FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 21 čer 2019, 02:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 17 dub 2019, 11:35 
Člen klubu

Motor: 1.8, 16v, 83kw
Zdravím mareáci.

Po víkendovém výletě kdy marea jela po dvou rocích nepřetržitě cca 140km po dálnici (jinak jsem jezdíval po okreskách do kilča) druhý den nechtěla nastartovat. Snad až napotřetí chytla při hodně dlouhém točení klíčku. A když už chytla motor se třepal tak, že chtěl snad vyskočit z auta.

Zkontroloval jsem svíčky a zjistil jsem že jsou KO, takže jsem koupil nové. Chod motoru se trošku zlepšil, ale při rozjezdu/záběru/nízkých otáčkách se motor strašně třepe. Při vyšších otáčkách už to nejde vůbec poznat. Tak jsem šel ještě po kabelech ke svíčkám a zjistil jsem, že motor mění chování při vytažení prvních třech, čtvrtý vůbec nereaguje, ikdyž slyším lupání(jiskry též vidím).

Může být vadná nová svíčka? Kabel jsem zkoušel měnit za druhý, lupání slyším pořád, jiskry vidím také, ale chot motoru se po vytažení/zasunutí vůbec nemění.

Ještě mě napadla ta skříňka kam se kabely zapojují, ale nemůžu ji na 1.8 nikde najít, na 1.6 byly pěkně vpravo vedle motoru, ale tu nevím. Nemá někdo fotku, kde to najdu?

Předem díky za odpovědi.

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2019, 15:20 
Člen klubu

Motor: 1,6 SX - sedan
Nesvítí kontrolka vstřikovače?
Zkus prohodit káble.

Punto Cabrio 60 S - '95 made by Bertone
ex Audi A4 (B8) 2,0 TDI - '2010
ex Audi A4 (B8) 1,8 TFSI - '2008 - služební...
ex Renault Laguna Grandtour II 1,9 dCi - '2001
ex Fiat Punto 55S - '95
ex Škoda 120 L - '79

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2019, 14:17 
Člen klubu

Zkoušel jsem vše. Mám nové svíčky, kabely, vstřiky a stále motor reaguje jen na první 3, ten 4-tý nedělá vůbec nic. Zkoušel jsem i prohazovat pozice a vstřik/kabel/svíčka, která ve čtvrtém nedělala nic, ve třetím běží vše v poho. Podle mě v tom čtvrtém nejsou tlaky. Máte s tím někdo zkušenost? Co případná oprava apod?

Díky

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2019, 20:57 
Člen klubu

Motor: 1.8 16V + LPG
Neni mi jasne,jake kabely jsi menil.Pokud sedi motorizace 1.8,ta kabely vubec nema,vysokonapetova civka sedi na kazde svici extra.
Popisovana udalost velmi pripomina pripad,kdy zacne probijet civka.Zpocatku take muze jeste slusne makat ve vyssich otackach,v nizkejch uz probiji.Starty hrozny,rozjezdy taky.Jak najit vadnou civku co probiji,je tu popsano.Pokud si ale identifikoval jako problem valec 4,muzes menit na 4.
U mne do uplne smrti obvykle 300 az 500 km,na dojeti to stacilo poprve i podruhe,pak uz jsem vozil sebou nahradni,vymena do 20 minut,pokud slo povolit potrebne srouby na teplem motoru.Je lepsi na ochlazenem,at neco nestrhas,hlavne zapustnej u otvoru pro olej byva problem.
Jo a svicky,no nejlip jelo na origo NGK Japan,cca 170 kus,pak pokusne ngk laser line,400 kus.Championy i bosh mi nechodily dobre.
Nicmene nefunkcni novou svicku,ac hodne neobvykle podle mne,vyloucit nelze.
Obcas taky se do sachet pro svice dostane olej,nebo voda,oboji neni dobre,je fajn to odsat tkaninou driv,nez povolis svicky.

Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2019, 16:29 
Člen klubu

No zjistil jsem po delším pátrání, že opravdu jedna z nových svíček je po smrti. Stalo se mi totiž, že mi zničeho nic motor začal běžet jen na dva válce, tak jsem svíčky vytáhl a testoval a navíc jsem zjistil, že mi tam dal servisák boshe, který jsem výslovně nechtěl (sice chtěl blbé tři stovky, ale jde o princip). Mám objednané NGKčka, zítra dojdou tak to zkusím vyměnit a uvidím.

Jinak voda, olej apod v těch tunelech kde jsou zašroubované není, je to tam čisté. Věřím v to, že jsou svíčky na prd. Asi špatné z výroby nebo nevím, že jedna byla mrtvá hned při koupi a druhá umřela po ujetí cca 300 kilometrů.

Jinak k těm kabelům, ano byl jsem zvyklý z 1.6 že prostě vedly do zapalovací cívky, nebo jak se tomu říká, tak jsem myslel, že je to stejné i u 1.8. Po pátrání po kabelech jsem ale zjistil, že je to tu úplně jinak.

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2019, 20:03 
Člen klubu

Tak jsem dnes vyměnil svíčky za NGK a motor rozhodně lépe startuje, ale 4-tý válec se stejně nechytá. Vstřiky jsou všechny mokré, vše háže jiskru tak já už nevím.

Jak jsem měl dneska hlavu v motoru tak jsem si všiml, že parohy právě u toho 4-tého válce netěsní, jde z něj kouř. Může to mít na to vliv?

PříspěvekNapsal: 19 čer 2019, 09:20 
Člen klubu

Motor: 1,8 16V + 1,9 16V JTDm
Jestli všechny svíčky dávají jiskru a všude jde benzín a 4.vál se nechytá-tak bych zkusil změřit tlaky-nebo-li komprese.
Zas tolik práce to není.

AR 159 1,9 JTDm 110kW SW

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]