FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 10:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2019, 23:34 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Ahoj! Dneska se mi stalo toto: jedu, v pohodě, najednou vidím z pravé strany kapoty vycházet páru! Zastavil jsem... vypnul motor, chvíli počkal... nalil vodu do nádržky a ona všechna zase hned vytekla pod auto.
Vlez jsem pod auto a uviděl, že voda vytejká z prostoru mezi alternátorem a motorem. Takže od zadní-pravý části motoru. Vejš nevidím, takže nevím odkud. Vytejká rychle, chviličku po nalití do nádržky už je zase venku.
Když motor vychladl, zkusil jsem ho nastartovat - startuje jako vždycky, žádnej problém.

Neporadili byste mi někdo, odkud ta voda může vytejkat? A jak se tam dostat? Nestalo se to už někomu z vás? Děkuju moc.

Fakt se tam nijak neumím dostat k tomu blíž. Může to bejt vodní pumpa?

Pokud byste někdo byl tak hodnej a pomoh mi s opravou, rád se vám odměním! Napište, kolik byste tak rámcově za to chtěli. Auto mám na rampě na zahradě, Praha 6. Jako bonus nabízím čerstvý kozí mlíko, kozlíka, štěně, kotě, náš med - máme všechno! :-)

Dostali jsme výpověď z domu a budeme se brzo muset někam odstěhovat, tak se nám auto teď docela hodí. A že se mi podařilo s ním zajet až domů (stalo se nám to na kopci nad domem), raději bych to opravil tady, než to auto někam přemísťovat.

Mějte se hezky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2019, 15:09 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 05 zář 2008, 00:00
Příspěvky: 555
Bydliště: Kutná Hora . Mr.BELL: 603 214 353
Motor: mám
Podle mne to bude ve "vedení".Prostě povolila hadice.
pokud se ti zdá, že je to z vodní pumpy, tak na 99% to bude v hadici.
Hadice nejsou nejnovější a dost často se to stává třeba právě u "motex pásky" u uchycení na hrdla.
Ten pásek prostě vibracemi tu hadici rozřízne. No a pak tlak po zahřátí dílo dokončí.
Neměj z toho velké nervy, jak říkám, na 99% ve vedení. Pumpa se ti sama od sebe nerozpadne.
Každopádně jak píšeš, s autem bych nikam nejezdil. To by to pak odneslo minimálně těsnění pod hlavou. Pak zkroucená hlava, výbrus, rozvody...... A jsi na desítce ani nemrkneš.
A to za 100 Kč za kus hadice přece nestojí......

_________________
VW Touran
Fiat Marea Weekend 1,6 16V 96, červená EX
Fiat Marea Weekend 1,6 16V 98, Verde Plutone
Fiat Marea Weekend 1,6 16V 2000,vínová metalíza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2019, 16:15 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Díky, Bobane. Taky jsem si myslel, že když to teče tak rychle, mohla by to bejt hadice. Jenže - jak se k ní dostat?! Proto právě píšu, že budu vděčnej za pomoc. Jak si to tak prohlížím, nedostanu se do toho místa snadno. Kolem jsou nějaký řemenice, ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2019, 20:54 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Ta věc nad alternátorem, co je poháněná od motoru samostatným řemenem, to je klimoška? Napadlo mne, že ta by se snad nějak odmontovat dala - a pak by k tomu místu přístup byl? KLima nepoužívám, navíc mám pocit, že stejně moc nefungovala, když jsem ji kdysi zkusil. Můžu pak jezdit i bez klimošky, prostě už ji tam nemontovat zpátky?
Jestli se k tomu místu pak dostanu, to teda netuším, ale nic jinýho, co by se dalo aspoň trochu snadno odmontovat, mne nenapadlo.

Ještě k tomu místu, kde to teče: koukal jsem zespoda na zřejmě jedinou hadici, která tam vede. Zdá se mi, že ústí do vodní pumpy? Je tam vodní pumpa? Tam je hadice neporušená a tamtudy to neteče. Musí to týct na druhý straně tý věci, do který ta hadice vede (vodní pumpa?). Voda z tý pumpy pak dál teče motorem? Neviděl jsem odtamtud vycházet jinou hadici.
Promiňte mi za ty otázky, který samozřejmě znamenaj, že vůbec motoru nerozumím... jen se snažím to nějak opravit, abysme zase mohli jezdit, jinak to auto teď jezdí jako po másle.
děkuju


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2019, 22:09 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Příloha:
Poznámka: VYfotil jsem to: je toto klimoška? Když ji odmontuju, dostanu se k pumpě?
smz_klim.jpg
smz_klim.jpg [ 132.37 KiB | Zobrazeno 2848 krát ]
VYfotil jsem to: je toto klimoška? Když ji odmontuju, dostanu se k pumpě?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2019, 15:45 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Přílohy...


Přílohy:
Poznámka: ... Ale říká, že fakt neví. Já zase přemejšlím, jestli jsem neudělal nějakou chybu v komunikaci, že si se mnou nikdo krom kozy nechce hrát :( Ale nesmím být netrpělivý, vím. Máte všichni svejch starostí dost a navíc jste někde v májový přírodě, nikoli u počítače.
Nicméně se mi to, o čem si myslím, že je klimoška, podařilo odmontovat. Oprava: řemen k tomu nevede od motoru, ale od vodní pumpy. Ta je asi to, co vidím pod tou klimoškou. TeĎ převařuju vodu a naleju ji do nádržky a uvidím - snad - kudy voda vytejká.

k2.jpg
k2.jpg [ 90.95 KiB | Zobrazeno 2825 krát ]
Poznámka: Koza Rohatka se opravdu snaží přijít na to, kde je chyba. Bere jednotlivý hadičky i do úst...
k1.jpg
k1.jpg [ 146.15 KiB | Zobrazeno 2825 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2019, 16:37 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Nalil jsem vodu... a zjistil, že zas nevidím skoro nic. Teda zespoda, ještě jednou, hadice, která vede k pumpě, je suchá, okolí taky. Voda teče nejspíš z vnější strany pumpy (opačný, než kde do ní ústí hadice). Třeba teče kolem osy, která pumpou točí. Mate mne ale, že voda teče dost rychle - sice jsou to čůrky, ale dva litry protečou do minuty. Při pohledu zespoda voda protejká kolem dlouhýho šroubu, kterej zespoda uchycuje alternátor. Pohled zezhora: pumpa je suchá, voda je vidět jenom pod pumpou. Fotka: voda je vidět nad písmenem d ve slově voda.

Tak mne napadá, že jestli od pumpy proudí voda opravdu vnitřkem motoru (hadice vede k pumpě, ale jinou už jsem tam neviděl), voda musí týct těsněním, který rozděluje pumpu na dvě části, nebo kolem hřídele. Máte někdo zkušenost, kudy to většinou teče? Mám si rovnou objednat novou pumpu, nebo stačí vyměnit těsnění?

No nic, zkusím odmontovat vodní pumpu. Zkusím někde nastudovat, jak se povoluje (a pak napíná) řemen, kterej propojuje motor/pumpu/alternátor. Zdá se mi, že se k napínáku nedá nikudy dostat, ale to se mi určitě jen zdá.


Přílohy:
k3.jpg
k3.jpg [ 69.94 KiB | Zobrazeno 2825 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2019, 17:24 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
hm, tak to není klimoška, ale posilovač.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2019, 23:11 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Na stránce 894 toho 2841 stránkovýho manuálu (220MB)(píšu to tu, kdyby někdo časem řešil stejnej problém) jsem našel demontáž vodní pumpy. Je mi jasný, že někde v průběhu narazím na nepovolitelnej šroub nebo nějakej, ke kterýmu se zaboha nebudu moct dostat, ale zkusím to, no. Otázka: demontovali jste před tím kolo a přepážku mezi kolem a motorovým prostorem, nebo jste to dokázali zezhora?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019, 08:37 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 02 srp 2008, 00:00
Příspěvky: 227
Bydliště: Slaný, CZ
Motor: 1,6 16V
musíš sundat kolo, jinak to nepovolíš, ale vyndat jde vrchem, nemusíš povolovat nápravu jako je v manuálu, ale je to pakárna než jí natočíš správně

_________________
..:: ex - Fiat Marea Weekend 1.6 16V HLX ::..
..:: Ford Focus II 1.6 TDCi ::..
..:: Ford S-max 2.0 TDCi ::..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019, 10:05 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Než natočím správně co?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2019, 10:55 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 02 srp 2008, 00:00
Příspěvky: 227
Bydliště: Slaný, CZ
Motor: 1,6 16V
sorry, spletl jsem si to s alternátorem, tam se vyndavá podle manuálu spodem, ale jde to i vrchem, když jej správně natočíš, ale pro povolení vodní pumpy musíš sundat kolo ,to platí

_________________
..:: ex - Fiat Marea Weekend 1.6 16V HLX ::..
..:: Ford Focus II 1.6 TDCi ::..
..:: Ford S-max 2.0 TDCi ::..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2019, 14:19 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Nemáte někdo doma vodní pumpu - Mám auto Marea 1.6 16v typ motoru 182 A4.000?
Zejtra mi přijede pomoct kamarád -automechanik, až ze Šumperka, ale zejtra je taky svátek, tak nestihnu pumpu objednat v Automediku, abych ji do zejtřka měl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2019, 00:11 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Tak, hotovo. Auto už zase jezdí. Bylo rozmajdlovaný těsnění pod vrtulkou vodní pumpy. Tamtudy protejkala voda ven, ale nikoliv podle hřídele, ale zahnula k mrazový zátce - i vedle ní je v těle pumpy dírka, a tamtudy to teklo.

Až na dvě výjimky jsem si odpovídal sám, tak vás prosím o reflexi: dával jsem tak hloupý otázky? Nebo jsem celej divnej? Nikdo o pumpách nic neví nebo na tomhle fóru nikdo není? Máte pocit, že už se o pumpách tady mluvilo 100x a já bych si měl přečíst předchozí odpovědi? (to jsem ale udělal, odpověď nenašel). Sám pro sebe si to beru tak, že jsem divnej, asi nechápu věci, který všichni ostatní chápou, a proto si musím nějak pomoct sám. Nebo si to auto nechat na valníku odvýzt do servisu. Však taky jo - všichni máte určitě svejch starostí dost. Ale možná to je i tak, že tady prostě nebylo moc co poradit - je pravda, že když jsem kdysi pátral po příčině, proč mi auto nestartuje, dostal jsem od vás spoustu odpovědí.

Jo, tu pumpu jsem nakonec sehnal v AutoKelly na Praze 9 - měli tam až do osmi a měli ji na skladě. Po emailu mi ji zarezervovali. Po slevě za registraci byla jen asi o stovku dražší než v automedic.cz. Kdybyste někdo potřebovali moji původní pumpu, daruju. Myslím ale, že to těsnění by nebylo tak snadný vyměnit. Nebo by se vám z toho mohla hodit řemenice...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2019, 08:57 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1974
Bydliště: Teplice
Motor: 2,0 JTDm2/103kw
dared píše:
sorry, spletl jsem si to s alternátorem, tam se vyndavá podle manuálu spodem, ale jde to i vrchem, když jej správně natočíš


S tím mám velice dobrou zkušenost :-) Zeptej je Forestíka jak se na prasátku u něj jen s nářadím co máš v autě měni altík :-D a ano u 1.6 to jde nádherně horem
a co se týká vodní pumpy u 1.6 tak má výhodu že ji nemá na rozvodech

_________________
Rebel a tím zústanu :-D
ex :-( Fiat Marea Weekend 1.6/16V
ex :-( Alfa romeo156 SW 1.9JTDm
Fiat Marea Weekend 1.9JTD/105
Alfa romeo147 1.9JTDm
Fiat Punto 1.2/8V
Alfa romeo Giulietta 2.0JTDm2/103kw


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz