FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 18 čer 2018, 17:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 06 úno 2014, 01:02 
Člen klubu

Motor: 1,8 16v
Ahoj, tak taky něco přispěju.
Jezdím na ethanol již několik let, ze začátku bez přestavby teď s ní. Nedoporučuju jezdit bez jednotky, jak je všude uvedeno směs je pak opravdu chudá a motoru se to nelíbí. Ale dost propagace. Hlevní rozdíly jsou při studených startech, s jednotkou vůbec nepoznáte rozdíl. Nastavení jednotky doporučuji spíše manuální než na auto. Pokud se Vám podaří správně nastavit je výkon o hodně vyšší a tím pádem spotřeba o hodně nižší. Ale to doporučuji spíše zkušeným motoristům. Sém jsem ladil docela dlouho a pořád jsem byl nespokojen. Nevím jestli se dá nějaké nastavení prezentovat jako správné, spíš myslím že záleží na opotřebení motoru a na výškových podmínkách dané oblasti. Chtěl jsem ještě objasnit jak je to se svíčkama a s filtrem na vzduch. Tak na svíčkák vůbec nezáleží, zkoušel jsem i platinové za 450kč za kus, no a bylo to o ....h...vně. Ovšem filtr na vzduch hraje zásadní roli. Je nutné mít filtr úplně čistý, ale spíš doporučuji koupit s větší propustností, ono to totiž jinak škube a hlavně nechce jet. Ethanol potřebuje Hodně vzduchu. Zapoměl jsem napsat, že mám motor 1,8 tak nevím jak to funguje u jiných. Jo a tady je odkaz na základní štelování jednotek na ethanol: http://www.ethanolshop.cz/content/6-instalace

v případě zájmu,jsem ochoten vysvětlit výce :D

PříspěvekNapsal: 07 úno 2014, 15:21 
Člen klubu

Uvažuji taky, že začnu jezdit na ethanol, ale bez úprav. V zimě tak 1:1 a v létě bych dával více ethanolu. Co jsem pročetl diskuze, tak úprava je zbytečná, jde totiž jen o studené starty, jinak je to bez problémů, prý. No začnu experimentovat a uvidím. V létě by se dalo jezdit i na 100% ethanol akorát po nějakých kilometrech vyměnit palivový filtr, jelikož ethanol vyčistí palivovou soustavu. :-)

Odesláno z mého W910 pomocí Tapatalk

PříspěvekNapsal: 12 úno 2014, 00:14 
Člen klubu

Moje skušenosti na ethanol. Použivam starši typ jednotky na konektor EV1.Konektory som ucvakal a zohnal som dva konektory z havarovanje 1,6 s kabelaže motora a mam to nacvaknute na konektore u vstrekovacej lište. Mal som to nahodene v motore 1,6 s hliníkovým sanim a aj 1,6 s plastovým saním. Jednotku som kalibroval pomocou merača lambda sondy urobeneho z fordfora.
U hliníkovej 1,6 som začinal na 17% predlženia vstrekovania ale po doladeni pri použivani som skončil na 21-22%. Studeny šart 30%.
U 1,6 s plastovym sanim, tam to bolo trochu kompikovanejšie. Auto pri deceleracii s zaradenym kvaltom sem tam pocukavalo a stale davkovalo nejake palivo. Skušal som vysoke hodnoty pridavneho časovania a aj nízke. Pokiaľ tam bola aj hodnota 1% tak auto aj tak pocukávalo pri deceleracií alebo brzdení z kopca. Až nakoniec som skončil na hodnote 0% a ta tam sedi najlepšie auto necuka pri deceleracii a merač lambda sondy nepoukazuje chudu zmes. U hlinikoveho sania pri hodnotach pod 15% pri akceleracii merač ukazoval už chudu zmes a hrozilo fakt poškodenie motora. Jedine ma napada , že jednotka s plastovym sanim asi už ma nejaky software pripraveny pre Braziliu. Tam na ethanol už jazdia viac ako 20 rokov. Takže nakoniec jednotku použivam iba na studeny štart. V zime na studeny štart mam 50% a vlete 40%. Spotrebu v meste nepočitam, 1,6 na krátke vzdialenosti , hlavne v zime papa 10L-12L aj benzinu. Mimo mesta mi to vychadza od 8,5-9L čisteho E85. Pokiaľ jazdite na ethanol, chce to iny štyl jazdy. Pokiaľ jazdim na nizku spotrebu, jazdim skoro ako na dieslu. Pokiaľ je motor už zohriaty, tak aj v meste na 5 kvalte a na ťahometru 55 Km/h.

PříspěvekNapsal: 14 úno 2014, 10:27 
Člen klubu

Motor: 1.6 16V
Tak jsem změřil spotřebu a je 8.5 měl 10 l benzínu a 51 l ethanolu.

PříspěvekNapsal: 15 úno 2014, 01:19 
Člen klubu

Také ještě něco málo přidám... Jednotku jsem si pořídil před 4. lety když ceny benzínu vyskočily nad 30,- Kč a E85 za 23,- bylo velké lákadlo... Auto jsem tehdy využíval z 1/2 na cesty do práce (2x4km) a z 1/2 na delší jízdy... na benzín to tehdy papalo něco kolem 9,5 a na E asi 11,5l/100km. Také ještě záleželo na kvalitě E, stalo se mi že při stejném stylu jízdy si to jednou na E vzalo i 13l/100 ale pod 10,5 jsem nikdy nešel... Já mám jednotku Astes a tam jsou vlastě jen 2. režimy - N95 a E85, přičemž režim E85 je ručně programovatelný pomocí notebooku. Jelikož se mi ta spotřeba zdála přímo obrovská tak jsem nastavení jednotky několikrát změnil, až se ji podařilo úplně rozhodit... v této fázi se projevil vliv svíček, na origo NGK i iridiové BOSCH to za studena chytalo až tak na podesáté, na PULSTARy tak na potřetí... PULSTARY zase ale vydržely jen asi 10 tis. km a konec... pak jsem si nechal jednotku ručně seřídit na základě měření kyslíku ve zplodinách a od té doby startuji na poprvé, zcela vyjímečně na 2x, a to na svíčky NGK za 65,- Kč a standartní filtr vzduchu... No a žena nedávno změnila práci, auto jsem ji nakonec nechal, a ona řídí každý den v 5. lidech 2x12km... dlouhodobá spotřeba na E rázem spadla na 9,6l/100km přičemž to měřím úplně přesně dle skutečných km a natankovaných litrů... pokud bych to měl převést na finance tak úspora je někde u 1kč na km, na to kratší ježdění to byla asi polovina. Najeto na E mám 30 tis. jednotka dávno zaplacená a motor je OK... Na delší trasy se tedy jednotka zaplatí poměrně rychle, kratší trasy jsou na zvážení, asi bych to tam už nedával...

PříspěvekNapsal: 16 úno 2014, 16:02 
Člen klubu

No právě, proč tu jednotku dávat. Stačí jen začít tankovat E85. V zimě míchat víc z benzínem a v létě čistý ethanol. Co jsem různě pročetl, neměl by to být žádný problém. Asi to risknu. Auto stejně nemá velkou prodejní cenu a myslím, že tam nic nezkazím.

PříspěvekNapsal: 16 úno 2014, 23:33 
Člen klubu

Výhodu přídavné jednotky poznáš přesně ve chvíli když někam spěcháš, studený motor ani po 5. zatočení startéru nenaskočí, baterka mele z posledního a manželka začíná volat mamince... :o to s jednotkou nezažiješ... :wink:

PříspěvekNapsal: 17 úno 2014, 14:12 
Člen klubu

Tak to by byla nuda ne? [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
Navíc spěchal jsem naposledy do porodnice, jinak ne. :-) A to už mám za sebou, tak mi to zase tak nevadí. :-)

PříspěvekNapsal: 03 čer 2014, 08:48 
Člen klubu

siki.tom píše:
No právě, proč tu jednotku dávat. Stačí jen začít tankovat E85. V zimě míchat víc z benzínem a v létě čistý ethanol. Co jsem různě pročetl, neměl by to být žádný problém. Asi to risknu. Auto stejně nemá velkou prodejní cenu a myslím, že tam nic nezkazím.

Noo já zkoušel jezdit s 1,6 marejkou půl napůl benzín/E85 v létě a auto blbě startovalo a spotřeba stoupla tak cca o dva litry, takže si myslím, že to nemá žádný praktický význam. Tak ušetřené cca 4 kč na litr směsi se bohatě projely vyšší spotřebou, takže nemohu doporučit, ale tak vyzkoušet to možeš :D
Třeba kamarád má xaru 1,4 a bez jednotky jezdil půl napůl za stejnou spotřebu v podstatě jako za benzín. A když si koupil jednotku, tak měl samý problémy a nepovedlo se to nikdy doštelovat aby to dobře jezdilo a startovalo.
Takže dle mojich zkušeností s ethanolem, myslím ž se vyplatí leda tak v autě na to speciálně udělaném :wink:
Jak jsem tady četl, tak borci mají taky spotřebu minimálně 9,5 L a to když mám na benzín cca kolem 7,5 L se mi fakt nevyplatí ethanol ...

PříspěvekNapsal: 31 črc 2014, 10:06 
Člen klubu

Motor: 1,8 16V HLX
já už jezdím půl roku na čistý etanol bez přestavby se spotřebou 9-10,5 l :) teplo-zima bez problémů,občas nastartuje v zimě napopté,ale to je u E85 normální
jinak s etanolem máme zkušenosti hlavně u mazdy 323 STW-2 auta,každé najeto na etanol cca 150tis.také bez přestavby.Jedno dokonce zvládlo i meruňkovici 80% :D (auta jsou na odpis,proto si to můžem dovolit)

PříspěvekNapsal: 15 čer 2017, 18:20 
Člen klubu

Motor: EX-1.6-100- 1999/2.0 20v 1998
Tankovat 40benzinu a 20 etanolu co mám čekat za problem u 2.0wekenda

7,4 l /100km-1.6
10.5l/100km-2.0

PříspěvekNapsal: 15 čer 2017, 22:23 
Člen klubu

Motor: 2,4TDS
martinhajekk píše:
já už jezdím půl roku na čistý etanol bez přestavby se spotřebou 9-10,5 l :) teplo-zima bez problémů,občas nastartuje v zimě napopté,ale to je u E85 normální
jinak s etanolem máme zkušenosti hlavně u mazdy 323 STW-2 auta,každé najeto na etanol cca 150tis.také bez přestavby.Jedno dokonce zvládlo i meruňkovici 80% :D (auta jsou na odpis,proto si to můžem dovolit)

lit koralku do auta ? to je kuwa drahej provoz :lol:

PříspěvekNapsal: 16 čer 2017, 07:27 
Člen klubu

Motor: EX-1.6-100- 1999/2.0 20v 1998
Neni to sice odpověd ale asi radejí nedávat pokud nechci auto Odrovnat..já teda auto na odpis nemám Zatím :doutnik

7,4 l /100km-1.6
10.5l/100km-2.0

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]