FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 21 říj 2021, 11:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LPG u Marejek-vsechno kolem nej
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021, 01:11 
Člen klubu

Motor: 1.8 16V + LPG
Takze...mam najeto pres 300t. a Marejka je v pozici zalozniho vozu,popr. se pouzivala jako stehovak tchyne k lekari,bo vozik.
Prestoze s ni jezdim malo,kupodivu servis je nutny stale. Krom jineho se mi posledni tri ctyri roky umela prehrivat,kor v kolonach,za pohybu ok.Doslo k proplachovani chladice,topeni,i okruhu jako celku,nejake zlepseni,ale jen na sezonu.V zime ok. Letos uz byly problemy velike,nerad jsem ji pujcoval aby mi ji neuvarili.
Po nejakem studiu a rozumovani jsem si uvedomil,ze ac ma normalni auto dva okruhy z topnou vodou,diky LPG mam okruhy 3.A protoze v okruhu s LPG se nema co zanest,a omezit prutok,v postupnym zanasenim chladice i topeni se okruh LPG zacinal chovat jako Bypass...voda tekla cestou nejmensiho odporu.
Nasledna realizace zahrnula kus drevene kulatiny z tvrdeho dreva,do ktereho jsem na koncich provrtal 2 otvory,a nasledne podelne kolmo na otvory rozrizl.Tema kulatejma castma jsem skripl hadici s vodou,co vede do a z reduktoru LPG,a pres diry primerene stahl srouby,abych priskrtil prutok vody.
Povedlo se,LPG funguje dal,nikde nic netece,a kdyz v 25 stupnich na volnobehu sepne sahara,ma za 20 az 30s vychlazeno a znovu spina po 3 az 5 minutach.
Takze chladi jako cert.Jasne NE novemu chladici :!:
Vymyslet to bylo jednodussi nez nainstalovat,misto je tam s bidou pro 1 ruku a je treba obou.
Jako bonus jsem nasel i unik fridex aroma.Na nadobce s kapalinou je privodni hadicka ze skrtici klapky(1.8 ma vyhrivanou klapku).JE ponekud volna a trosku rosi,coz vysvetluje i narazove pach i pozvolny ubytek kapaliny pri provozu.Hned za bukem je totiz kabinovej filtr.

Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]