FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 18 led 2018, 10:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1250 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Termostat
PříspěvekNapsal: 23 bře 2016, 13:32 
Člen klubu

Motor: 2.4JTD 110kW a 103kW
Dvojčinný znamená podľa môjho sedliackého rozumu že by mal okrem toho vývodu ku chladiču otvárať a zatvárať aj niečo iné. Avšak kto ten termostat mal v ruke videl, že ta vložka otvára a zatvára iba vývod ku chladiču (aspoň teda ten čo mám v Lybre, Alfe a čo sme mali v Marei). Mám renaultácky asi tri roky (cca 60tkm) v hadici a zatiaľ zima leto žiaden problém (ani dlhé trasy, chorvátsko, holandsko, nemecko, rakúsko). Prednedávnom som ho natlačil aj švagrovi na Lybre do hadice.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2016, 21:21 
Člen klubu

Motor: 1.8 16V + LPG
Bude to jen strelba od boku,ale take by to mohlo znamenat,ze pri urcite teplote se zacne otvirat a skonci na nejakem definovanem prutoku (proste skvirka) do teploty o neco vyssi.Teprve az se zvedne jeste vys,otevre se naplno.Nebo takto,linearne stoupajici teplota nemusi znamenat linearne navysovany prutok.To jen ze jeden pojem nemusi mit jen jedno vysvetleni.

Ale nedalo mi to,skakl jsem do garaze mrknout na novej BEHR do 1.8,no a pri plnem odevreni zase jine vyusteni zavre,takovou tu plastovou T prubezku.Coz by definici dvojcinnosti take splnovalo.

Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3

PříspěvekNapsal: 26 bře 2016, 19:45 
Člen klubu

Motor: 2.4JTD 110kW a 103kW
Tak to áno, ja som si nič také nevšimol, pokiaľ najem ešte ten jeden či by som niekde doma mal mať tak sa naň pozriem. V marei som menil za origo a potom som zistil, že ten starý sa dal rozobrať a vymeniť len vložka. Ten v Lybre mi ešte fungoval, no už nie na sto percent, tak som tam hodil ešte ten do hadice. Švagrovi nefungoval vôbec, dali sme tam ten do hadice a krásne sa mu teraz ohreje auto na prevádzkovú teplotu. Každopádne za tri roky som nespozoroval žiadne anomálie ani v zime ani v lete ani pri vysokej teplote a záťaži. Nedávno som ťahal auto hore sorožkou a neprehrialo sa.

PříspěvekNapsal: 31 bře 2016, 12:05 
Člen klubu

Motor: 1.8 16V + LPG
Pokud vim,nekere 1.6 termy bylo mozne rozebrat,ale nevim,zda slo o origo,nebo uz nejakou nahradu.U 1.8 pokud vim,nejde rozebrat nic.
Jinak term do hadice prvni drzel asi 3 nebo 4 roky,pak sel dalsi,uz nevim zda vloni ci predloni.Nicmene od podzimu jsem se pral s jistou zapeklitosti,ktera se obevovala a zase mizela,a byla tam souvislost s teplotou,a nejen s ni.Ted o velikonocich jsem rozebral kolem motoru plyn,skrtici klapku,novej term origo,repasoval prasklou hadici sani (falesnej vzduch),ocistil a prostrikal konektory a kontakty,pohledove proveril a rozebral kabelove svazky kvuli moznemu poruseni izolace.Nasly se i kontakty,co jsem musel oskrabat z oxidace(LPG zastavba).A zatim 200km klid,zavada se neukazala,otacky nekolisaji a nejsou zvysene pri volnobehu,zmizelo obcasne cukani neprijemne se podobajici detonacnimu spalovani kolem 2.000 ot,nebo opravdu spatny predstih.Sahara nabiha uz normalne kde ma dle budiku,a ne o dilek niz jako jeste nedavno,pri minus deseti a plynule jizde.A to i pri jizde na BA.Podeziral jsem i netypicke prasknuti tesneni a unik plynu do vody,i kdyz voda neubyvala,ale tlaky nic spatneho neukazaly.
Abych to shrnul,pokud je auto jinak v cajku,a je hluboko do kapsy,term do hadice proc ne,kdyz to funguje.Ale tak jako LPG je alternativa k benzinu,i toto je pouze alternativa,nemusi byt vhodna pro kazde auto v jakemkoliv stavu.Ja jsem to proste bral zgruntu,kdyz uz jsem mel cas to mit rozebrane par dnu.Je mozne,ze kdybych term nemenil za origo,ostatni udrzba by stacila.Jo, neco to stalo.Nicmene v servisu se bud zavada neprojevila,nebo pouze chyba cidla teploty.A buh sud,jak RJ ,i od LPG ,vyhodnocuji nahly pokles teploty,zda to pro ne neni mozna chyba v cidle.Ted budu zase jezdit v klidu,bez nervu,a hlavne to nebudu muset rozebirat znovu,jak snazne doufam :doutnik

Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2017, 09:50 
Člen klubu

Motor: 1,6 16v,
Ja mam tiez taky podobny problem. Vymeneny term. A stale nizka teplota pri jazde. Iba na volnobehu sa zdvihne na 90stupnov. Ale potom klesne rychlo. A obcas to cukne a streli do pedalu ako keby to vybuchlo....
Poradi mi niekto coto moze byt?
Vďaka

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1250 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]