FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 11:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012, 14:28 
Offline
Člen klubu

Registrován: 03 srp 2012, 14:17
Příspěvky: 5
Motor: 1,9 JTD
Zdravím, jsem tady nový a moc prosím o radu!!! Mám v plánu pořídit Fiat Marea v motorizaci 1,9 JTD od roku 2000. V hledáčku mám tyto dva kusy.

http://www.rmcars.cz/nabidka-autobazar-olomouc/fiat-marea-kombi-elx-19-jtd-81kw-autklima-kuze-33690049/
http://www.autocechak.cz/17248-fiat-marea-19-jtd-81kw

Raději bych vzal levnější variantu, s tím že budu mít rezervu na případné opravy, ale je mi jasné že ta druhá bude v mnohem lepším stavu. Kilometry jsou úsměvné u obou aut :D , mám v plánu vzít auto před koupí do servisu FIAT na diagnostiku a na zvedák. Co si myslíte konkrétně o těchto dvou autech a na co si dát pozor, až se na ně pojedu podívat? Děkuju předem za pomoc!!! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012, 14:52 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 17 bře 2010, 01:00
Příspěvky: 119
Bydliště: Praha 4 - Krč
já koupil stejnou motorizaci, diagnostiku určite doporučuji!!!
já ji neměl a nevyhnul se pár vadám.

-dej si pozor na toto a pak můžeš zjednat slevu:
co jsem měl já chybky:

-otevři kapotu a nekdo at ti přidáva plyn u zahráteho motoru radši, a koukej k turbu musí se tam hejbat taková tyčka, reguluje tlak turba! bývá zaseklá
- když vytáhneš klíček ze zapalovače, tak musí klesnout všechny kontrolky palivomer, teploty atd (ja tam mel chybku, neklesli kontrolky a vybíjelo mi to baterku)
-egr ventil, byl zaseklý ( to zjistíš pouze na diagnostice)
s vadným egr sjednej hned cenu o 5000kč menší, nový tolik přibližně stojí, odstavit se nedá je řízen elektronicky, ojetý nekupuj, hned se posere.
- pusti volant za jízdy a auto musí držet rovně
- váha vzduchu ,když nemení hodnoty-je to špatné (pouze na diagnostice)
-airbag kontrolka se ti musí na chvilku při nastarovaní zapnout a pak vypnout, nekdy se vůbec nezapně, to je také špatně
-vyskoušej zadní ostrikovač, dost často je ucpaný, zase ti pak sleví prodejce :)
-vyskoušej klímu
-samozřejme musí motor na poprvé nastartovat za studena! a hezky znít :)

držím ti palce, at máš fajné autíčko

_________________
moja Marienka :) červená metla
1.9 JTD 110 01/2001- [81 kW] - Diesel
spotreba priemer 6,4 l/100km (pneu goodyear ultra grip 7+, 185/65 r14)
pokazená klimatizace hmmm
http://harasko.rajce.idnes.cz/


Naposledy upravil harasko dne 13 srp 2012, 08:44, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012, 16:33 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2008, 01:00
Příspěvky: 225
Motor: 1,4T
Nerad bych chtěl kazit radost ź výběru aut, ale osobně se mi ani jedno nepozdává. :roll:
První je už dle fotek celkem soliní "vražda", nabízí se již nějakou dobu, co vím, a s cenou už aspoň nějak hnuli. I tak bych ji nedoporučil, když sám bazar označí v inzerátu poznámkou koroze, tak to pomalu raději ani nechtít vidět v reálu. Ale vše se dá řešit. Druhou věcí je, že to auto hraje všema barvama, mnoho dílů nesedí (např. zadní sklopka). Umístění nápisů na kufru je nejspíš od někoho, kdo nikdy neviděl Marejku v pořáku a dle mě to je celé stříkané. Bouraná byla, je otázkou jak moc, ale z fotek si iluze nedělám...
Druhá, z bazaru hned vedle, vypadá na první pohled o něco lépe. Jedná se nejspíš o výbavu St.Moritz. Oblepené to je sice jak vánoční vajíčko, ale proti gustu. Znáš to. Na kufru mi chybí jakékoliv označení, takže bych také tipnul na bouračku. S tím se samozřejmě dá v mnoha případech u takto starých aut počítat, ale znova zopakuju, záleží jak moc velké "to" bylo a jak kvalitně to kdo opravil. Na to jak vypadá si myslím, že cena je naprosto neadekvátní, když by jsi ji stáhnul tak na 35-40 možná by se dalo uvažovat.
Takto za mě bych ani pro jednu palec nezvednul :wink:

_________________
Alfa Romeo MiTo 1,4T 88kW Tourismo
Peugeot 407 2,2 HDI Premium Pack
ex Škoda Superb 1,9 TDI
ex Renault Fluence 1,6 16v Advantage, r.v.2012
ex Fiat Marea 1,6 16v SX sedan, r.v.1996


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012, 19:01 
Offline
Guvernér
Uživatelský avatar

Registrován: 29 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 3015
Bydliště: Levice +421908541379
Motor: 2,4 JTD
ono to môže byť aj naopak ... možno tá prvá je lepšia ako druhá ... určite si k výberu prizvať človeka čo sa do Mareí rozumie ... u tej za 28900 sú dokonca aj 3 kľúče vrátane hnedého Master kľúča ... každopádne preveriť cez diagnostiku

_________________
Fiat Marea Weekend 2,4 JTD HLX 160++ koní 2/1999 Rosso Barocco - RED GUN
Fiat Marea Weekend 1,9 TD ELX 100 koní 4/1997 Silver Hornet
Alfa Romeo 145 1,8 16V TS 140 koní Rosso Alfa
... nemám patent na to, aby som sa do všetkého montoval - the Simps


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012, 19:08 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2008, 01:00
Příspěvky: 225
Motor: 1,4T
Citace:
ono to môže byť aj naopak ... možno tá prvá je lepšia ako druhá ... určite si k výberu prizvať človeka čo sa do Mareí rozumie ... u tej za 28900 sú dokonca aj 3 kľúče vrátane hnedého Master kľúča ... každopádne preveriť cez diagnostiku


Ano, v tom můžeš mít pravdu, třeba ta první je lepší jako ta druhá :wink: U první jsou jak jsi správně uvedl všechny klíče včetně Masteru a navíc Code karta. Chce je obě vidět, projet, prohnat diagnostikou a pak soudit. Takto z fotek jsou to jenom dohady :slunce

_________________
Alfa Romeo MiTo 1,4T 88kW Tourismo
Peugeot 407 2,2 HDI Premium Pack
ex Škoda Superb 1,9 TDI
ex Renault Fluence 1,6 16v Advantage, r.v.2012
ex Fiat Marea 1,6 16v SX sedan, r.v.1996


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012, 21:45 
Offline
Člen klubu

Registrován: 03 srp 2012, 14:17
Příspěvky: 5
Motor: 1,9 JTD
Teda paráda!!! Moc díky za ohlasy a rady :wink: ... takhle rychle sem odpovědi ani nečekal :-) .. je jasný, že obě auta pořádně prohlídnu, zatím hodnotím jen z fotek. Každopádně to, o kterým bych víc uvažoval vezmu do FIAT servisu na diagnostiku a nechám pořádně prohlídnout... za ty prachy je mi jasný že tam bude spousta much.. ale záleží jak to bude závažný no, finance jsou omezeny :roll:

(P.S: Kdybyste někdo narazil na nějakou zachovalou Mareiku v takovýhle barvě a motorizaci tak mi sem napište, budu moc rád!!! :wink: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012, 22:33 
Offline
Guvernér
Uživatelský avatar

Registrován: 29 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 3015
Bydliště: Levice +421908541379
Motor: 2,4 JTD
podľa miesta ponuky Mareí sa domnievam že bývaš v okolí Olomouca ... Dôverihodnejšia výsledná správa je posúdenie stavu ponúkaného vozidla osobou znalou a vlastniacou Mareu ... osobne FIAT servisom v ČR a SR vôbec neverím ... to že majú diagnostiku :roll: mnoho krát ju ani nevedia použiť a poprípade ani nevedia aké hodnoty majú sledovať - je to moja skúsenosť a potvrdia Ti ju mnohí... takže hľadaj nejakého člena klubu s diagnostikou čo Ti môže v OC pomôcť
odkaz na už založené vlákno - Pomůže někdo s diagnostikou JTD? (Prostějov, Olomouc...help) (klikni)

_________________
Fiat Marea Weekend 2,4 JTD HLX 160++ koní 2/1999 Rosso Barocco - RED GUN
Fiat Marea Weekend 1,9 TD ELX 100 koní 4/1997 Silver Hornet
Alfa Romeo 145 1,8 16V TS 140 koní Rosso Alfa
... nemám patent na to, aby som sa do všetkého montoval - the Simps


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 05 srp 2012, 01:04 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2008, 00:00
Příspěvky: 2603
Bydliště: BRNO -CZ tel.777994150
Motor: 2.4 JTD 130
Mam takovej dojem,ze se prvni odkaz resil uz na FBK.Je videt,ze je Marea opravdu poskladana a nekde sem cetl i VIN a podle neho nesedel interier.Kozeny interier je z jineho auta.Je to proste cele poskladane.Me teda odradil uz plast.dekl motoru,zadni diry pro maticky jsou vylamane,takze se zrejme motor rozdelaval snad kazdej tyden.

_________________
EX Fiat Marea Weekend 2.4 JTD/130 HLX 2000
Fiat Croma 2.4 Multijet/200 20V aut. Must 2006


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 05 srp 2012, 12:01 
Offline
Člen klubu

Registrován: 03 srp 2012, 14:17
Příspěvky: 5
Motor: 1,9 JTD
Olomouc je náhoda že se tam sešly zrovna tyhle, který odpovídají mým kritériím :wink: . Mám sice v Prostějově přízeň ale sám jsem z Jihlavy. Jinak je jasný, že si sebou vezmu ještě svýho mechanika, ale do FIATu to vezmu každopádně.. třeba tam narazíme na dobrýho člověka, to nikdy nevíš... a když ne tak aspon mi to tam zvednou, prohlídnem to ze spoda a budou tam mít fiaťáckou diagnostiku. Hodnoty mi už překontroluje můj mechanik :-). Každopádně co tak čtu tak od tý první jste mě dost odradili :roll: ... ještě se rozmyslím a případně se sjedu mrknout aspoň na tu druhou, jak vypadá na živo... kdyžtak počkat na lepší kousek můžu vždycky :lol


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 05 srp 2012, 14:15 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2008, 01:00
Příspěvky: 225
Motor: 1,4T
Když už by jsi nabral směr Olomouc, možná by nebylo marné zajet se podívat na toto : http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list
Původně jsem také myslel, že jsi obě vybral proto, že jsou v Olomouci a ty jsi z okolí... Jinak vybrat solidní Marejku chvilku zabere, ale určitě to nebude nemožné. :pivko

_________________
Alfa Romeo MiTo 1,4T 88kW Tourismo
Peugeot 407 2,2 HDI Premium Pack
ex Škoda Superb 1,9 TDI
ex Renault Fluence 1,6 16v Advantage, r.v.2012
ex Fiat Marea 1,6 16v SX sedan, r.v.1996


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 05 srp 2012, 15:28 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2008, 00:00
Příspěvky: 2603
Bydliště: BRNO -CZ tel.777994150
Motor: 2.4 JTD 130
Tak do te modre bych sel taky.Je moc pekna a zachovala.Dovezena je ze stejneho mesta jako sem si v roce 2010 dovezl ja 19JTD 2000. O km se radeji bavit nebudeme,je to smesne.Ale muzes to na prekupnika vyzkouset,ze ji napichnes na diagnostiku,aby si vedel kolik ma km skutecnych.Zeptej se na posledni rozvody,ale pochybuji,ze bude vedet,vyzkousej klimu,mrkni take na predni kotouce a po nastartovani ti nesmi blikat ikonka zhaveni.Tim padem bych trval na nizsi cene.Jinak moc pekna.Jinak ja mel na 1.9 JTD 315tisic km original (2010),ale opravdu se toho bat nemusis.Jen bych mu rekl svoje,pokud by nedovolil me auto napichnout na diagnostiku a nebo bych proste zjistil,ze lze a dela z lidi blbce.Opravdu peknej kousek.Take k cene musis zapocitat asi jeste 8 tisic (eko+prihlaseni a stk)

_________________
EX Fiat Marea Weekend 2.4 JTD/130 HLX 2000
Fiat Croma 2.4 Multijet/200 20V aut. Must 2006


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 05 srp 2012, 16:01 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2008, 01:00
Příspěvky: 225
Motor: 1,4T
Kilometrické porběhy u aut prodávaných v českých bazarech jsou opravdu utopií, ale s tím je nutné počítat. Jak Michele správně psal, diagnostika bude základ. O ostatních náležitostech bylo psané již výše :wink: Za uvedenou cenu nevypadá nejhůř a cena věřím by byla k jednání podle toho, co by se našlo za vady na místě. Co se přihlášení týká, pak JTD 105k byl EURO2, tedy poplatek 3000 Kč a přihlášení 800Kč. A k přihlášení bude třeba evidenční prohlídka za 200Kč. :doutnik

_________________
Alfa Romeo MiTo 1,4T 88kW Tourismo
Peugeot 407 2,2 HDI Premium Pack
ex Škoda Superb 1,9 TDI
ex Renault Fluence 1,6 16v Advantage, r.v.2012
ex Fiat Marea 1,6 16v SX sedan, r.v.1996


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 05 srp 2012, 16:11 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2008, 00:00
Příspěvky: 2603
Bydliště: BRNO -CZ tel.777994150
Motor: 2.4 JTD 130
grifith píše:
Kilometrické porběhy u aut prodávaných v českých bazarech jsou opravdu utopií, ale s tím je nutné počítat. Jak Michele správně psal, diagnostika bude základ. O ostatních náležitostech bylo psané již výše :wink: Za uvedenou cenu nevypadá nejhůř a cena věřím by byla k jednání podle toho, co by se našlo za vady na místě. Co se přihlášení týká, pak JTD 105k byl EURO2, tedy poplatek 3000 Kč a přihlášení 800Kč. A k přihlášení bude třeba evidenční prohlídka za 200Kč. :doutnik
Ja pocital celkem cca 8tisic (dovozova stk-tzn,ze stk+evid.kontrola,vystaveni ceskych dokladu a spz,eko a prihlaseni. Ale je mozne,ze uz cistopis ma a verim tomu,ze si to prekupnik napocita k cene. TO FINNISH; bez do toho! ja bych nevahal

_________________
EX Fiat Marea Weekend 2.4 JTD/130 HLX 2000
Fiat Croma 2.4 Multijet/200 20V aut. Must 2006


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 06 srp 2012, 23:57 
Offline
Člen klubu

Registrován: 03 srp 2012, 14:17
Příspěvky: 5
Motor: 1,9 JTD
Díky za další rady, vážím si toho... :wink: Ta modrá Marejka vypadá v zatraceně dobře... super výbava :wink: !!!... Ještě to zvážím a nejspíš jí pojedu omrknout... za ty prachy se mi zamlouvá :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte. Koupit nebo nekoupit???
PříspěvekNapsal: 07 srp 2012, 00:18 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2008, 00:00
Příspěvky: 2603
Bydliště: BRNO -CZ tel.777994150
Motor: 2.4 JTD 130
Nevim,jestli to stihnes,uz je rezervovana.

_________________
EX Fiat Marea Weekend 2.4 JTD/130 HLX 2000
Fiat Croma 2.4 Multijet/200 20V aut. Must 2006


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz