FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 17 črc 2018, 00:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hydroštely
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012, 10:58 
Člen klubu

Motor: 1,8 16V HLX
Ahoj, tak se po delší době ozývám znovu. Jak nám loni marejka klepala, opravář vyčistil a bylo cca rok OK. Teď to teda v září čistil znovu a zkusil tam dát hustější olej. Hups, po dvou měsících to klepe hrozně a teď navíc začal dost poblikávat olej.
Opravář radí ty ventily vyměnit (cca 12 tisíc), ale popravdě moc neví co s tím. On vždycky jen koupí nějakou čistící sadu, vypustí olej, vyčistí to to a dá nový olej.
Vím, že jste na srazu radili nějaký olej s aditivem, že by snad mohl ucpat nějaké nerovnosti či co .. moc tomu nerozumím, ale on neví ani kde něco takového sehnat.
Poradíte kde ten olej sehnat nebo nějaký jiný postup?
Díky

.. se zase nepřipojuje podpis .. tak zkusím edit ..

Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: 11 pro 2012, 11:04 
Člen klubu

Tak edit to nespapal .. teď už by to mělo být .. a mám to i v barvě auta .. skoro :-)

PříspěvekNapsal: 12 pro 2012, 09:46 
Člen klubu

Jsem včera kupovala olej, teď je tam Castrol, ale ten na shellce neměli, tak jsem vzala litr shellovýho. Je tam 15W 40, pumpař se na něj teda tvářil jakože shit .. tedy ne kvalitou, ale typ oleje.
Mno, manžel dnes musí do Prahy, snad to marejka zvládne ..

PříspěvekNapsal: 18 pro 2012, 04:18 
Člen klubu

Motor: 1.8 16V + LPG
kocuja píše:
Zdravím přátelé,
dnes jsem pro ilustraci pořídil zvukový záznam motoru. 1. ukázka je první raní start, 2. ukázka start po jízdě plně zahřátého motoru.
http://www.ulozto.cz/12849268/studeny-wav
http://www.ulozto.cz/12849270/teply-wav

Tak ten teplej-wav,to je presne moje marea za studena,na benzin.Po prepnuti na LPG trochu ztichne.Ale ani tepla nezni jako jine marce 1.8,co jsem slysel.Liju Selenii,jen 4 litry(misto 4.3) a dolejvat nemusim behem 15-18t. km.do vymeny.Celkem 180t.,na LPG 120t.Bejvala tissi.Mozna ji to mazani benzinem trochu chybi.Holt se ukaze casem.

Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3

Předmět příspěvku: Re: "traktorová" 1,8 16V ze srazu ...
PříspěvekNapsal: 18 pro 2012, 19:19 
Člen klubu

Motor: EX Marea Weekend 2.4 JTD
Misazap píše:
Jsem včera kupovala olej, teď je tam Castrol, ale ten na shellce neměli, tak jsem vzala litr shellovýho. Je tam 15W 40, pumpař se na něj teda tvářil jakože shit .. tedy ne kvalitou, ale typ oleje.
Mno, manžel dnes musí do Prahy, snad to marejka zvládne ..

Míšo, zajeď s tím k mému opraváři do Tymákova. Má zlatý ruce a bude vědět co s tím. Více pošlu v sz

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2

PříspěvekNapsal: 30 pro 2012, 13:43 
Člen klubu

mam tan samy problem stale klepe stale klepe.neřeším to,až vyletí ojnica nabo píst pak možná.sice už netahá jako dřív ale 190km/h to ještě udělá to je pak to správné peklo pro motor.

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2013, 16:20 
Člen klubu

Tak se jen ozývám jak to vypadá a co jsme zatím podnikli .. do Tymákova jsem zajela, tak to zkouknul a doporučil nalít do oleje čistící směs, koupila jsem to normálně v obchodě pro auta, čistící směs do oleje pro vodní hnízda .. cena necelých 200 za plešnu. Má se to lít do nového oleje a jezdit s tím .. Pak, a to je u klapajících ventilů hodně důležité, udržovat množství oleje v maximu, to pomohlo dost. No a teď ten olej vyměníme a naleje se tam castrol s molikou (píšu jak jsem to slyšela) má to být ten olej s mikro částičkama kovu.
No a uvidí se co na to ventilky.
Akorát teď doma trochu nezvládáme a bohužel se nedostavíme na sraz na slovensko, mrzí mě to, docela jsem se těšila :-(.

PříspěvekNapsal: 09 črc 2013, 22:37 
Člen klubu

Motor: 1.8 16V
Při poslechu nahrávek se mi vybavil můj starý motor 1.8. Bylo to přidřené na klikovém hřídeli na třetím ojničním ložisku. Protože by přebrus kliky a nová kluzná ložiska stál cca 20 tisíc, dal jsem nový motor....
Závada vznikla tím, že auto nestartovalo. Zkoušelo se startovat během dvou dnů snad tisíckrát, než se našla závada v imobilizéru. Nespálený benzín se dostal do oleje, ten se naředil a blbě to mazalo. Přidřelo se ojniční ložisko.
Doporučuji sundat olejovou vanu a kouknout se na ojnice zespoda, vzít rukou, pomlet. (Stejně průběžně měníte olej, tak se to sfoukne při jednom). Pokud některá cvaká, schánějte motor... :zed

Předmět příspěvku: Klepanie hydroštelov - 1,6
PříspěvekNapsal: 10 črc 2017, 09:20 
Člen klubu

Ahojte - už asi rok a pol ma trápili cvakajúce hydroštely na 1,6-ke. Pri studenom motore po naštartovaní bolo ticho - žiadne cvakanie/klepanie. Ale ako sa olej zohrial, už pri maličkom pridaní to začalo klepať. Najviac pri pridaní z nízkych otáčok. Používam Seleniu.
Tak som si povedal DOSŤ. Investícia do nových zdvihátok je vcelku drahá - preto sa ešte ukazovala jedna možnosť - a to je prísada do oleja pre hydroštely. Kúpil som to narýchlo v miestnom obchode Auto-v-kelly. Volá sa to ProTec P2131 HLC. Pred naliatím prípravku do motora bolo treba vybrať 3,5 dcl oleja aby po doliatí tej plechovky bola rovnaká hladina olejovej náplne. Vytiahol som ho pomocou infúznej hadičky z lekárne za 0,8€ a striekačky - cez otvor meracej tyčky.
Pred jazdou nalial ten ProTec do oleja a tadá ... Po prejdení asi 100 km bolo badať, že hydroštely stišujú svoj cvakot a po 150-190 km to stíchlo tuším úplne. A subjektívne sa javí, že motor kus lepšie ťahá od nízkych otáčok a menej žerie.
Takže kto má tento problém - cvakanie hydroštelov na benzínových maruškách ZA TEPLA, teda pri zohriatom motore a po pridaní plynu z nízkych otáčok, skúste tento prípravok.

Přílohy:
Poznámka: Len pre poriadok - takto vyzerá ten prípravok.
hydraulic_lifter_care.jpg
hydraulic_lifter_care.jpg [ 24.22 KiB | Zobrazeno 729 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]