FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 10:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 bře 2009, 21:28 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 29 led 2006, 01:00
Příspěvky: 389
Bydliště: Piešťany
Roboh,

Ako cez kopirak. Prve reakcie boli, jeezis maria, ake hovado. Vsak rodinne auto cica znela odpoved. Takto sa to tiahlo asi 2 tyzdne kym sa nestahovali svokrovci. To co nalozili do Punta a Ibizi som ja zobral naraz a este nieco naviac. A marus si upevnila nadobro poziciu v nasej rodine.

Skodovku som po kupe mareji podaroval zene, nech sa uci jazdit a ked daco rozbije tak nevadi. Na jar minuleho roku som jej zadovazil cervene Punto tak nech si jazdi v lepsom, samoska ze vo Fiate. Punto "uz" ma rada, ale za skodovkou prezyvanou modry blesk sa jej natisne sem tam slza. Inak skodovica jej sluzila super najme v zime, dal som do nej motor z favorita 135L takze to jazdilo super, akurat zub casu a korozie clovek nezastavi. Tak sa tisko rozpadala.

_________________
ex Marusa Weekend 1,6 16V 1997, Cierna Metaliza SX,
Punto 1,1 97 Cervena lienka moje zeny
0903761716


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 pro 2009, 18:50 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 30 lis 2009, 01:00
Příspěvky: 10
Bydliště: Námestovo
Ja som si Mareu kupil v roku 2007 a kriteriom vyberu bol priestor, potom vzhlad a nakoniec cena. Presedlal som z Favorita a som spokojny, az na to, ze niekedy potrebujeme doktora, ale to je asi normalne.
NIC NIE JE ZADARMO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 pro 2009, 15:26 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 12 lis 2006, 01:00
Příspěvky: 145
Bydliště: Žilina, SK
dovod na kupu? no predsa cena. Za tie prachy sa nic podobne, zachovale, vykonne neda zohnat.

Teda - este tak Renault - ale uprimne, Fiat je proti starym renoltom absolutny technologicka spicka :wink:

_________________
marea, JTD, 110, 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 pro 2009, 13:16 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2009, 00:00
Příspěvky: 20
Bydliště: Chýnov u Tábora
Marea byl můj tajný kůň od té doby, co jsem ji uviděl poprvé na silnici. Měl jsem Regatu na plyn a zatímco ostatní se na fiata dívali skrz prsty, já jsem vždycky dojel kam jsem potřeboval a obvezl vše, co bylo třeba odvézt.Technicky naprosto bez problémů, jen ta koroze... Pak se Regata po 22 letech provozu a 260 000km rozpadla :cry:.Jezdil jsem pak s felicií, s citroenem ZX a najednou jsem zjistil, že většina mých jízd vede k benzínce, většinu času trávím nad rozebraným autem a přemýšlým, čím pojedu zítra do práce. A byl jsem takovej smutnej. A pak se to STALO!!! Seděl jsem loni v létě nad počítačem a prohlížel inzeráty a najednou jsem ji uviděl... Stříbrná marea víkendová, na plyn a za 56 000,-!!! Za půl dne už jsem platil v Praze zálohu. Marejka potřebuje ošetřit pár šrámů, které jí způsobil čas a předešlí majitelé, ale už mě rok a půl spolehlivě vozí kam chci, benzínky míjím a nechápu, jak tam ti lidičky můžou pořád jezdit, ještě se mi nestalo, že bych neměl kam co dát, spoustu času strávím u okna a dívám se na ten italskej šmrnc. A jsem šťastnej.A na tomhle skvělým foru se vždycky dovim vše, co potřebuju vědět :D .

_________________
Maruška 1.6 SX, 97, stříbrnej kombík LPG
Re: Regata 1,3LPG neskutečný dříč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 pro 2009, 08:35 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 12 lis 2006, 01:00
Příspěvky: 145
Bydliště: Žilina, SK
vasha: hej, klub je super vec!

inak, s tymi benzinka je to tiez pravda, ked natankujem plnu, tak bezne najazdim 1100 km, kym pyta znovu jest :-))

Obcas, ked sa preveziem na Ibize HTTP . hrozne, jak clovek musi furt tankovat :-))

_________________
marea, JTD, 110, 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Marea
PříspěvekNapsal: 01 bře 2010, 22:20 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 26 úno 2010, 01:00
Příspěvky: 1
Bydliště: Povazska Bystrica - Slovakia
Motor: 1,6 100 16V
Zdravim vsetkych ja som si kupil Mareu 26. februara proste dal som si za ciel ze si tento rok chcem kupit auto vyberal som skoro mesiac pozeral som po vsetko moznom ale do dna kedy som objavil Mareu na internete som nevedel , ze ani nieco take existuje a uz som aj je vlastnikom. Cena 1900€ a r.v. 2001 a naj. 129 300 km


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 bře 2010, 00:02 
Offline
Guvernér
Uživatelský avatar

Registrován: 25 led 2007, 01:00
Příspěvky: 1417
Bydliště: SLOVENSKO: Prievidza,TN : +421 918615462
Motor: Alfina 159 2,4 154kw Q4
A este si daj do podpisu motorizaciu a bydlisko a bude to super.Gratulujem ku kupe a nech ťa vsade povezie v pohode a bez poruchy.Vitaj v klube.

_________________
Ford Tourneo Connect Grand titanium 1,5 TDCi Duratorq
Renault Kangoo expres 1,5 dci - kurin na pracu
Alfa Romeo 159 Sportwagon 2,4 JTDM 154kw Q4 -elegant sport HIGT - EX
Fiat Marea Weekend 2,4 JTD-modrá strela+6-speed+tempomat-xenon - EX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 bře 2010, 13:27 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 04 srp 2009, 00:00
Příspěvky: 1013
Motor: 2.2 TDCi
Tak já se taky přidám, marejka je moje první auto :oops:, tedy první "moje" auto, předtím jsem jezdil jen se starým orezlým Renaultem 5, pravda je, že na zážitky to auto bylo fajn, ale přece jen 32kW není nic moc, a vyjíždět strmější kopec na jedničku taky nebylo úplně zábavné :D

Renaultík zřejmě za dobu svého života ztratil minimálně 80% původního výkonu, no, ale už k marejce.

První co jsem našel na netu byla sedanová 2.0 za úžasnou cenu 25.000, r.v. 2001 (haha), no první nápad byl sehnat někoho, kdo by mě vzal se na ní do Brna podívat, takže jsem volal strejdovi a ten na to, "jo proč ne, třeba bude štěstí a bude to zajímavý kousek za ty peníze." No, tak jsem volal do bazaru a tam mi bylo řečeno, že už si jí kdosi zamlouval, ale, že se mám ozvat ráno, kdyby náhodou...
Jinak rád bych poděkoval Adynovi za jeho příspěvek jak poznat facelift, protože díky tomu jsem zpětně přišel na to, že uvedená marejka byla předfaceliftová. Tj. malý podvůdek...a hádám, že ani ty kilometry nebyly úplně to pravé ořechové, a tak mě zpětně tyhle zjištění utěšily, že mi tahle utekla :).

Přece jen jsem se ráno ozval a dozvěděl se, že se prodala obratem hned po otevření bazaru...no, řekl jsem si nevadí, ale strejdovi naštěstí moje touha po Marejce zřejmě trošku na mysli zůstala...

Další den jel strejda do servisu, že mu prý nesvítí světla na vleku, no co čert nechtěl, stála tam šedivá marejka (servis má i svůj bazar) ve Weekendíku a tak se prý zmínil před mechanikem, že známí shánějí marejku a že jako kolik za ní a tak....

Během chvíle se tam prý objevil bazarista no a strejda svým typickým způsobem "já vlastně nevím jestli by to auto chtěli, a ta cena se mi přece jen zdá nad jejich možnosti" ... původní byla 55 tis., strejdova konverzace jí stáhla na 48tis a doladění některých partií, kde se loupal bezbarvý lak z plastů (přední nárazník, zrcátko u řidiče). No legrace...přijel k nám a povídá, sehnal jsem vám marejku, vypadá dobře.

Domluvil i svého známého mechanika (přímo z toho servisu) ať se na ní podívá, co nejdříve a řekne verdikt. Zapojil i manželku mechanika (kterou zaměstnává) aby na něj zapůsobila :D :D :D

No dál, dál už si to asi umíte domyslet, přijeli jsme na místo a tam stála, šedivá Grigio Vinci...uprášená, špinavá, čerstvě dovezená, ještě neumytá...no zkrátka čuňátko, ale ty tvary...a ten stav :), mechanik řekl, že je krom výfuku (který mi teď po skoro roce teprve odešel) naprosto 100%ní. Tak jsem ještě prolezl co se dalo (DÍKY KLUBU ZA INFO!!!) a bylo rozhodnuto, to, že jsou k ní všechny klíče a karta, už byl jen příjemný bonus.

A tak začalo jednání co a jak. Mno říkám, že jí bereme a kdy jí můžu mít doma? Bazarista se usmál a povídá, jak dáte dohromady peníze :D , říkám, že klidně hned...

A on na to, dobrá, nechám dnes vyřídit technickou, vychytat ty mušky co jsme se domluvili postavit na značky a máme vyřízeno :).

Poslední můj "malý problém" byl ten, že jsem si nebyl svým řízením tak velkého auta úplně jistý, tak jsem se bazaristovi svěřil a ten mi na to řekl, že není problém, že mi jí doveze až domů.

A tak se další den rozezněl prvně telefon, že mi ji vezou a po chvilce se ozval dole v ulici i motor bazaristova Sharanu a samozřejmě mojí vysněné <3, kluci jí dovezli až před dům, natankovanou, na značkách, s vyřízenou pojistkou, s vyřízenou STK, prostě se vším.

Zakončil bych to ještě tím, že díky koupi marejky, právě v tomhle bazaru mám taky úplně báječný servis, bezvadné ceny, skvělou domluvu a velmi přátelské prostředí v servisu. Po pravdě jsem jednou nechával v servisu měnit žárovku :D a když jsem si šel auto vyzvednout, vidím, že právě vyjíždí bazarista :), tak na něj mávnu na pozdrav, Sharánek zaflekoval vedle mě a on "co vy tady?", říkám "ale nic, mám tu marejku"...následoval šokovaný výraz "Co s ní máte? Nic vážného doufám? :O" s ulehčením obou stran jsem mu řekl, že samozřejmě ne, že se jen mění žárovka...

Tak jsme se tomu zasmáli a on spokojeně odjel...po pravdě řečeno, takové jednání těžko čekat i od prodejce nových aut :o, tam na vás okamžitě s**ou poté co auto koupíte...

Stále žasnu nad tím, jak byl bazarista vyděšený, že mi prodal špatné auto...no a kvůli tomu se do servisobazaru vracím rád...protože vím, že jsou poctiví a že vždycky všechno je k oboustranné spokojenosti...prostě super :)

jo, teď nevím, jestli sem mám napsat o jaký bazar/servis se jedná...no raději ne, když by někdo chtěl tak SZ :-)

Teď už mám marejku skoro rok, najezdili jsme spolu už přes 10tis. a je pořád stejně úžasná...a stejně tak i klub :) díky všem členům, kteří se na něm podílí, protože i klub byl jeden z důvodů proč jsem měl od začátku jasno, že to bude právě marejka :)


Jo, moje mařenka má taky servisku, sice dost nedbale vedenou, ale zhruba podle ní aspoň sedí kilometry :)

_________________
Fiat Marea Weekend 1.8 ELX, Grigio Vinci (606A), šedá metla

Ford Mondeo 2.2 TDCi Titanium


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 bře 2010, 14:49 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 26 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 1772
Bydliště: Vysocina-Zdarsko,Tel:608537629
Motor: 1.8 16V + LPG
Nevim,proc by jsi nemohl rici,kde jsi tak dobre koupil a jak si s nim spokojeny.I na tohle je tento web...pochvalit slusne zprostredkovatele a servisaky,a varovat pred temi z druheho konce spektra

_________________
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet,Rubína alias Ruby LPG
Marea Weekend 1.8 16V HLX - Popelka LPG (v pozici zalozni vuz,prozatim)
Obrázek
Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 bře 2010, 15:53 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 04 srp 2009, 00:00
Příspěvky: 1013
Motor: 2.2 TDCi
Oki, oki, tak ještě přidám tuhle informaci ;) jde o autoservis Universal Car Autodílna v Jihlavě když se vjíždí k Tescu tak po pravé straně taková velká brána. Bazar funguje zřejmě se servisem na stejném místě, jen z druhé strany :-)

_________________
Fiat Marea Weekend 1.8 ELX, Grigio Vinci (606A), šedá metla

Ford Mondeo 2.2 TDCi Titanium


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: marejka
PříspěvekNapsal: 05 bře 2010, 13:32 
Offline
Guvernér
Uživatelský avatar

Registrován: 21 črc 2007, 00:00
Příspěvky: 563
Bydliště: Hlinsko v Čechách,Srní
Motor: Marea 1.9 JTD + Scudo 2.0
Ahoj. Uz v detstvi jsem byl ovlivnovan Fiatem Regata 1.6e Weeekend. Deda mel Fiata 128 CL 1.1 z roku 82, ktereho jsem v 18 letech dostal. S nim jsem jezdil az do cervna 2007. Bylo to velmi pohodlne i na delsi cesty.O novem aute jsem mel jasno,jedine marejka, ta splnovala vse co jsem potreboval. Zde na foru podle recenzi a Vasich prispevku jsem si udelal priblizny seznam na co si dat pozor a ktery motor by byl pro mne to nej. Vedel jsem ze 1.8 a 1.9 jtd, weekend, min 2 airback nejlepe s taznym zarizenim.
V cervenci 2007 jsem s kolegou z prace vyrazili se podivat po bazarech po me budouci marejce. Nejake jsem si vyhledl na netu v kraji kralovehradecke a hlavne pardubickem. Kolega me varoval, ze jestli ma vybrane auto v aaa auto, tak at na to zapomenu. Nemel s nimi moc dobre zkusenosti. Na prvni jsme se jeli podivat do Klasterce nad Orlici. Byla to svetle modra s 1,9 jtd. Kdyz jsem videl pod ni olejovou skvrnu pod celym motorem a cena je o 20tis. vetsi nez na netu, tak jsme se jen na sebe podivali a odesli. Pak jsme jeli do Trotiny u Hradce Kralove,tam byli 2 sedankove. Obe meli pochybny roky vyroby na oknech a pasech. Jedna ani nenastartovala. To uz byl vecer a chtel me vysadit na nadrazi v Pardubicich na vlak domu.
Ja jsem mu navrhl, ze se jeste pojedem podivat do jednoho bazaru. Byli to AAA-čka v Pardubicich. On rikal , jak chces, varoval jsem te. Kdyz jsme tam vesli, tak to bylo jasne vzadu v koutku bazaru byla jen jedna krasne nalestena (aaa to umi) tmave modra Fiat Marea 1.8 weekend s tazny a dokonce s klimou, se kterou jsem ani nepocital. Laska na prvni pohled. Po dukladne prohlidce mnou a kolegou, jsem si ji vezl domu jeste ten den.
A tu druhou mam jako bonus, od pritelkyne. V rijnu 2007 jsem se seznamil s pritelkyni a kdyz mi rekla , ze ma auto Fiat Marea 1.6 s Automatem, tak jsem se pousmal.
Takze, jak se tu psalo, pritelkyni jsem 2x neverny :D .
S obouma jsme MAX spokojeni :slava

_________________
Fiat Tipo 1.4 95K 01/17"
Fiat Marea Weekend 1.9 Jtd 110 '01


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nazdar
PříspěvekNapsal: 13 bře 2010, 20:35 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 bře 2009, 01:00
Příspěvky: 28
Bydliště: Zvolen
Keď som dostal vodičák a začal jazdiť, bol som obľúbenec škodoviek
Časom keď som sa trošku prepracoval k lepším zárobkom, a poskúšal niečo lepšie , stále to nebolo pravé orechové, každú chvíľu nejaká závada, porucha, nepojazdné...Až kým neprišla chvíľa keď sa už moja Priateľka (už snúbenica :) nemohla pozerať na tie večné poruchy a povedala. Predáme to doložíme dačo+ zoberieme pôžičku a kúpime niečo poriadne. (v tedy som ešte len sníval o tom čo je to diesel)
Kolega mi ponúkol Mareu 1,9 TD upozornil ma že asi bola už stáčana km ale po prvej jazde som sa strašne zamiloval a ešte v ten deň bola naša!Po zmene práce už Maruška nezvládala nápor(rakúsko, nemecko, taliansko )
do mesiaca cca 13000km, musela nás opustit a odišla niekam do Humenného. Potom prišlo Stilo Multiwagon - inač super kára. dostala do tela cez 97000 km a tiež nás opustila- dodnes ju vídam, a narad prišla stará laska nehrdzavie, najprv Bravo1,6 16V- prakticke len pre dvoch inač žihadielkoa nakoniec prišla Marejka 1,6 16V .
Ale po pol roku mom. riešime spoločný byta keďže sa najbližších 30 rokov nedostanem s hypotéky, rozhodol som sa ešte zmeniť tvar marejky
na výkendovú. 1.9 JTD Weekend.Všetko svedčí že stará láska nehrdzavie a povedzme si pravdu : Radšej byť prelietavý pri autách ako pri ženách.Verím že táto pobudne u nás dlšiu dobu kedže jeden z hlavných dôvodov bolo aby sa do budúcna mal kde zmestiť kočík :) :)
Marušky su pre mňa členom rodiny a verím že ich nevymením za iné
Toť moje láska k Fiatu. :diky

_________________
Fiat Marea Weekend 1,9 JTD 77 kW r.v.99 beluška nový člen rodiny
EX Fiat Marea 1,6 16V 76kW r.v.98 zelená, krásna
EX Fiat Bravo 1,6 16V
EX Fiat Stilo Multivagon 1,9 JTD 85kW
EX Fiat Marea 1,9 TD chip žihadlo

Srdcom Mareák :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 bře 2010, 22:09 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 15 srp 2006, 00:00
Příspěvky: 889
Bydliště: Město Albrechtice,604 868 149
Motor: Fiat freemont 2.0 125kW
Tak ve zkratce náš první důvod koupení marejky byl,že mám v našem městečku dva servisáky na fiaty a měl sem vždy fiata ,tak jsme si domů dovezli marejku 1.6 modrou weekendovou,kterou jsme měli tři roky s maximální spokojeností jak po technické stránce(no občas zazlobila jako každé autí)tak v prostoru který weekend nabízí.Pak nastal druhý důvod ,to když naše 1.6 začala mít problémy s naším karavanem a než ji trápit,tak si našla raděj druhého majitele.Má drahá polovička řekla ,že chce doma jedině mareu,aby jsme mohli jezdit na srazy, tak jsme si dovezli stříbrnou opět weekendovku 1.9 JTD.Tak jsme prošli třemi obdobími ,kdy jsme chtěli mareu,pak kdy jsme měli mareu,další kdy jsme měli dvě marejky,no a naštěstí to čtvrté období teď trvá,kdy máme opět jednu marejku a zatím maximální spokojenost. :D

_________________
Ex: Fiat 128A, Ex: tipo 1,4ie, potom úžasná Ex: 1,6 16V rv.97 modrá weekendová, Ex: stříbrná weekendová 1.9 JTD Ex:Fiat Ulysse 2.2 JTD:, Fiat freemont 2.0 125kW.Dále jeden karavan domácí výroby(ponorka) a ještě anglický krasavec.
člen severomoravské kliky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz