FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 11:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sekání řízení
PříspěvekNapsal: 05 bře 2013, 23:33 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 26 bře 2006, 01:00
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno
Zdravím,
potřebuji prosím poradit.Občas se mi stane při delší,ale mírné zatáčce, že se mi sekne řízení, má to velký odpor, takže musím přetlačit volant a pak mi auto skočí doprava celkem razantně, až jsem v pravém pruhu málem urval borcovi zrcátko.

Dolil jsem kapalinu, protože ji bylo málo. Olej je teda celkem černej, já jsem 6 let servo neřešil.

Nějaká rada?

Děkuji.

_________________
Fiat Marea Weekend 1.6 16V SX
Power be LPG
Maruška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání řízení
PříspěvekNapsal: 06 bře 2013, 21:45 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2011, 01:00
Příspěvky: 74
Bydliště: Prievidza
Motor: 2,4TD
Toto som riesil aj ja nedavno,vymenil som cely predok,a tu som sa docital ze niekto menil riadenie,nejake klapky v nom sa zasekavaju... Mal som zly aj homoklb,no riadenie pomohlo a mam pokoj.. Seka Ti to iba ked tocis od stredovej polohy volantu ? Tiez som mal totalne cierny servoolej a aj posrate servocerpadlo,ktore som tiez menil a pravdepodobne som nemusel... takze riadenie cele a budes mat pokoj.. Pozor nato,ked kupis druhe,z auta z ktoreho ho vyberaju aby tam bol cisty olej!!! Aby sa to nestalo znova.. Doporucujem vymenit aj axialne tiahla a manzety,nech mas svaty pokoj :wink:

_________________
2,4TD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání řízení
PříspěvekNapsal: 15 bře 2015, 13:08 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 19 dub 2009, 00:00
Příspěvky: 1659
Bydliště: Zlin
Motor: 1,9 JTD 1,6 16v
Odeslo nekomu na aute konceru fiat cerpadla jsou stejne na vetsine cerpadlo z niceho nic? ja sem jel najednou sem v zatacce pribrzdila njak klesly otacky neslo pohnout volantem a kdyz sem pridal volant zabral. dalsich 20 km se to zhorsovalo ,ze ani ve vysokych otackych to nic nenatlacilo ted uz jen kdyz dma motor do omezovace to s tim kousicek pohne,ale s tim 5 valcem nehnu ani omylem na miste. Divne je,ze se mi to same stalo kdyz sem zapadl v prikope zadnima kolama a vyhrabaval se stylem,ze sem skubal volantem sem tam a tocil motor do vysokych otacek. aby kola nejak zabrala. jak sem vyjel volant ztvrdnul,ale po 5 km se to dlao do poradku a skoro 1000 km bez problemu. kapalinu mamm na max. mel sem unik pres prepadovou trubkuale zazracne to pres zimu prestalo tect. myslite ze to je jiste cerpadlo? nemuze byt ucpana trubka? ten tlak je ale tak vysoky ze to snad neni mozne ne? remen samozrejme neprokluzuje

_________________
Fiat bravo JTD 105
4x AIRBAG, ABS,EBD, el.okna,el. zrcatka, dalkac,mlhovky, tazne...
95 kw 290 Nm
spotreba 3,5-8 l na 100
lancia lybra 2,4 JTD 132 kw 420 Nm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekání řízení
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2016, 08:53 
Offline
Člen klubu

Registrován: 15 úno 2011, 01:00
Příspěvky: 527
Bydliště: Břeclav,Ladná-mob702567974
Motor: EX-1.6-100- 1999/2.0 20v 1998
Dami666 píše:
Zdravím,
potřebuji prosím poradit.Občas se mi stane při delší,ale mírné zatáčce, že se mi sekne řízení, má to velký odpor, takže musím přetlačit volant a pak mi auto skočí doprava celkem razantně, až jsem v pravém pruhu málem urval borcovi zrcátko.

Dolil jsem kapalinu, protože ji bylo málo. Olej je teda celkem černej, já jsem 6 let servo neřešil.

Nějaká rada?

Děkuji.

něco podobného se nám stalo ,manželka zatočila do leva a auto jelo rovně,byla prasklá Hlava řízení-Těhlice,ta prasklinka nešla vůbec vydět skrytá vada,tak třeba tohle by mohl být podobnej případ

_________________
Fiat Bravo 2 rok 2008 1.4 líná lemra
2.0-rok 98-Stříbrý Fiatek Mařenka Weekendová-Žihadlová
Ex-Modrá metalízová 1.6 99 Benzínová ted jezdí ve Zlině stále
Škoda Forman 1.3 93 zelený-Odvozil celej dům
6-7l/100km-1.4
7,4 l /100km-1.6
10.5l/100km-2.0


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz