dátum, prípadne aj čas stretnutia".

4. Akákoľvek forma reklamy na našich stránkach musí byť schválená administrátorom. Reklama posúdená administrátorom za nevhodnú, bude z fóra odstránená a jej zadávateľ upozornený.

5. Členstvo na tomto fóre a taktiež všetky informácie, ktoré sa na ňom nachádzajú, okrem sekcie Nabídka, Poptávka a Klubové suveníry, sú pre užívateľov bezplatné. Akékoľvek dokázané pokusy o vymáhanie peňazí za linky, heslá, upload a pod. bude potrestané vylúčením z fóra (BAN). Platí zákaz ponúkania predaja čohokoľvek, akejkoľvek súkromnej inzercie, okrem sekcie Nabídka a Poptávka.

Autor inzerátu má povinnosť strážiť jeho aktuálnosť. To znamená, že ak už nie je inzerát z akéhokoľvek dôvodu aktuálny, jeho zadávateľ doplní do názvu vlákna slovo "NEAKTUÁLNE". Bude to príjemnejšie, pretože zadávateľa nebude nikto otravovať kvôli už predanej veci ako aj pre ostatných užívateľov , ktorí sa nebudú strácať v spleti neplatných inzerátov. Moderátori toto vlákno zamknú a neskôr bude zmazané. Po mesiaci neaktivity bude inzerát uzamknutý a po ďalšom týždni vymazaný.

Je zakázané ponúkanie a dopyt tovaru a služieb, ktoré odporujú morálnym zásadám (napr. distribúcia liečiv, podporujúcich prípravkov, drog a iných návykových látok, platí aj pre alkohol a tabakové výrobky, erotické služby, tovar a predmety pochádzajúce z trestnej činnosti, a pod.)

6. Ak nie si spokojný s prácou administrátora, moderátorov, Tvoju sťažnosť či kritiku môžeš zverejniť v téme "Fórum". K svojej sťažnosti alebo kritike prilož aj seriózne dôvody, čo Ťa k nej viedlo. Bezdôvodné obviňovanie, znevažovanie práce a provokácia administrátora, moderátorov a vedenia klubu, môže byť riešené v zmysle bodu č. 2.

Dbaj prosím na dobré mravy a tiež na to, že nie každý je v odbore znalý a skúsený.
Pre nás všetkých: Novo prichádzajúci užívateľ väčšinou nemá mnoho skúseností s užívaním fóra a býva dezorientovaný, ber to do úvahy pri reakcii na jeho názory.
Maj pochopenie pre nových užívateľov.

Snaž sa, prosím, pochopiť, že týmito pravidlami sa Ťa nesnažíme obmedzovať, ale chceme udržať fórum v takom stave, aby si tu každý našiel odpoveď na svoje otázky, mohol vyjadriť svoj názor a nebál sa sem kedykoľvek prísť.

7. Na fóre nie je povolené používanie jedného užívateľského účtu viacerými osobami (výnimkou sú rodinní príslušníci). Účet je určený len pre jednu osobu a nie je možné ho poskytovať ďalej. Ďalej je zakázané viacnásobné registrovanie sa jednou osobou pod viacerými užívateľskými účtami. Po dokázanom porušení tohto pravidla nasleduje okamžité vylúčenie z fóra (BAN).

8. Je zakázané pridávať do fóra, alebo ako prílohu k príspevku nelegálne súbory (crack, keygen, patch, ...), či akýkoľvek nelegálny software. Pokiaľ pridávaš voľne šíriteľný software, dodržiavaj licenčné podmienky! Tiež je zákaz pridávania akýchkoľvek príspevkov týkajúcich sa nelegálneho obídenia ochrán SW produktov, linky na ed2k, magnety pre DC++ a pod.

9. Je zakázané uverejňovať telefonické kontakty na súkromné osoby, bez ich súhlasu, do diskusného fóra. Takýto kontakt môžete posielať len cez "Súkromnú správu". Kto chce zverejniť kontakt na seba, má možnosť si ho doplniť do Osobných nastavení / Bydlište, čím ho zverejní pod obrázkom svojho nicku.

10. V podpise je okrem textu dovolené používať aj obrázky, avšak tieto nesmú mať väčšie rozmery, ako 800px na šírku a 170px na výšku. Povolená tolerancia, kvôli nezdeformovaniu obrázku, je len vo výške a to +/- 7%. Platí pravidlo, že 1 podpis = 1 obrázok, nie viac.

_________________
Weekend 2,4 JTD HLX, '99, 160 HP, 355 Nm, Rosso Barocco, xenóny 4300 °K
EX - Weekend 1,6 16V, '97, Grigio steel-kráska - zostala v rodine :wink:
EX - Weekend 1,9 TD 100, '98, Blue Leader - neverná potvora
MAREOU SA NEJAZDÍ, MAREOU SA ŽIJE!!! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz