FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 21 led 2018, 03:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 čer 2008, 14:12 
Člen klubu

vprint píše:
Inak sa ti môže stať, že keď to bude potrebné, tak ti ventilátor nezapne a uvaríš to.
Ja osobne každé moje auto po stránke chladenia čas od času preverím.

Nedalo mi to a nechal jsem po jizde motor bezet, jestli se zapne ventilator :-).. Tak asi po cca 5ti minutach se vazne zapnul. Zevnitr auta vubec neni slyset a kdyz jsem se zvedl kapotu, tak temer taky nebyl slyset. Musel jsem dat dovnitr ruku, jestli fouka a foukal pekne :-). Po vypnuti motoru se sam vypnul i ventilator. U mamine Bravy 1.4 ventilator fouka dal i po vypnuti motoru a vytazeni klicku.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 čer 2008, 19:45 
Člen klubu

Že ventilátor sa po vypnutí motora zastaví, z toho si nič nerob. Je to v poriadku. Aj tak tým, že nebeží motor (a vodná pumpa), voda medzi chladičom a motorom cirkuluje veľmi pomaly a preto to chladenie vody v chladiči nemá skoro žiadny efekt pre samotný motor.
Ja napríklad keď zastavím motor ale nechám zapaľovanie zapnuté, tak ventilátor beží a bežal by možno i niekoľko desiatok minút. Ak však naštartujem motor, ochladená voda sa zakrátko dostane k čidlu na termostate, ktoré ovláda i spínanie ventilátora (cez riadiacu jednotku) a ventilátor sa vypne v priebehu cca 1 min.
Takže chladiť vodu bez dostatočnej cirkulácie je zbytočné na čo prišli i konštruktéri Fiatu a v novších ročníkoch (myslím, že od r.v.99) je to už tak.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 črc 2008, 12:31 
Člen klubu

Motor: 1.9 JTD, Ulysse 2.2 JTD
Já teda nevím co je už dobře po přečtení tohoto tématu jestli točit či netočit :D každopádně já jsem jel předevčírem s karavanem a zastavil jsem.Ručička totiž byla už blízko červené čárky,tak jsem měl strach ať to neuvařím.Zastavil jsem a že jsem zvyklý,že ventilátor ještě po zastavení jede,tak jsem byl trošku vyvedený z míry,že stál a nechladil.Šel jsem zpátky do auta a otočil klíčkem a von taky nechladil no tak jsem prolezl všechny pojistky ty byli OK projel jsem i ty relátka před baterkou a to na ventilátor jsem pro jistotu vyměnil.Včera po přečtení tohoto vlákna jsem šel nastartovat autí a čekal co bude :?: :o .Asi 3mm nad prostřední čárkou se ventilátor rozjel a točil se nějakých 10sec,pak přestal a po chvíli se zase roztočil na nějakých 14sec(pokud jsem dobře počítal,ale to není důležité) tak-že výsledek je---FUNKČNÍ :D a teplota se nedostala přes poslední čárku (což se mi mimochodem při tažení karavanu stává).Ale teď OTÁZKA:Má ten ventilátor dvě rychlosti a ta druhá se se rozjede pokud teplota stoupne někde kolem červené čárky, aby to stihlo uchladit a neměl by jet ventilátor při tom ,když je někde kolem červené čárky neustále až do vychladnutí na určitou teplotu a ne jen v 10-14ti sec intervalech.(nepočítám jako druhou rychlost, když jede klima to je mi jasné,že se při puštěné klimě se ventilátor musí rozjet na tu druhou rychlost)

Ex: Fiat 128A, Ex: tipo 1,4ie, potom úžasná Ex: 1,6 16V rv.97 modrá weekendová, teď stříbrná weekendová 1.9 JTD a Fiat Ulysse 2.2 JTD.Dále jeden karavan domácí výroby(ponorka) a ještě anglický krasavec.
člen severomoravské kliky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 črc 2008, 11:07 
Člen klubu

Pani,

Sice som nepozoroval dve rychlosti ale mam opravu mojho prispevku ako slape mne.

V pripade ze mam klimatizaciu vypnutu, necha vystupat teplotu na dalsiu ciarku na stredom a tam, zapne, cize sa na prepdoslednu nedostane. (zapne vypne zapne ...)

V pripade ze klimatizaciu mam zapnutu, zapne uz ked dovrsi stred a tam teplotu drzi (zapne vypne zapne ...)

Trochu ma to s klimou a bez prekvapilo.
Peter

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 črc 2008, 22:16 
Člen klubu

celkom zaujimavy clanok http://www.free-portal.sk/content/view/1518/40/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 srp 2008, 13:23 
Člen klubu

Motor: 1.9 JTD, Ulysse 2.2 JTD
Tak si odpovím sám vypadá to,že ventilátor má vážně dvě rychlosti.Teď jsem se vrátil z dovči a ventilátor se po zastavení točil na jednu rychlost ale za chvíli začal hučet více a roztočil se na tu druhou rychlost,protože ta první už nestíhala tak a zase jsem o něco chytřejší. :D :D :D :D :D

Ex: Fiat 128A, Ex: tipo 1,4ie, potom úžasná Ex: 1,6 16V rv.97 modrá weekendová, teď stříbrná weekendová 1.9 JTD a Fiat Ulysse 2.2 JTD.Dále jeden karavan domácí výroby(ponorka) a ještě anglický krasavec.
člen severomoravské kliky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 srp 2008, 13:42 
Člen klubu

U naší bývalé marušky (byla to 1.6 bez klimy) se ventilátor točil i po vypnutí klíčku.U naší současné marušky (taktéš 1.6. ale s klimou) se po vypnutí klíčku ventilátor přestane točit.Příští týden se chystám na výměnu chladiče a vyměním asi i rovnou čidlo,no a uvidíme co se bude dít.Samo že budu informovat jak to dopadlo :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 říj 2008, 21:18 
Člen klubu

Bydliště: Lukáš,Jana,Matýsek a Kateřinka z Týniště nad Orlicí
zarubik píše:
......Příští týden se chystám na výměnu chladiče a vyměním asi i rovnou čidlo,no a uvidíme co se bude dít.Samo že budu informovat jak to dopadlo :roll:

chtel bych se zeptat, jestli u vymena probehla a jak to slo ? ted me ceka taky vymena, ale v dilenske prirucce je jen navod vymeny chladice verze bez klimatizace.....tak jestli nejsou nejake postrehy ? diky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 říj 2008, 22:31 
Člen klubu

Bydliště: Domaniža/Považská Bystrica - Slovensko tel. +421905192086
Motor: 1,8 16V
Engi: Neviem ako to je u teba, ja som menil na mojej 1.8 chladič klimatizácie, vtedy museli ísť oba von, sú spojené hore dvoma a dolu dvoma skrutkami, jediný problém čo pri výmene nastal tak bolo to, že aj napriek všetkej opatrnosti a poriadnemu prestriekaniu WDčkom sa mi obe skrutky utrhli... :evil:

Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 říj 2008, 18:06 
Člen klubu

No jestli se dobře pamatuji tak chladič klimatizace přečkal celou operaci na svém místě. Výměna se ho v podstatě nedotkla. Je s chladičem spojen jen několika šrouby. Takže je to pohoda. :doutnik Taky jsem zkoušel nejdříve vyndat samotnou saharu a až následně chladič ale to se ukázalo jako nedobrý nápad. Takže to šlo ven komplet sahara + chladič. Jinak potvrzuji Marejka má jest klimatizovaná. :slava

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 říj 2008, 17:59 
Člen klubu

Bydliště: Lukáš,Jana,Matýsek a Kateřinka z Týniště nad Orlicí
super - diky za infornmace protoze me to v utery ceka a stale jsme nevedeljak to je s klimachladicem - utesnovac nezabral - nastesti chladic v auto kelly - 1897,- takze super cena - rovnou splachnu vymenu chladici kapaliny a budu mit klid :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 čer 2009, 22:16 
Člen klubu

zdravim nech nezakladam novu temu...dnes po kratsej jazde mestom so zapnutou klimou mi po vypnuti motora ostal bezat ventilator chladica, uz sa mi to stalo nedavno a tiez pri zapnutej klime ale vypol sa po cca 3minutach,takze som na to kaslal.ale dnes som odisiel a vratil sa po hodine a ventilator stale na plne pecky.tak som nastartoval a nic. odpojil som ventilator zapojil a ten sa zas zacal tocit. potom som tam asi drgol do tej skatulky kde su relatka a dake poistky a ventilator konecne stichol. myslim ze by tam mohol byt problem.kolko vyjde take relatko a co je to za typ? ako je to vlastne mozne ze ventilator bezi ked je riadeny RJ a nie je kluc v zapalovani?

PříspěvekNapsal: 17 črc 2009, 10:56 
Člen klubu

Bydliště: Židlochovice (Brno - venkov), tel: +420 608 341 163
Zdravím vo spolok.

Potreboval by som poradiť, nejako sa mi nezdá chladiaca sústava, no neviem, či to nie je hypochondria.

:arrow: Pred cca mesiacom som pozoroval menší úbytok chladiacej kvapaliny. Nikde som žiaden únik nenašiel, para z výfuku nejde, olej bez znečistenia. Dolial som cca 3-4 deci destilky, zatiaľ zdá sa drží (predtým držala 3/4 roka, potom výmena, zasa 1/2 držala, až teraz ušla).

:!: Zaujímavé je, že za studena tam mám normálnu hladinu, ale po vypnutí zahriateho motora je totálne plná, ak to vtedy otvorím, tak začnú ísť hore veľké bubliny a padať hladina. Má to takto fungovať?

Inak subjektívne nepozorujem žiadne problémy s motorom, akurát pred cca 2 mesiacmi mi jeden deň svietilo vstrekovanie (examiner nič nenašiel) a teraz ako som si to začal všímať pozorujem zvýšenú teplotu oproti odporúčaným hodnotám. Normálne je u mňa tak na 2/3 políčka nad strednou čiarkou, na 3/4 tohoto políčka spína ventilátor a zasa na 2/3 vypína - korektne chvíľku dochladzuje aj po vypnutí motora. Celkovo sa motor dosť rýchlo zahreje na túto teplotu no teraz v tých vedrách pri jazde po meste to asi nie je nič zvláštne. Vzhľadom na časnosť zapínania ventilátora nemám pocit, že by to bolo oproti minulému roku výrazne častejšie. Každopádne tie kúsky s vodou ma udivujú.

:?: Aký je váš názor? Je to OK?

Předmět příspěvku: Voda
PříspěvekNapsal: 17 črc 2009, 14:17 
Člen klubu

Myslím,že se ti hladina v chladiči chová úplně normálně... :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2010, 18:21 
Člen klubu

Motor: 1.9TD
Zdravim taka otazocka mne zopina vetrak rovno na ciarke pred stredovou ciarkou signalizacie na palubovke ...nema sa vetrak pustat len vtedy ked nefuka protivietor na chladic napriklad v meste? Mne sa tento vetrak pusta aj ked idem po dialnici neakych ubohych 130 km a s marienkou ani viac nechodievam lebo ako nahle pridam na 140 teplota rychlo stupa a kedze TD 100 su zname tym ze praskaju hlavy tak sa drzim od cerveneho polickaa preto musim stale kontrolovat a prisposobovat rychlost ...termostat som menil pred mesiacom originalnym .... len olejovy chladic tam nemam myslite ze by to az tak ovplivnilo tu teplotu... a aj ja mam dvojstupnovy vetrak ked nemam klimu ?

Fiat Marea Weekend 1.9 TD 74 KW uz tohto casu na vecnom oddychu ale jej srdiecko je v zelenej

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]