FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 24 čer 2018, 03:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1250 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Termostat
PříspěvekNapsal: 09 úno 2015, 21:59 
Člen klubu

Motor: 1.8 16V
Jo jo, to číslo za tečkou je otevírací teplota. Tak budu doufat, že jsem jen měl krásný štěstí na špatný kus a ten příští kus už bude dobrý, jako Tvůj :modla

PříspěvekNapsal: 12 úno 2015, 20:59 
Člen klubu

Dneska jsem se dostal k opětovné výměně termostatu. Vypadá to s teplotou zas o kousek líp, ale pořád to není na půlce, jen kousek nad druhou čárkou. Tak nevím, jestli vyměnit ještě i čidlo teploty pro budík, nebo je tenhle termostat Calorstat Vernet studenější než se uvádí (nemá oněch 89° otevírací teploty)?

Vyskytl se ale nečekaný problém: motor na volnoběh jde tak nějak normálně, ale nechce jít vůbec do otáček. Za jízdy to vypadá tak, že auto maličko zrychluje jen s hodně lehkým plynem, nebo zrychlí trochu víc při úplném sešlápnutí plynu až na podlahu. Když dám plyn tak nějak normálně "něco mezi", motor hrozně cuká a jde dost možná i na míň válců (aspoň tak propad výkonu působí).

Na neutrál se při sešlápnutí plynu (asi na půl či 3/4) chvilku nic neděje, motor se dusí, pak vyběhnou otáčky tak cca na 3.000, ale víc ne a ne. Až po sešlápnutí plynu na podlahu vyběhnou po chvíli otáčky víc, ale tak nějak neochotně...

Zkoušeli jsme kde co, (prostříknout kontakty na čidle teploty i jiných konektorech), kontrolovali jsme svíčky a kde co, jediné co trochu pomohlo, bylo odpojení čidla teploty, co je v termostatu. Motor se pak vytáčel ochotně a hned, po opětovném připojení ne. Když jsme to odpojili ale znovu, už ani pak se nechtěl vytočit. Čidlo ale mělo předpisový odpor (nějak přes 300 ohmů, jestli si dobře pamatuju).

Co se mohlo při výměně blbýho termostatu proboha udát? Zatekla chladící kapalina někam do nějakého konektoru (čidla teploty), nebo špatný kontakt jak se hnulo s kabely u termostatu, či nějak hapruje ŘJ po odpojení baterie...? Vůbec už nevím kde co hledat a zkoušet...

PříspěvekNapsal: 12 úno 2015, 22:55 
Člen klubu

já si myslim jestli to neděla uložena zavada v paměti jednotky , třeba když to nemělo signal z čidla tak to použiva nějaké nouzove ale je to jen moje tušení mě to alespoň tak dělalo po smazani to zas šlapalo

PříspěvekNapsal: 13 úno 2015, 05:55 
Člen klubu

Možné to třeba i je, že to dělá tohle, ale dělalo to už hned po výměně termostatu, proto se až pak zkoušelo i odpojování čidel... Pořád mám spíš pocit, že to bude tím, jak vychrstla kamsi do motorového prostoru voda při odpojování trubky z termostatu, případně nějaký špatný kontakt, jak se hýbalo s kabelovým svazkem u termostatu.

Nicméně jsem nemohl (z toho?) moc spát, tak jsem to ještě teď ve čtyři ráno byl projet. Zlepšení žádné, ale zjistil jsem, že nejde ani kabinový ventilátor topení (včera jsem ho měl tuším vypnutý, tak jsem si toho ani nevšiml)! Předpokládám, že to má spolu nějakou spojitost. Hned jsem prošel pojistky u řidiče i vpravo nahoře u motoru, ale žádnou špatnou jsem neobjevil.

PříspěvekNapsal: 13 úno 2015, 08:07 
Člen klubu

Motor: 1,6 SX - sedan
A kam ti ta voda chrstla? Respektive, kterou trubku jsi odpojoval?

Punto Cabrio 60 S - '95 made by Bertone
ex Audi A4 (B8) 2,0 TDI - '2010
ex Audi A4 (B8) 1,8 TFSI - '2008 - služební...
ex Renault Laguna Grandtour II 1,9 dCi - '2001
ex Fiat Punto 55S - '95
ex Škoda 120 L - '79

PříspěvekNapsal: 13 úno 2015, 09:31 
Člen klubu

Trubku odpojoval kolega a jestli si dobře pamatuju, první oddělal tu velkou k chladiči. Voda teda šla z ní na pravou stranu od motoru a z termostatu směrem k chladiči. Přesnější zaměření nejsem schopný teď říct, stál jsem opodál...

PříspěvekNapsal: 13 úno 2015, 22:28 
Člen klubu

Odpoledne mi to nedalo a jal jsem se zase jezdit a zkoušet… Po chvíli zkoumání jsem kabinový ventilátor zprovoznil (byl to jen špatný kontakt přímo u větráku dole před spolujezdcem, patrně jak byla snaha dostat se k diagnostickým zásuvkám). Takže ventilátor s tím cukáním a dušením nijak nesouvisí.

Bylo patrné určité zlepšení chodu motoru: po ohřátí už šel na neutrál do otáček téměř normálně, jen za jízdy se pořád v určitém rozmezí otáček a plynu dusil a cukal. Několikrát bych ale řekl, že i to bylo leckdy daleko umírněnější, chvilkama skoro normální. Tak třeba tam je opravdu jen někde vlhkost v elektrice a zanedlouho už to bude všechno dobré úplně (doufám!)

PříspěvekNapsal: 22 bře 2015, 01:59 
Člen klubu

Motor: 1.8 16V + LPG
Tak kdo by rad menil term do hadice,nove odkazy.Krome R5 1.4 , se daval jak se zda i do Clio I 1.2,pouze rok 96,prumer 41mm,previs 43,5(a obvykle je uvadeno toto cislo),otviraci teplota 89

Automedik,nelze vlozit odkaz,pouzivaji "="

Cardo autodily
Hadici naparit v horke mydlove vode,a jde tam celkem slusne.Po nasunuti do pozice oplachnout mydlo....a az pak montovat hadici zpet :) Nesplest orientaci termu

Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3

PříspěvekNapsal: 22 bře 2015, 21:58 
Člen klubu

Motor: 1.6 16V
Zdravím všechny,
ať to tady pročítám jak chci nemůžu najít odpověď na problém který mě trápí..
Marejka mi neustále jede na vyšší provozní teplotu než je středová čárka. Vždy jak se motor ohřeje ručička vystoupá na 3/4 ukazatele a pak spadne na 5/8 kde se více méně drží krom občasných výletů do vyšších poloh k 3/4. děje se tak v podstatě bez závislosi na zatížení motoru, ve městě i mimo, jediný okamžik kdy čárka ukazuje přesnou 1/2 je při delším brždění motorem při jízdě z kopce..

Auto topí klimatizuje, voda se neztrácí, systém je odvzdušněn, sahara spouští..nedávno jsem měnil svíčky a kabely..má někdo radu co s tím jestli je to termostatem nebo něčím jiným, přece jen nechce se mi investovat 1500 do nového termostatu a počítám že renaulťácký mi v tomhle nepomůže..

Díky za případnou radu či odkaz

PříspěvekNapsal: 25 bře 2015, 00:54 
Člen klubu

Pokud mas moznost,zmer si teplotu vody v okruhu.Muze kecat samotne cidlo,dalsi odpor v ceste k RJ...Presne todle se ti muze hodit....pokud budes mit dva,muzes merit jednak na tele termu,tak vstup do chladice.Je vhodne cidlo vmacknout do nejake izolace,jako molitan ci polystyren,a pote pripevnit na vhodne misto,treba jednorazovou stahovackou.Samosebou kontaktni plochu izolovat nesmis.

http://www.hutermann.com/eshop/001/prod ... -02c-cerny

Kablik jsem normalne vytahl kapotou okolo zrcatka a priskripl do dveri,az do kabiny.Kdysi,kdyz jse poprve daval term z rencka,pro kontrolu funkce.A hlavne funguje za jizdy,oproti mereni v nadobce.

PříspěvekNapsal: 15 čer 2015, 20:14 
Člen klubu

Motor: 1.6 16V
Tak po delší době k řešení mého problému s termostatem.
K měření teplot za jízdy jsem se nedostal neb teploměr který mám, má krátký drát o čidla a samotné čidlo je poměrně velké...
Poměřil jsem teda alespoň při zapnutém motoru během stání, teploty co mi z toho lezly bez zaizolování čidla byly 45 °C, na hadici topení, 55°C na malém okruhu, 65°C na velkém a při měření v nádobce přesně 89°C..sahara spínala cca když jsem na povrchu naměřil těch 65°C +.. Průběh teplot na budíku víceméně odpovídal naměřeným teplotám na hadici + 30°C..
Vykašlal jsem se teda na další spekulace, na granex.cz objednal za necelý litr termostat a ten jsem vyměnil.. Mimochodem jeho sundání byl opravu porod a délku zde v návodu udávanou jsem hrubě překročil:)
Výměna pomohla a ručička ukazuje co má tj. přesný střed:)

Tolik k termostatu, bohužel to vypadá že tady budu brzo ventilovat další problém s problikávajcí kontrolkou mazání při volnoběžných otáčkách motoru:( to ale asi v jiném vláknu..

PříspěvekNapsal: 09 srp 2015, 21:06 
Člen klubu

Tak pripájam skúsenosti s termostatom s Renaultu. I pri vonkajšej teplote 33°C funguje normálne, ručička teploty v strede tam kde má byť (na obr. je ešte nie celkom zohriaty motor). Akurát dochádza k zvýšeniu teploty o jeden dielik (čiže 1 dielik pod červenú rysku) pri zapnutej klimatizácii a pri stúpaní do kopca na 3. prev. stupeň. Neviem či je to spôsobené tou klímou alebo už termostat nestíha.

Přílohy:
Teplota.jpg
Teplota.jpg [ 5.22 KiB | Zobrazeno 1127 krát ]

PříspěvekNapsal: 15 říj 2015, 17:10 
Člen klubu

Motor: 1.6 16V 1997
Zdravím,

narazil jsem na termostat na 1.6 16V hliník za celkem fajn cenu cca 400 Kč je to nějaký VERNET.... Je to podezřele levné, ale dnes mi přišel a vypadá že je v poho.

http://autodily.automedik.cz/code/VERNET[spc]-[spc]CALORSTAT%7CTH6504.88J%7C0%7C1570

Třeba tato informace někomu bodne.

PříspěvekNapsal: 15 říj 2015, 17:45 
Člen klubu

Motor: 1,6 SX - sedan
V automediku běžně nakupuji. Jsou fajn.

Punto Cabrio 60 S - '95 made by Bertone
ex Audi A4 (B8) 2,0 TDI - '2010
ex Audi A4 (B8) 1,8 TFSI - '2008 - služební...
ex Renault Laguna Grandtour II 1,9 dCi - '2001
ex Fiat Punto 55S - '95
ex Škoda 120 L - '79

PříspěvekNapsal: 29 úno 2016, 22:25 
Člen klubu

smazano

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1250 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]