FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 10:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 19 lis 2013, 15:24 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 15 led 2007, 01:00
Příspěvky: 129
Bydliště: Litvínov, +420737621405
Tak jsem se taky musel pustit do výměny zadních ramen. Ze zadu se začaly ozývat podivné tlumené rány. Na levé zadní straně byl jasně patrný rozstříkaný rez, jinak nic. Levou stranu jsme museli vyndat vyříznutím šroubu, pravá šla dobrovolně. Na levé straně vnější ložisko úplná korozní trága, vnitřní mělo ještě trochu vazelíny, ale rozpadalo se. Na pravé straně na první pohled dobrý a po rozebrání jsem našel i vazelínu, ale už chytala červenavou barvu od rzi. Ještě tak jednu zimu a byl by taky konec. Klasicky jsem utrhal šouby. Je s podivem, že jedna M10 šla slušně, i když byla v závitu narezlá, a evidentně zašroubovaná přes závit. A druhá M10 ucvrnkla jak jen jsem trochu zabral, a závit ještě stříbrný zinkem. Stejně tak ty M8. Myslím si, že velmi záleží na tom, jak měl který italský soudruh nastavený utahovák. Některé šrouby jsou asi utažené na mez kluzu materiálu, a při povolování ho člověk jenom dorazí. Takže trpělivě vydloubat zalomeniny, protáhnout závity a zpětná montáž. Ten systém jak ho italští soudruzi navrhli, je dobrý, jeho jedinou slabinou jsou ty gumové ucpávky. Po šesti letech se vyšoupají, přestanou těsnit a pustí vodu, aby vykonala dílo zkázy. Jo, bouchání na pravé straně způsobovala prasklá pružina, na druhém závitu shora. Takže další investice. Bohužel jsem si neobjednal gumové patky a musel jsem tam dát ty staré. Snad vydrží až do marejčiny smrti.

_________________
Marea W/2000 2,4 JTD HLX
tmavomodrá metla


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 dub 2014, 23:44 
Offline
Člen klubu

Registrován: 25 dub 2014, 21:03
Příspěvky: 1
Motor: 1.6 16v
Zdravím,
právě se chystám na montáž opravné sady zadního ramene,tedy toho šroubu a ložisek.Zajímalo by mě,jakou značku výrobce jste při opravě použili a jaké jsou vaše zkušenosti s tou kterou značkou-třeba kolik jste už po opravě s tou kterou sadou najeli.Děkuji moc za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz