FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 24 zář 2018, 02:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Motor škube
PříspěvekNapsal: 02 srp 2018, 17:06 
Člen klubu

Bydliště: V Šáreckém údolí, Praha 6. Jedete do Prahy a potřebujete zaparkovat? Můžete zadarmo na mojí zahradě
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Ještě dodávám, že to je pokračování toho problíému, co jsem měl už dřív a psal o něm v tomhle threadu. Emise vyšly zcela v normě. Podezřívám, že by to mohlo bejt přívodem benzínu, protože na plyn se zdá to pracovat skoro normálně, jen to škub e při nízkejch otáčkách, ale nezhasíná. čerpadlo po startu pracuje, slyším zvuk zezadu a za chvilku se vypne, nejspíš když se benzín natlakuje. MOžná jsem měl v nádrži málo benzínu. pět litrů jsem tam doplnil a zdálo se, že problém zmizel, ale další ráno to blblo zas. po startovacím pokusu musím chvilku počkat, aby motor při příštím aspoň na chvilku chytil, tak si myslím, že je v motoru v ten moment benzínu moc a je potřeba mu dát půl minuty, aby se odpařil, nebo něco řeší řj? když tam při startu pumpuju plynovým pedálem, předpokládám, že to zhasíná proto, že se motor přehltí benzínem, když nedám žádnej plyn, tak to zase zhasne, že tam je benzínu málo. nevím. může to bejt zacpanym vedením? dá se to nějak snadno, v polních podmínkách, pročistit? no nevím, jestli to je tím...

hezký léto všem!
Petr

PříspěvekNapsal: 11 zář 2018, 10:44 
Člen klubu

Bydliště: V Šáreckém údolí, Praha 6. Jedete do Prahy a potřebujete zaparkovat? Můžete zadarmo na mojí zahradě
Myslím, že se problém celkem upravil sám - auto už neškube a startuje taky dobře - chvilku jsem jezdil na benzín, taky mám víc benzínu v nádrži.

Zato se mi podařilo nacouvat do sloupu - a vysypalo se mi zadní sklo. Chápu, že už to je asi na další thread, ale přesto - kdybyste mi mohli poradit, zda je lepší vyměnit celý zadní dveře, nebo jen to sklo, ocenil bych to. Hned mne taky zastavili policajti, chtěli mi dát 2000 blokovku, nechal jsem to na správní řízení... tvrdili, že auto teď nemá ty správný mechanický vlastnsti, takže se s ním rozhodně nesmí jezdit, mně ale přijde, že sklo pevnost auta nijak nezvýší, je tam jen nalepený, ani výfuk nebyl cejtit; občas vídám auta jen s nalepeným kusem plastu místo skla, tak jsem netušil, že to je takovej problém... přemejšlím, co řeknu v tom správním řízení.

děkuju, Petr

PříspěvekNapsal: 12 zář 2018, 17:45 
Člen klubu

Motor: 1,9 JTD 105
Myslím že na to aby si volal odťahovku to nie je. Auto je v podstate pojazdné, akurát môžu argumentovať že ak je na ňom fólia nevidíš dozadu ale ak tam nie je tak ti max naprší do vnutra. Ak nemáš poškodené zadné dvere, v podode daj iba nalepiť.

motorka Honda CBR 600F4i rv.2004 110 PS
Renault Mégane III 1.6 rv. 2009 81kw

PříspěvekNapsal: 12 zář 2018, 18:31 
Člen klubu

Nu, zakázali mi další jízdu, ale tož jsem si ho odvezl večer, když už tam policajti nebyli. K tomu správnímu řízení mne napadá, že je možná oficiálně povolený (?) převážet větší náklady s pootevřenejma zadníma dveřma. A pokud tomu tak je, tak aŤ mi neříkaj, že chybějící zadní sklo, který tam je navíc jen NALEPENÝ, nějak podstatně (či vůbec) naruší pevnost/statiku vozidla. Přijde mi to jako blábol a tím bych se taky chtěl hájit při tom správním řízení.

Nakonec nejspíš vyměním celý dveře, protože: sloup dveře na jednom místě vehnul trochu dovnitř, bylo by to trochu vyklepávání a v tom si moc nevěřím. Takhle budu muset přepojit kabely a dát si do novejch dveří svůj zámek -- zrovna ty dveře rozebírám a koumám, jak to všechno udělat.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]