FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 18 říj 2018, 20:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vstřikování
PříspěvekNapsal: 23 bře 2017, 20:32 
Člen klubu

Dobrý večer, mám mareu 1.6 16v rok výroby 1997 a jsem s ní už celých pět let spokojený! Ale teď mě začala zlobit :cry: a nevím co s tím. Během jízdy z ničeho nic se mi rozsvítí na palubce červený symbol vstřikování, auto začne cukat a ztratí výkon-sotva jede. A pak z ničeho nic to zhasne a marea jede normálně někdy se to i opakuje. Můžete mi prosím někdo pomoc, poradit a říct kde, včem je chyba, jestli to můžu opravit sám a případně co tím můžu zničit když s tím jezdím??? Moc vám děkuji za info a rady!!! S pozdravem L.S.

Předmět příspěvku: Re: Vstřikování
PříspěvekNapsal: 24 bře 2017, 00:23 
Člen klubu

Nazdar Soldy, asi ti vynechává jeden nebo více válců... příčin může být několik... natypoval bych to na nějaké problémy s elektrikou - kabely, svíčka, cívka, a nebo třeba jen volná fajfka... ale možná taky vstřikovač nebo nekvalitní palivo... nejdřív zjisti který válec nepálí, to zjistíš když začneš hýbat s kabelama... zkus je postupně vyndávat a uvidíš co se děje... pak se odpíchneš dál...

PříspěvekNapsal: 25 bře 2017, 22:25 
Člen klubu

Motor: 1,9 JTD
bez diagnostiky je odhalenie priciny dost pracne a mozno aj drahe, navrhujem diagnostiku, alebo aspon vycitanie chybových kodov.
to ci tym mozes nieco pokazit , myslim ze ano, ak vynechava valec alebo viac, tak okrem mechaniky motoru je v nebezpeci aj katalizator.

F PUNTO 1,2 44 rok2000 sivy metal
F STILO 16 R.2001 SIVY METAL sytnator je tiez fiatak
MB B180 čierna perleť

Předmět příspěvku: Vstřikavání s destilovanou vodou
PříspěvekNapsal: 02 dub 2017, 10:54 
Člen klubu

Dobrý den, už jsem tady psal, že mám problém s naší mareou 1.6 16V r.v.1997. Začalo se mi občas a vždy jen na chvíli na palubce rozsvicovat kontrolka vstřikování a auto vždy hodně ztratilo výkon a po chvilce - někdy po minutě někdy po 10sekundách to zhaslo a marejka zase frčela jak měla. Tak jste mě napsali čím by to mohlo asi být za což vám moc děkuji a napadla mě ještě jedna věc, otázka i když asi hloupá, ale zeptám se. Všiml jsem si, že jsem měl nádržku na vodu úplně prázdnou tak jsem tam dolil vodu a od té doby to vstřikování se nerozsvítilo tak se chci zeptat jestli to má nějakou souvislost a jestli by to mohlo být i tím??? A ještě se nám začala na palubce atˇpo nastartování a někdy i během jízdy objevovat, rozsvicovat taková oranžová jakoby žárovka (baňka) tak jsem se chtěl zeptat co to je, o znamená??? Mockrát vám všem moc děkuji za vaše názory a rady! Přeji vám krásný zbytek víkendu a ježdění bez problémů a poruch :)

PříspěvekNapsal: 03 dub 2017, 03:47 
Člen klubu

Motor: 1,9 JTD
kontrolka so ziarovkou hlasi ze niektora ziarovka nesvieti, alebo len ma inu wataz ako je predpis.
hladina chladiacej kvapaliny priamo nerozsvieti kontrolku vstreku, ale ak sa prehrieva motor tak ano.
no s tou kontrolkou vstreku by som navstivil diagnostiku, mozes tak predist vacsiemu problemu. :zed
ak napises do podpisu odkial si mozno sa najde niekto v blizkom okoli s diagnostikou. :doutnik

F PUNTO 1,2 44 rok2000 sivy metal
F STILO 16 R.2001 SIVY METAL sytnator je tiez fiatak
MB B180 čierna perleť

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017, 08:29 
Člen klubu

Bohužel někteří lidi jsou nepoučitelní a neudělají co se jim radí. Pokud svítí chyba motoru je toho hodně co to.může být. Je třeba udělat diag a pak hledat dále.
Když chybí voda, otázkou je co to způsobilo (netěsné těsnění pod hlavou, tekoucí vodní pumpa?).

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017, 21:15 
Guvernér

Motor: 1.6.16v,1.9 JTD
Mě to dělalo to samý a taky svítilo nebo zhasínalo vstřikování a žralo to jak tank,mě strašili bud že to je řídící jednotka nebo krokomotorek a ve Fiatu házeli ciframa že by jsem za to mohl mít ojetý Stilo,nakone na to jeden nejmenovanej šikovnej Mareák mechanik přišel a v podstatě za pár korun to opravil,bylo to špatný celý takový to hliníkový sání nebo svody či kýho výra.Dal to tam tuším z havarované Bravy a bylo po problému tak to je taky možnost u tebe.

Jawa Babetta 210 r.v.87
Tera-Vari DMJ-315 r.v.87

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]