FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 15 pro 2018, 05:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: poistny ventil na zadny ostrekovac
PříspěvekNapsal: 20 led 2011, 18:35 
Člen klubu

zdravim vas, mam fiat bravo diesel a mam zly poistny ventil na zadny ostrekovac, viesm ze sa nachadza v motorovom priestore a viem ze je pod hlavnymi poistkami v motore ale neviem sa k nemu dostat nijako, vidim ako s tade voda strieka ale newiem s kade sa tam mam dostat dakujem, a nejake foto by tiez velmi pomohli :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 led 2011, 20:00 
Člen klubu

Motor: JTD 85kW
Taky se mně počůrávalo Bravo :D O pojistným ventilu jsem doteď nevěděl, nakonec jsem natáhl od nádržky novou hadičku a pomocí plastový spojky napojil kousek od místa, kde zalízá hadička dovnitř auta (spoj je tam už od výroby, hadička byla rozpojená, ale druhou jsem nenašmátral) - je to v tom rohovým výklenku na straně u řidiče. Je tama taženej myslím i kabelovej svazek.

BTW: Se dívám, že máme stejný závady (tlačítko na okno a teď tohle), asi stejná směna ve výrobě. :D Neměnils i homokloub, termostat, spojku a přítlačák? :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 led 2011, 21:56 
Člen klubu

vanDave píše:
Taky se mně počůrávalo Bravo :D O pojistným ventilu jsem doteď nevěděl, nakonec jsem natáhl od nádržky novou hadičku a pomocí plastový spojky napojil kousek od místa, kde zalízá hadička dovnitř auta (spoj je tam už od výroby, hadička byla rozpojená, ale druhou jsem nenašmátral) - je to v tom rohovým výklenku na straně u řidiče. Je tama taženej myslím i kabelovej svazek.

BTW: Se dívám, že máme stejný závady (tlačítko na okno a teď tohle), asi stejná směna ve výrobě. :D Neměnils i homokloub, termostat, spojku a přítlačák? :D

nie nemenil som s toho este nic :D ale ten ventil vidim a newiem sa k nemu dostat a nevidel som ani druhy koniec hadicky :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 led 2011, 18:46 
Člen klubu

Motor: mám
Ventil je (alespoň u mne) pod kapotou u řidiče,když odděláš umělý kryt pod stěračem.Zabraňuje tomu,aby kapalina ze zadního ostřikovače "padala" zpět.
Můžeš vyměnit za jakýkoliv,třeba z favorita. Cena cca 30,-Kč.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 led 2011, 19:32 
Člen klubu

Boban kh píše:
Ventil je (alespoň u mne) pod kapotou u řidiče,když odděláš umělý kryt pod stěračem.Zabraňuje tomu,aby kapalina ze zadního ostřikovače "padala" zpět.
Můžeš vyměnit za jakýkoliv,třeba z favorita. Cena cca 30,-Kč.

tam som prehladal a tam neni :D ale on je pri RJ ABS s tade to strieka ale neda sa tam nijak dostat

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 čer 2011, 00:50 
Člen klubu

Motor: 1,9 td 100 koní
Neviem ako si dopadol,píšeš že sa tam nevieš nijako dostať.Mal som ten istý problém,ale nevedel som o tom ventile,myslel som len že mám prasknutú hadičku.Vyriešil som to tak, ako písal vanDave.Nová hadička za pár ečiek,a trocha času stráveného v garáži.Ventil som tam nedal žiaden,ale asi ho tam nahodím(treba najskôr striekať -potom stierať).Držím palce,ak si to medzitým nespravil nejako inak... :wink:

EX-Ford Sierra 2,3D 5dv. r.v.83(super motor)
EX-Š-120L LPG(podomácky) r.v. 83

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 čer 2011, 15:39 
Člen klubu

Motor: JTD 85kW
Tak jsem se díval a přecejen jsem tam tenkrát nedal obyč. spojku jak jsem psal, ale ten membránový ventil.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 říj 2011, 14:13 
Člen klubu

caute. nemate nekdo tuseni proc mi nekdy tece zadni ostrikovac? proste mam cas od casu na zadnim okne od ostrikovace potucek naplne ktera z neznamyho duvodu obcas vytika.

fakt to nechapu, diky :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 říj 2011, 20:55 
Člen klubu

to Buddy: ja mam ten isty problem, aj som to sem pisal do nejakej temy, ale riesenie ziadne. Prestalo to az vtedy, ked som dlhsiu dobu nepouzil zadny ostrekovac, a ked bola hadicka prazdna ;-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 říj 2011, 21:23 
Člen klubu

mne to ale nikdy nedelalo. a z niceho nic jsem to zacal od urcite doby pozorovat. nevypozoroval jsem ale zadnou souvislost. je jedno zda ostrikovace pouzivam nebo nepouzivam atd. cas od casu tam proste chvilku vytika takovej curek

je to prkotina, ale strasne me to tam irituje :) navic pak na skle zustavaji stopy po tom ze tam neco teklo

ze by se treba na chvili trochu protocil motorek ostrikovacu? neco s elektrikou... kostra? ... jen tak placam, treba nekoho neco napadne :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 říj 2011, 06:42 
Člen klubu

tak dnes rano som po velmi dlhej dobe pouzil zadny ostrekovac a po pusteni packy mi z neho striekala voda este par sekund dost silnym prudom, ako keby bola packa stale zatlacena... divne :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 říj 2011, 15:34 
Člen klubu

tak ja som mal podobny problem a pričina bola v tom ventile ktory je priepustny len v jednom smere..troch badania tu a najdete radu ako to opravit..ak sa pamatam tak tu bolo aj foto. Ale radu vam dam kde to je je to presne za tapacirom v motore ..ziadne plasty pod stieračma ..som sa ubohoval ked som to pracne dal dole a tam nič okrem motorca zabaleneho v nejakej kuzi..tak som to aspon prečistil a premazal naimregnoval tu koženku a pracne zas zložil tie čudliky čo drzia tie plasty..inak je to praca do garaže a nie určo v zime..dolamete a ste skončily...
No a teraz ako sa dostat ku tej hadici a ventilu??
Ja som odpojil hadicu čo ide od nadržky dozadu to sa da pekne vysondovat..ked som odokril tie plasty čo chrania kabelaž..to bolo to jednoduche , ale potom čo dalej ako vytiahnut hadicu a dat ju zas nazad ked sa neda dat preč ta látka bez toho aby som nedemontoval pol motora??? jednoducho na hadicu som priviazal drot a poistil to lep.paskou... no a ked som nasiel hadičku na druhej strane(vodičova) tak som za nu tahal tak aby sa pomali sukala von a drot zas dnu....bol som prekvapeny že ten ventyl bol kusok od kraja ale mne by sa hadica aj tak stratila pod tou plachtou..tak že ked som opravil ten ventil podla navodu spominaneho tu na fore a poskladal to nazad tak som potiahol pomali za drotik vtiahol hadičku dnu a zapojil do motorca a ejhle strieka okamžite ziadna spadnuta voda a ani kvapkanie na sklo NIČ!!! FUNGUJE SUPER.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]