FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 24 čer 2018, 03:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prasklé těsnění pod hlavou
PříspěvekNapsal: 05 zář 2017, 17:38 
Člen klubu

Dobrý den, mám opakující se problémy s únikem vody. Mám Mareu 1.6 16v (benzín) rok výroby 1997 a začala se dost přehřívat a vytékat voda z nádržky (asi přes vrchem přes víčko, protože nádržka i část motoru byla celá špinavá). Dal jsem i do servisu a tam zjistil,že vodní pumpa už to má za sebou tak ji vyměnil a doufal jsem že budu mít po problému, ale asi po čtrnácti dnech když jsem jel do práce tak jsem začal pomalu slyšet z pod auta ze zadní části v levo (jak je výfuk) klepání které se stále zesilovalo (ke konci to už bylo jak příklepovka) začala rychle stoupat teplota a jak už byla skoro v červeném tak jsem spomalil a jak jsem podřadil tak Marea mi zdechla, cítil jsem nějaký smrad, otevřel jsem kapotu a vidím zase vše zasrané,potečené a jak jsem po chvíli otevřel nádobku na vodu tak byla prázdná :-(. Chlap Mě musel do práce odtlačit, jak jsem šel z práce tak jsem nalil do nádržky 3l vody a i když s potížema tak nastartoval. Od té doby teplota ok, ale po čtrnácti dnech jsem opět dolíval vodu (0,75l) aby byla tak jak před tím po rysku a hlavně od té doby co jsem zůstal stát a ten pán Mě musel odtáhnout tak mám problém s prvním nastartováním ať po noci nebo po práci (8hod směně), další už jsou dobré,ale to první je vždy jak kdyby byla slabá baterka (není) a Marea chytla jen na dva válce a celá se třepe :-( a až po chvílí motor běží jak má. Byl jsem dnes s tím opět v servisu a tam Mi řekl,že to vypadá na prasklé těsnění pod hlavou :-( :-( :-( a řekl Mi i kolik by to stálo a to jsem se skoro vyvrátil :-(. Chci se zeptat jestli by prasklé těsnění pod hlavou mohlo za to špatné první startování, kolik podle Vás a Vašich zkušeností stojí oprava prasklého těsnění pod hlavou a jestli se dá s nějakým opatřením,nějakým způsobem,hlídáním jezdit i bez té opravy??? Moc děkuji za Vaše odpovědi a názory

Předmět příspěvku: Re: Prasklé těsnění pod hlavou
PříspěvekNapsal: 06 zář 2017, 20:01 
Člen klubu

Mám stejné problémy taky asi odešlo těsnění. Auto dělalo úplně stejné věci jaké popisuješ už to mám u jednoho opraváře cenu odhaduje na asi 4000kč i s přeboušením hlavy. Jinak k tomu startování když pronikne trocha vody špatným těsněním do válce tak mokrá svíčka začne pálit až později.

PříspěvekNapsal: 07 zář 2017, 02:37 
Člen klubu

Motor: 1,9 JTD
1. pre nudzovy dojazd ak je najvyssi bod chl. sustavy odvzdusneny do vadrzky, otvorit vyrovnavaciu nadrzku, tym sa nevytvara tlak v systeme chladenia.
2. ak najvyssi bod nieje vyvedeny do nadrzky, tam byva odvzdusnovacia skrutka na rucne odvzdusnenie, toto miesto prepojit vhodnou hadickou s otvorenou vyrovnavacou nadrzkou.

F PUNTO 1,2 44 rok2000 sivy metal
F STILO 16 R.2001 SIVY METAL sytnator je tiez fiatak

PříspěvekNapsal: 08 zář 2017, 14:26 
Člen klubu

Nejezdit a nechat to opravit. Pokud to budete ignorovat, tak si koledujete o dražší opravu (voda nateče do válce a když je nestlačitelná, tak se pak ohnou ojnice a poškodí klika). Cenu opravy jsem psal jiném vlákně.
Jinak ty 4tis, to stojí ty těsnění, šrouby a pístní kruhy...kdo ví co je to za opraváře a jak bude ten repas vypadat (broušení hlavy + ventil.sedel stojí okolo 2.5tis).

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]