FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 17 lis 2018, 03:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 úno 2008, 11:01 
Člen klubu

Citace:

Sundáš kryt vnitřního světla, utrhneš všechny dráty co najdeš a jedeš bez imobilizéru - verze pro zloděje i pro majitele v nouzi - startování si stejně ověřuje klíč a jeho kód. Imobilizér je pouze výplod marketingu 80-tých a 90-tých let minulého století. Ten není o uspokojování potřeb zákazníka, ale o vyvolávání jeho možných potřeb. Takže je to základní podvod "bezpečnsti vlastnictví" současného automobilového průmyslu.

Asi to nebude tak jednoducé :wink: . Ve stropním světle je akorát čidlo pro snímání signálu dálkového ovkádání centrálu z klíčku. Imobilizér je jinde... vytrhnutím drátů nic neřešíš, akorát si zničíš světlo a dálkáč. U motorů TD se dá imo obejít že zapojíš nějakej drát natvrdo na palivový čerpadlo a tím imobilizér vyřadíš z obvodu... bohužel nevím jak to přesně je, ale je to popsáno někde v jiném vláknu... takže u TD to jde, ale u jiných motorizací myslim ne

EX. Ford Focus 1.8 tdci chip 103kw [color=#336699]Modrásek[/color

Předmět příspěvku: Re: mařenka
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 20:26 
Člen klubu

dumpling píše:
Hmmm tak uvidime,co pořídím....nevíte kdyžtak o někom kdo prodava v Prostějově nebo okoli!Jsem prave z prostejova....jinak diky za info.

Tož nechci dělat reklamu bazaru, ale dneska v polospánku v busu jsem zahlíd při vjezdu do Vyškova od KM povědomej tvar a je to Marea. To ma Dumpling 25km. Inzerat je tu http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=6082583
Toz to zkritizujte na dalku (vypada to celkem dobre, korat promacklina ve predku a nakej tukec vpravovzdadu u nadrze a zcurbesovany potahy.) kdyby se tam nahodou vydal.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 21:07 
Člen klubu

Denně lustruj nabídky a buď připravený vyrazit na obhlídku. Já hledal na tipcars a našel jsem rychle několik a kupoval v Olomouci. U Prostějova stojí v bazaru modrý diesel, auto celkem dobré, motor by chtěl trochu víc péče do začátku.
Ty sešlapané potahy šlapek, tedy lidově pedálů v předchozí nabídce, no nevím. Tak sešlapané nemám původní v autě, které má najeto o 100 tisíc kiláků víc. Při podezření na moc zachovalé se dají opatrně sloupnout cyklistickými monterpákami a na rubové straně je vždy datumovka (měsíc a rok odlisování).
20 tisíc kiláků se za rok najezdí (nebo spíše nacouvá :lol: ) kolem komína, o autech 8 let starých se 70-ti tisíci si myslím své (páchnou jim gumy, psi si z nich udělali každodenní toaletu :lol: ).

PříspěvekNapsal: 28 úno 2008, 05:08 
Člen klubu

Motor: 1.8 16V + LPG
dumpling píše:
Tak to jste me moc nepotěšili,hoši.A sou 97 seš spokojenej?Slyšel jsem že tento ročnik byl hodne kazovy?!!Tak nevim no!! :( :( ja už ho strašne chci.....nejdřive jsem chtel prave mondeo v combiku,ale nejak jsem se zahledel do mařenky a jsem z ni unešeny :lol:

Co je hlavni,nenech si ujit prilezitost...Ja osobne sem mel celkem konkretni,ale premrstene( z dnesniho pohledu) pozadavky,takze sem vybiral dlouho.A na Popelku sem se skoro ani nejel podivat,pac to byla 1.8....
Z dnesniho pohledu uz bych nebyl tak kritickej,a mozna bych se ji ani nedockal(na ni nepockal).Zrovna tak bych nutne netrval ani na benzinu,kdyby byl k mani slusnej JTD.Nakonec sem rad za to,ze je to 1.8 v HLX(97r.),pac nemusim resit klimu,mlhovky,central,kryt motoru,svitilny u zadnich dveri a dalsi vybavu,co postradaji jini majitele marejek.A v plnem rodinem osazeni stale jeste zvlada sviznou jizdu po dalnici kopec nekopec i s klimou,coz u 1.6 neni samozrejmost.Investice do LPG se vraci...
Po 15 mesicich provozu(24t. km tusim) zvnejsku vypada o mnoho hur nez pri koupi po udajnych 64t.Samej kaminek,obcas kamen a dokonce i jeden sutr.
Nemenil bych,i po te dobe se mi stale libi,a vzdycky si do ni sedam rad :slunce

Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3

PříspěvekNapsal: 28 úno 2008, 12:35 
Člen klubu

Tak diky zarady.Prostejov jsem už objel.A nic moc tedy....jedna marejka za 120tis. (1,6 16V) a dalši za 70tis 1,8-diesel.A jinak nic.Tak to me moc nepotešili....jinak jsem byl i ve Fiatu a tam nemeli vubec mařenky.TAk zajedu se kouknout do toho Vyškova a Olomouce....a uvidime.Držte mi palce at mi lov vyjde..zatim zdarek

PříspěvekNapsal: 28 úno 2008, 19:00 
Člen klubu

dumpling píše:
Tak diky zarady.Prostejov jsem už objel.A nic moc tedy....jedna marejka za 120tis. (1,6 16V) a dalši za 70tis 1,8-diesel.A jinak nic.Tak to me moc nepotešili....jinak jsem byl i ve Fiatu a tam nemeli vubec mařenky.TAk zajedu se kouknout do toho Vyškova a Olomouce....a uvidime.Držte mi palce at mi lov vyjde..zatim zdarek

Pokud máš takovýto okruh, tak v Brně stojí jedna pěkná TD100 1998 HLX. Má sem tam ťukanec, kosmetické vady laku na PZ blatníku, ale nebyla bouraná, zespodu vypadá hodně slušně, je to dovoz z IT, interiér je taky relativně zachovalý, i když asi bude mít pár kilometrů staženo. Byl jsem se na ni koukat a kdybych nekoupil, co jsem koupil, tak ji asi koupím :D Prolezl jsem ji odvrchu dolů a nenašel jsem žádný zásadní problém, motor jde pěkně, klima klimuje, elektrika taky funguje...po přeleštění podle mě udělá ještě parádu.
Je to tahle, akorát koukám, že je na ni rezervace... :?
http://www.tipcar.cz/fiat/fiat-marea-1. ... 30325.html

Alfa 75 1,6 IE

PříspěvekNapsal: 28 úno 2008, 20:13 
Člen klubu

Motor: 3.5 V6 24v
dumpling píše:

Taky mám´97, najeto cca 315 - 320.000km a celkem v pohodě. Čili bych to taky neviděl tak žhavés těmi kazi. :wink:

Seat Toledo 1.9TDi 1Z 66kw - otrok

PříspěvekNapsal: 29 úno 2008, 13:26 
Člen klubu

HMm jako vypada hezky,je zachovala.Ale ja jsem spis pro naftu a pro obsah 1,6.Ale vypada hezky.Zitra se jedu kouknou do Olomouce a prej je i nejaka v Uničově.1,6 ve svetle modre metalize,ale nevidel jsem ho...tak uvidim

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 úno 2008, 14:03 
Člen klubu

Motor: 1.8
naftu bych do 1,6 nelil :D :wink: 8)

Škoda Octavia II 2.0 FSI

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 bře 2008, 15:30 
Člen klubu

jaj to jsem se přepsal!myslel jsem benzín :D No tak dneska jsem objel olomoucke mařenky v autobazarech a bud byla važně hezka ale tak za 90-120tis a nebo za tech 60-75tis a to byly už vážně chudinky...tak asi budu muset počkat než našetřim dalšich 20 tis abych si nejakou slušnou koupil. :cry:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 bře 2008, 21:53 
Člen klubu

Zdravím všechny členy tohoto pěkného fóra :wink:

Strašně moc se mi líbí Fiat Marea,ale na druhou stranu i Fiat Brava..
Jste profíci a věřím že mi poradíte které z těchto vozů si mám vybrat???
Upozorňuji že jsem začátečník a nemám skoro žádné zkušenosti :oops:
Předem moc děkuji a to to fórum je super a určitě zde budu chodit dost často :) :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 bře 2008, 23:00 
Člen klubu

Zdravim vsechny. Tak jsem se k Vam pripojil, abych mohl udelat refresh vozoveho parku. Zatim jeste stale vlastnim Fiat Tipo 1.6 DOHC/66kW DGT, ale vcera jsem si privezl z reichu novou lasku. Zatim zarizuji prihlaseni, ale vypada hodne dobre.
Btw to co jsem resil na tipatku, musim i tady (nefunkcni zadni sterac-spalene relatko, vypalene zarovky, vule na spodnim rameni), proste klasicke veci. Jsem vsak spokojen :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 bře 2008, 09:28 
Člen klubu

Motor: 1.8
Morybundus píše:
Zdravím všechny členy tohoto pěkného fóra :wink:

Strašně moc se mi líbí Fiat Marea,ale na druhou stranu i Fiat Brava..
Jste profíci a věřím že mi poradíte které z těchto vozů si mám vybrat???
Upozorňuji že jsem začátečník a nemám skoro žádné zkušenosti :oops:
Předem moc děkuji a to to fórum je super a určitě zde budu chodit dost často :) :)

Ahoj, s Bravou osobní zkušenost nemám nemohu porovnávat ale předpokládám že jsou na tom s Mareou celkem stejně.
Záleží co čekáš a jak chceš auto využívat. Jestli chceš pohodlné komfortní ježdění vem Mareu sedánek nebo kombika pokud budeš něco vozit. Brava je trochu menší kopaktnější do města asi pro začátečníka praktičtější. Bude o něco lehčí takže trošičku menší spotřeba.
Pokud netoužíš po naftě vem povedený 1.6 benzín těch je nejvíc a budeš v pohodě.

Škoda Octavia II 2.0 FSI

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 bře 2008, 16:29 
Člen klubu

Markusi moc děkuji za radu :wink: Asi si koupím Fiat Brava,ale Marea se mi strašně líbí tak opravdu nevím :) :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 bře 2008, 16:34 
Člen klubu

Morybundus píše:
Markusi moc děkuji za radu :wink: Asi si koupím Fiat Brava,ale Marea se mi strašně líbí tak opravdu nevím :) :)

Ahoj tak kúp mareu sedana 1.6 16V.Ja ho mám spotreba je velmi dobrá.Miesta je vo vnútri kopu a ak budeš potrebovať aj voľačo previesť tak sa to dá...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]