FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 10:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 14 čer 2007, 07:39 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 14 čer 2007, 00:00
Příspěvky: 8
Zdravím všechny fiaťáky. Potřeboval bych zkušenou radu koupil jsem Mareu 1,9 Td 100k a začala mi svítit svíčka nebo tryska na palubovce. Auto jede ale bude asi v něčem problém zdá se mi to líný. A ještě jedna věc jdou hůř řadit rychlosti, ale spojka bere krásně od podlahy myslím, že by to mohl dělat spojkový váleček. Předem díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 črc 2007, 20:24 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2007, 00:00
Příspěvky: 8
Bydliště: Benešov u Prahy 736 523117
Ahoj... JA MAM MARUS 2,4TD a take mi to sviti ... na diag.... mi rekli ze to je potenciometr na plinovem pedalu.... chtej za nej 17000.-:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 črc 2007, 21:39 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2007, 00:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Nemanice
Čus, mě se jednou z ničeho nic rozsvítila taky triska na palubce a při sešlápnutí plynu vůbec marea nereagovala. Až, když sem ju sešláp na doraz , ale i tg se na volnoběh roztočila maximálně na 3,5 tisíce otáček (1,9 jtd). Bylo z toho čidlo na plynovém pedále a oprava asi 5 000, ale to už newím přesně.

_________________
Mara (Marea Weekend 1.9 JTD)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 črc 2007, 07:37 
Offline
Člen klubu

Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Příspěvky: 487
Bydliště: nizna na orave 0915231100
nazdar PIPaka mne sa tak ako píšeš auto chovalo ked boli vadne žavice najmenej 1 po ich vymene už nic nesvietilo ešte ako ti štartuje ak musiš dlhšie tocit tak su to nabeton žavice

_________________
1,9td 100 HLX 98 orava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Svítící kontrolka vstřiku
PříspěvekNapsal: 18 črc 2007, 08:41 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 14 čer 2007, 00:00
Příspěvky: 8
Zdravím všechny, tak ta elektronika ve fiatech je asi začarovaná. Kontrolka mi chvíli svítí chvíli nesvítí. Poslední dobou se začala rozsvěcovat při dojezdu, když uberu plyn. A pak po rozjezdu nebo přidání plynu zase zhasne. Jinak auto jezdí bez problémů a chýtá na první otočení. Tak si toho nevšímám, třeba je to nějaký kontakt nebo odchází nějaký čidlo těžko říct. Jinak mi teda občas taky blázní otáčkoměr to bude asi snímačem otáček chystám se na to kouknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 črc 2007, 14:40 
Offline
Guvernér
Uživatelský avatar

Registrován: 29 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 3015
Bydliště: Levice +421908541379
Motor: 2,4 JTD
Mne keď nefachčí otáčkomer okamžite zasvieti kontrolka trysiek :cry: potom sa motor hádá s RJ :lol: - traktor sound
Táto chyba je buď :
1. v kábloch - prestriekať WD 40 a trochu vyhnúť kontakty
2. v čidlách a potenciometroch - spibe by o tom mohol rozprávať príbehy na dobrú noc :lol: ale aj tak ich treba vymeniť za nové(nie lacné)

_________________
Fiat Marea Weekend 2,4 JTD HLX 160++ koní 2/1999 Rosso Barocco - RED GUN
Fiat Marea Weekend 1,9 TD ELX 100 koní 4/1997 Silver Hornet
Alfa Romeo 145 1,8 16V TS 140 koní Rosso Alfa
... nemám patent na to, aby som sa do všetkého montoval - the Simps


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 črc 2007, 20:25 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 12 črc 2007, 00:00
Příspěvky: 34
Bydliště: Pardubice
Ahoj chlapi, mám sice 1.8 benzín, ale po ujetí cca 20 km se mi taky rozsvítí kontrolka vstřikování, ale Maruška si krásněě přede dál, na výkonu žádná ztráta ani nic jiného podezřelého, když zastavím a zhasnu motor a potom hned nastartuju, tak je zase pár kiláků klid, tak nevím, nevíte někdo, co to může být u benzíňáka?

_________________
Mařenka Weekend 1.8 tmavě zelená,až černá metla,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 črc 2007, 22:19 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 26 bře 2007, 00:00
Příspěvky: 107
Bydliště: VK SR
noskaj píše:
Mne keď nefachčí otáčkomer okamžite zasvieti kontrolka trysiek :cry: potom sa motor hádá s RJ :lol: - traktor sound
Táto chyba je buď :
1. v kábloch - prestriekať WD 40 a trochu vyhnúť kontakty
2. v čidlách a potenciometroch - spibe by o tom mohol rozprávať príbehy na dobrú noc :lol: ale aj tak ich treba vymeniť za nové(nie lacné)


Roman máš pravdu, ale už som za vodou. Zohnal som celé funkčné čerpadlo aj s tým posratým potenciometrom. Poťák som vymenil a kontrolka zhasla. Treba ho už len naštelovať. Čerpadlo som zohnal za 5000.-, pričom len ten potenciometer stojí nový vo fiate, lebo inde ho nezoženieš, 8000.-. Pozdravujem - spibe

_________________________________
Weekend 1.9 TD 100


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vyřešení kontrolky vstřiků
PříspěvekNapsal: 19 črc 2007, 17:24 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2007, 01:00
Příspěvky: 10
Bydliště: Rožnov p. R.
Měl jsme uplně stejné příznaky jako Pavel F. - po ujetí cca 20 km se mi rozsvítila ona kontrolka a při poněkud svižnější jízdě se zase nerozsvítila vůbec. Tak jsem se zde na tomto foru dočetl, že nejčastěji byva problém se spínačem plynového pedálu (korespondovalo to i s tou svižnější jízdou) a v místě přihráky před spolujezdcem jsem vystříkal všechny konektory kontoxem a už cca 500 km se potvora nerozsvítila.

_________________
MAREA WEEKEND 1,8 16V ELX, červená krasavica


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 črc 2007, 18:05 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 12 črc 2007, 00:00
Příspěvky: 34
Bydliště: Pardubice
díky Radimire, hned jak bude volno a nebudou na blízku čumilové, tak to tam pořádně vyleju WD-čkem a uvidíme, každopádně dám vědět, jak to bude fungovat. Kolegové si mě stále dobírají, Fiat pro ně není auto, to oni si radši koupí Passata, který je tlučený, sám od sebe se odemyká, místo klíče stačí dřívko od nanuku, ale je to Pašík. Já bych za to 200 000, nedal.

_________________
Mařenka Weekend 1.8 tmavě zelená,až černá metla,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 črc 2007, 17:35 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 27 pro 2006, 01:00
Příspěvky: 198
Bydliště: Banská Štiavnica, mob 0948 535 917 icq 238-347-061
Pavel F. píše:
díky Radimire, hned jak bude volno a nebudou na blízku čumilové, tak to tam pořádně vyleju WD-čkem a uvidíme, každopádně dám vědět, jak to bude fungovat. Kolegové si mě stále dobírají, Fiat pro ně není auto, to oni si radši koupí Passata, který je tlučený, sám od sebe se odemyká, místo klíče stačí dřívko od nanuku, ale je to Pašík. Já bych za to 200 000, nedal.



Tak to si napisal nadherne :D :D :D :D :D :D :D skoro som pukol od smiechu . . .


Kontrolka sa rozsvietila aj otcovi na JTD bolo to cez zimu ked sa auto zohrialo tak zas zhasla. . . neskor sme boli na diagnostiku nie koli svietiacej triske ale vykonu a zistila sa chyba polohy plynoveho pedalu. . . chodil len na 92 percent . . . takze naozaj to moze byt tym. . .

_________________
JA - Marea 2.4 JTD, 96KW modrá metalíza (reserve to Jovany, mozno) :)
JA - Marea 1.9 TD, 74KW zelena metaliza PREDANE r.2009 za 3330Eur
OTEC - Marea Weekend 1,9 JTD,77KW zelená
metaliza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 črc 2007, 04:24 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 15 črc 2007, 00:00
Příspěvky: 13
Bydliště: Ostrava
Zdravím všechny.mám asi jiný,ale podobný problém se svíticí kontrolkou na přístrojovce se vstřikovací tryskou.Když nažhavím ,tak se zhasne,ale za okamžik se rožne znovu.Nastartuju,rozjedu to a asi po dvou minutách zhasne a už nesvítí.No tak neví jestli si toho mám všímat,nebo to hned řešit.Díky za každou radu,protože jsem z toho nervózní.

_________________
FIAT MAREA 2.4TD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 črc 2007, 13:36 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 23 bře 2006, 01:00
Příspěvky: 661
Bydliště: Trencin, Slovensko
Ak to svieti a cca. po dvoch minútach zhasne a viac nesvieti, vtedy to je presne žhavič, treba ich premerať, určite bude aspoň jeden zlý..a ak nie, s čím som sa už stretol, bola to RJ žhavenia :twisted: ale dala sa našťastie opraviť :wink:

_________________
Marea 2.4TD HLX '97


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 črc 2007, 20:59 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 15 srp 2006, 00:00
Příspěvky: 889
Bydliště: Město Albrechtice,604 868 149
Motor: Fiat freemont 2.0 125kW
No kluci mě zo udělalo jednou taky a jediná rada co mám tak je že to u starších aut prostě občas udělá a pokud auto jede a není žádný znatelný problém tak si toho nevšímat a jinak VONI TO FIATY PŘECE DĚLAJÍ. :D :D :D :D :D :D

_________________
Ex: Fiat 128A, Ex: tipo 1,4ie, potom úžasná Ex: 1,6 16V rv.97 modrá weekendová, Ex: stříbrná weekendová 1.9 JTD Ex:Fiat Ulysse 2.2 JTD:, Fiat freemont 2.0 125kW.Dále jeden karavan domácí výroby(ponorka) a ještě anglický krasavec.
člen severomoravské kliky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 črc 2007, 21:08 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 dub 2006, 00:00
Příspěvky: 912
Bydliště: Bojkovice 66 (UH), kralda-606455541
Motor: 1.8 TDDi
S touto kontrolkou mám své zkušenosti i já. Je toho hromada co může souviset s kontrolkou vstřiků. Když budete pozorně procháze fórum rozhodně najdete odpověď na nejednu otázku. Mě když kontrolka svítila naposled, bylo to vadným snímačem chladící kapaliny. Po výměně o ní nevím. Takže to nemusí být žhaviče (můžou, ale nemusí). Určitě bych šel na diagnostiku aby jsi nemusel měnit půl motoru než kápneš na tu pravou součástku.

_________________
Ford Focus I 1.8 TDdi, 66 kw, r.v. 2001 stříbrná metal.
Ex: Brava 1,9 TD, 100 SX, r.v. 1999, Azzurro Sinfonia VR,


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz