FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 11:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Brzdy ako keby sem tam brzdili slabsie
PříspěvekNapsal: 15 bře 2017, 14:45 
Offline
Člen klubu

Registrován: 05 pro 2016, 19:05
Příspěvky: 7
Motor: 1,6 16V
Ahojte. mam 1.6
Brzdy boli robene komplet pred rokom a pol a brzdia 98% casu super - niekedy az moc ostro ale brzdia :). NO uz sa mi dvakrat stalo v priebehu mesiaca ze som vchadzal do krizovatky z vedlajsej, zacal som brzdit a marea aj brzdila, no zdalo sa mi ze uplne slabucko.

Ked som sa to snazil nejako nasimulovat (prudko brzdit, brzdit a podradovat, brzdit s vyradenym rych. stupnom a pod.) - tak nic stale brzdila ok ...

Moze to byt nejaka zavada ? ALebo co mam popozerat/overit? Alebo je nejaky trik co urobit niekde na parkovisku aby sa to znovu prejavilo?

Lebo z tych dvoch razov nejako nedokazem presne urcit ci vobec bola nejaka porucha alebo ci len jednoducho nebolo nahodou nieco na cesto a tak.... len mam z toho blby pocit...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 čer 2017, 18:32 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 lis 2007, 01:00
Příspěvky: 10
Neviem či ti pomôžem, ale opíšem skúsenosť s rovnakým problémom.Mal som rovnaký problém, že som pri občasnom brzdení evidentne registroval slabý účinok brzd. Pri častom brzdení, pri športovej jazde sa to samo odstránilo. Opätovné brzdenie po dlhšej prestávke v brzdení cca 5 min, prvé brzdenie bolo znova slabé. Vymenil som brzdové valčeky a hlavný brzdič menil autorizovaný servis, ale problém zostal a trvá dodnes aj keď som to opakovane odvzdušňoval, hoci vzduch tam nebol. Na STK vždy prejde, lebo opakovaným zošľapnutím učinok sa zosilni. Keď rozmyšľam o tom kde môže byť chyba, napadá ma už len posilovač brzd. Asi nepracuje spoľahlivo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 črc 2017, 16:51 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 lis 2007, 01:00
Příspěvky: 10
Zdravím ťa robo22222!
Už som raz reagoval na tvoj problém ale jadnoznačne som ti neporadil. Dnes mám svoj problém poriešeny. Pri prejavoch občasného slabého brzdenia som zbadal, že častejšie musím dolievať brzdovú kapalinu. Strácala sa mi aj keď auto dlhšiu dobu cca 2 týždne nejazdilo. Pod autom sa však kaluž nikdy neobjavila. Pred tromi týždňami som ráno išiel do práce a brzdy fungovali. Pri ceste domov už prvé brzdenie bolo úplne nevyhovujúce. Účinok brzd takmer žiadny. V nádržke kapalina nebola.
Uvedomil som si, že ak brzdovka nevyteká mimo auto, musí vytekať len do posilovača brzd. V posilovači sa pribudaním brzdovky zmenšovala účinna plocha na ktoru podtlak v posilovači pôsobil. Keď som odmontoval brzdový valec, z posilovača som vyčerpal 0,85L brzdovky. Kúpil som nový valec a brzdy brzdia poriadne.
Ak máš už staršie auto, odporúčam demontovať hlavný brzdový valec z posilovača brzd a vymeniť ho. Predtým však je možné absolvovať diagnostiku, či podtlaková pumpa vytvára dostatočný podtlak, lebo aj toto môže byť príčinou slabšieho brzdenia


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 30 črc 2017, 01:54 
Offline
Člen klubu

Registrován: 05 pro 2016, 19:05
Příspěvky: 7
Motor: 1,6 16V
Ahoj mostar!
Ďakujem za tvoj príspevok. Mne však brzdová kvapalina vôbec neunika/nemizne.
Brzdy som skusil odvzdusnit... a nepomohlo. Takze asi najskor aj tak hlavny brzdovy valec alebo podtlakova pumpa? Este som si vsimol ze ked brzdim ako keby mi vibroval pedal - mozno ohnute kotuce? no tie by to asi nemali sposobovat ked je to len obcas? ci?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 30 črc 2017, 21:36 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 lis 2007, 01:00
Příspěvky: 10
Zdravím ťa robo22222!
K vybrovaniu brzdového pedála: najčastejšou príčinou su kryvé kotúče. Mne sa to tiež občas stane, ale len keď slabšie pribrzďujem na cestných nerovnostiach. Mal som v oprave RJ ABS, (bol tam vraj studený spoj) po oprave mi občas RJ pracuje dosť citlivo. Pred opravou mi RJ prestala pracovať. Hlavný problém nefungovania RJ spôsobilo prehriatie brzd. ( jazda so zatiahnutou ručnou brzdou). Zahriatím sa zrušil na zadných nábojoch magnetizmus snímačov otáčania kolies. po výmene magnetikého krúžka, ABS znovu začalo riadne fungovať. V tej chvíli ma napadá, či RJ bŕzd pacuje spoľahlivo. Pravdepodobne však malo by ti to ako chybu signalizovať. Ak nie, potom diagnostika RJ by to mohla ukázať.
Nech sa darí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz