FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 10:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 pro 2008, 10:01 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 05 kvě 2008, 00:00
Příspěvky: 51
Bydliště: Nitrianske Rudno,SR,+421919166599
Motor: 1,6 16V
Ja som jazdil na starej Š 105,pokiaľ ju manželka nerozbyla na mraky(dostala šmyk a spravila tri čelné kotrmelce)našťastie sa jej nič nestalo.Rok som bol bez auta,ale keď sa nám narodilo tretie dieťa musel som uvažovať o kúpe auta.Mal som vyhliadnutú Felíciu komby no keď som ju vydel strach a hrôza.Potom som pozeral Daewo Nubiru komby.Tá sa mi celkom pozdávala.No vedla nej stála Marea Weekend.Nebyť švagra ani si ju nevšimnem.Dovtedy som o Marei ani nepočul.Ako mnohý píšete láska na prvý pohľad.Nerozmýšlal som dlho a už je na dvore.Manželka ani nevedela že idem kupovať auto(bol to darček pre ňu a malé mareátko).Troch sa bála tej dlžky,ale zvykla si.Mimochodom manželka je dobrý šofér a dá sa na ňu spolahnúť.To že dostala šmyk sa neráta,aspom u mňa nie.

_________________
Marea Weekend 1,6 16V 1997 Rosso Pompei


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 pro 2008, 11:09 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 1306
Bydliště: Ostrava
Motor: 1.6 16V
Tak já jsem kupoval Marušku proto,protože mě nebavilo rozkládat a skládat pořád dokola kočárek (hluboký) abych ho dostal do Tempry-sedana.A taky to samozřejmě bylo i o prostoru a bezpečnosti... :wink:

_________________
1.6 16V,ROSSO BAROCCO PEARL,8/99,zkrášlená,prostě láska,
Aprilia SR 50...pro jednoho do města stačí až nad hlavu..)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 pro 2008, 12:03 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 27 led 2007, 01:00
Příspěvky: 900
Bydliště: Bravantice u Bílovce +420603828919 Honza
Motor: 1,6
hasmann píše:
Tak já jsem kupoval Marušku proto,protože mě nebavilo rozkládat a skládat pořád dokola kočárek (hluboký) abych ho dostal do Tempry-sedana.A taky to samozřejmě bylo i o prostoru a bezpečnosti... :wink:

A o barvě ne :?: :hotovej
Honzino

_________________
Opel Crossland 1,5 , 6 kvalt
Opel Vivaro 1,6 Biturbo, 6 kvalt, 8 míst
Opel Corsa 1.4 LPG
Ex Fiat Idea 1,4 70kW 6 kvalt, LPG , plný pytel problémů
Ex Fiat Scudo 2,0JTD, 6 kvalt
Ex Lancia Phedra 2,2 JTD
Ex Fiat Marea combi 1,6
Ex Fiat Bravo 1,4 LPG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 pro 2008, 12:16 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 1306
Bydliště: Ostrava
Motor: 1.6 16V
Tak to byla třešnička na dortu a poslední důvod k definitivnímu rozhodnutí... :lol:
PS:rozuměj,ustřelila mi nohy a všechny tvrzení proti mne nezajímaly... :hotovej

_________________
1.6 16V,ROSSO BAROCCO PEARL,8/99,zkrášlená,prostě láska,
Aprilia SR 50...pro jednoho do města stačí až nad hlavu..)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 pro 2008, 12:40 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 27 led 2007, 01:00
Příspěvky: 900
Bydliště: Bravantice u Bílovce +420603828919 Honza
Motor: 1,6
hasmann píše:
Tak to byla třešnička na dortu a poslední důvod k definitivnímu rozhodnutí... :lol:
PS:rozuměj,ustřelila mi nohy a všechny tvrzení proti mne nezajímaly... :hotovej

Napadá mne souvislost s dráčkem Soptíkem, ale to asi nebude ono viď?
:hotovej :hotovej
Honzino

_________________
Opel Crossland 1,5 , 6 kvalt
Opel Vivaro 1,6 Biturbo, 6 kvalt, 8 míst
Opel Corsa 1.4 LPG
Ex Fiat Idea 1,4 70kW 6 kvalt, LPG , plný pytel problémů
Ex Fiat Scudo 2,0JTD, 6 kvalt
Ex Lancia Phedra 2,2 JTD
Ex Fiat Marea combi 1,6
Ex Fiat Bravo 1,4 LPG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 pro 2008, 13:42 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 1306
Bydliště: Ostrava
Motor: 1.6 16V
Tak to je úplně jiná písnička.....asi osud... :wink:

_________________
1.6 16V,ROSSO BAROCCO PEARL,8/99,zkrášlená,prostě láska,
Aprilia SR 50...pro jednoho do města stačí až nad hlavu..)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 pro 2008, 17:18 
Měl jsem vždy Fiata a tak moje volba byla lehká, jen jsem chtěl kombi a tak Marejka se přímo nabízela :P ovšem chtěl jsem také pořádný motor, aby mě již ochcávkáří nevyháněli do škarpy při předjíždění :lol: zadní sklopka a tím možnost sezení je k nezaplacení :!:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 pro 2008, 17:36 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 02 úno 2008, 01:00
Příspěvky: 274
Bydliště: sudkov(šumperk)
po tipu nemohlo přijít nic jinýho a hlavně je to opravdu krásné auto i po těch letech co se začala vyrábět.to se o většině aut říct nedá

_________________
/F/I/A/T/marea weekend 1.6 16v. grigio steel
r.v.2000

/F/I/A/T/tipo 1.4 ie aluminio met.
r.v.1988-už je pryč

ITALIANO ETERNAMENTE
NACHYSTEJTE KVĚTINÁČE NA VÁNOCE JSEM ZPÁTKY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 12:53 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 03 črc 2006, 00:00
Příspěvky: 510
Bydliště: Přerovsko
U mě hrála hlavní roli pořizovací cena. Původně jsem se zajímal o Ford Focus a o Opel Astru v kombíku. Ale cena při stejném stáří, výbavě byla proti Fiatu Marea dost vyšší. Ale je faktem, že Marea se mi designem líbila nejvíc a divím se, že Fiat u Stila přešel k designu ala VW... Kdyby to co vytvořili u Brava a Marey dál rozvíjeli, tak to by bylo něco.

_________________
Marea Weekend 1,6 SX EURO3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 14:55 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 04 srp 2008, 00:00
Příspěvky: 594
Bydliště: Partizanske, Slovensko
Boryš píše:
... Kdyby to co vytvořili u Brava a Marey dál rozvíjeli, tak to by bylo něco.


Asi sa k tomu zase vracaju, pretoze nove Bravo je fakt cool a o novej Crome ani nehovorim a este v kombinacii s motorom 2.4mjtd, ja ju chcem 8)

_________________
ex. Fiat Marea Weekend 2.4JTD HLX, 1999, modra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 19:27 
Offline
Guvernér
Uživatelský avatar

Registrován: 21 črc 2007, 00:00
Příspěvky: 563
Bydliště: Hlinsko v Čechách,Srní
Motor: Marea 1.9 JTD + Scudo 2.0
Ahojda, proc Marejka? Protoze jsem mel predni take fiata (byl to Fiat 128 sedan, ted jezdi nekde po Praze s Chrudimskou SPZ). Marejka byla jasna volba, pekne, velke, spolehlive, prostorne auto za pekne penize :o . Jinak v rodine to je uz ctvrty Fiat za deset let. Tak asi i proto Fiat Marea. Ahoj Mareaci :pivko

_________________
Fiat Tipo 1.4 95K 01/17"
Fiat Marea Weekend 1.9 Jtd 110 '01


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 pro 2008, 21:38 
Offline
Člen klubu

Registrován: 19 srp 2008, 00:00
Příspěvky: 274
Bydliště: Martin, 0908-309401
Motor: 2,2 JTD
No my sme na kúpu Popolušky mali celkom prozaický či praktický dôvod. Narodenie synátora, t.j. 2 dieťa v rodine. Avšak nebola to Popoluška, ktorá mala byť našim prvým autom, a nebol som to ja, kto v jej prospech rozhodol. Našťastie všetko dobre dopadlo. 8)
Verím, že vás náš príbeh nebude nudiť.
Keďže v "mládí" som nemal žiadne vlastné auto (otcovu MB-čku nerátam), tak na začiatok bol pôvodný úmysel kúpiť pre nás niečo malé aj vzhľadom na financie. Vyhliadli sme si "Matýska". Po asi 2 mesačnom surfovaní po bazároch a hľadaní najlepšej ceny ma zaujali aj niektoré iné vozítka, ale tie prekonávali finančné možnosti. Až ma to nakoniec dožralo, pretože synovo narodenie sa blížilo, a tak sme sa vybrali s manželkou do terénu.
Prvý bazár v Žiline nás moc neuchvátil výberom Matýskov (matiz), vyhliadnutý z netu bol oproti fotke na webe v značne blbom stave (búraný) a tak sme sa len tak prechádzali na horúcom slnku a rozpálenom asfalte. Manželka zhliadla nejakého kombíkového Forda a žartom nadhodila, že také "hovado" by nebolo zlé. Červík sa touto poznámkou vryl do hlavy a mňa celkom zaujal Renault Scénic. Interiér ako nový, ale vonkajšie opotrebovanie aj môjmu laickému oku neušlo. Po príchode domov som opäť zasadol za net a prezrel už 1000x opozeraný ďalší bazár. O dva dni sme ho navštívili s kamošom, ktorého som si zajednal, ak by sme niečo rozumné našli, pretože pre mňa sú autá španielska dedina - dobrovoľne priznávam :wink:, a už som nemal chuť naháňať nejaký iný bazár a ďalší mesiac, dva surfovať po nete. Bol som rozhodnutý odísť s autom. Trúfalosť, že?
Prešli sme celý bazár, ale Matýskovia opäť nestáli za reč, a tak sa opakoval scenár spred dvoch dní - Renault Scenic avšak už vo výbornom stave, ale žiaľ nad naše možnosti. Iste ste si všimli našu rýchlu preorientáciu z malého na veľké. :lol: K tomuto rozhodnutiu sme dospeli tak trochu počas tých dvoch dní pri diskusii kam s detským kočíkom. Takže červík sa vryl do hlavy definitívne a začalo hľadanie niečoho väčšieho a v prijateľnej cene. Ako sme opätovne prechádzali celým bazárom a nevedeli sa rozhodnúť, už aj z dôvodu, že sme boli unavení a kamoš už aj trochu nervózny (bodaj by aj nie) manželka ukázala na jedno vozítko so slovami: "A čo toto. Zoberme takéto." Uhádli ste bola to maruš, ale ešte nie tá naša. Kamoš skonštatoval, že Fiaty sú dobré vozy, a že sa v jednej maruške viezol s veľmi dobrými pocitmi. Nie je to "športiak", ale pre naše účely je to pohodový voz. Pozreli sme motor, ale evidentne mal najlepšie časy za sebou, hneď po štarte zdochol, zopakoval to zo 2x a keď sa štart podaril chrčal, klepal, triaslo celým autom no hrôza. Hneď vedľa stála druhá maruš grigio steel, síce poškrabaná, ale to bola už iná pesnička. Motor čistučký, pekne si priadol, štart bez zaváhania, no reku túto ideme vyskúšať. A čo už budem ďalej písať. Popoluška sa stala našim členom rodiny, má pol roka :wink: a sme veľmi, veľmi, veľmi radi, že ju máme. :lol: :lol: :lol:
A záverečné konštatovanie? Za všetkým hľadaj ženu. :lol: Vďaka Ti manželôčka. :wink:

_________________
Lancia Phedra 2.2 JTD, r.v. 06
Ex Šedivá Popoluška Week ELX 1.6 16V r.v. 98


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 pro 2008, 00:25 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 23 čer 2006, 00:00
Příspěvky: 226
Bydliště: Plzeň
tak teď jsem si byl zakouřit a koukal jsem na to mé autíčko a musím říci fakt se povedlo,důvod naší koupě: vlastnil jsem škodovku 105l a ta už nesplňovala požadavky na mého koníčka-rybaření,a už jsem přemýšlel,že bych si koupil jiný auto,ale jaký: že to bude kombík bylo jasný a vyhlédl jsem si ford mondeo a opel vektra,bez znalostí jsem vyrazil po bazarech a v hledáčku zbyli dvě auta a jak blázen jsem pořád jezdil sem a tam a pořád nevěděl který


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 pro 2008, 00:33 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 23 čer 2006, 00:00
Příspěvky: 226
Bydliště: Plzeň
a mezi tím ježděním jsem se zastavil v bazaru,který nebyl v plánu a tam jsem jí uviděl,poprosil jsem o nastartování,jízdu a bylo rozhodnuto a to bez mechanika,neb kohokoli kdo by se mi na to kouknul.Druhý den jsem zaplatil a byla má.Cena v té době 109000kč,hned jsem s ní jel k známému do dílny a ten konstatoval,že márejka už byla bourána,ale motorově dobrá a podvozek taky-požádal jsem ho aby mi vystavil papír,proč se mu zdá,že byla bourána


Naposledy upravil beny dne 20 pro 2008, 00:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 pro 2008, 00:40 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 23 čer 2006, 00:00
Příspěvky: 226
Bydliště: Plzeň
atd.s tímto papírem jsem zašel za majitelem bazaru a říkám mu,že te smlouvě mám,že auto nebylo bourané.nakonec jsem dostal slevu 20000kč a já a jistě i on byl spokojený-s autem jsem neměl žádný větší problémy-jen běžná údržba a pár maličkostí a možná je to lepší než mít auto nebouraný a mít s ním problémy-štěstí někdy sedne i na vola-jen je mi líto,že fiat neudělal mareu II.no nic toť muj příběh


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz