FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 11:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dveře - problémy
PříspěvekNapsal: 20 pro 2005, 12:49 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 10 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 250
Bydliště: Třinec
Mám dva dotazy:

1. špatně se mi zavírají boční zadní dveře...když je přibouchnu stejně jako přední (stejnou silou), tak se nedovřou úplně..musím použít trošku více síly...dají se nějak štelovat?

2. kliky na dveřích se mi sem tam nechtějí vracet do původní polohy...hlavně v zimě...dá se s tím něco dělat? Pomůže potřít to silikonem??

Dííííkes! :wink:

_________________
Marea 1.8 16V ELX 99 s prdelkou a dvěma pytlíky
Fiat STILO 1.8 16 V 93 kW Sportwagon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 pro 2005, 13:27 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 27 říj 2005, 00:00
Příspěvky: 1617
Bydliště: Nový Vestec 603474843
Kliky jednou za čas prostříkám WD-40 a mám klid. Když si je prohlídneš tak uvidíš že tam jsou drážky, které promažu, protože tam běhá plast-plast. Vždycky to pomůže.

_________________
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 AT 4x4
Obrázek
ex FIAT Marea Weekend 1,9JTD ELX 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 pro 2005, 13:39 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 10 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 250
Bydliště: Třinec
osud píše:
Kliky jednou za čas prostříkám WD-40 a mám klid. Když si je prohlídneš tak uvidíš že tam jsou drážky, které promažu, protože tam běhá plast-plast. Vždycky to pomůže.


Díky...WDčko mám vždy u sebe...Majdička ho totiž vozí v kufru - vleze se krásně k rezervě i se sprejem na palubovku.. :lol: Když čekám (čeká se vždycky na ženské) tak aspoň můžu leštit palubovku a krásně mi to uteče! :lol:

_________________
Marea 1.8 16V ELX 99 s prdelkou a dvěma pytlíky
Fiat STILO 1.8 16 V 93 kW Sportwagon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 pro 2005, 22:16 
Offline
Člen klubu

Registrován: 10 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 193
Bydliště: Sobkovice
Dveře se dají sřizovat po povolení šroubů na pantech, to však nedoporučuji pokud jsou originál sřízeny od výroby. Ještě se dá seřizovat protikus zámku, je na dvou imbusech a po povolení s ním jde hýbat všemy směry. Než s tím začneš hejbat tak si poznač púvodní polohu centro fixou. Kdyby se Ti to nepovedlo zlepšit, tak ať to můžeš vrátit do původní polohy.Seřizování zdar. Taky jsem seřizoval a teď zavíraj jak maj.

_________________
Majdička 1,6 16V pěkná


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 pro 2005, 23:45 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1880
Bydliště: Chotěšov, tel. 608 13 70 70
ja to vidim na vyndani celych klik ..kdyz se vyndaji tak se vyplati vsechno rozebrat jsou tam takove pruzinky a vetsinou maji na sobe nemozny nanos spiny...kdyz to vycistis a prostrikas medenou vazelinou ve spreji...cena 240 za sprej,,,,mas myslim si do duchodu vystarana...je to profi prace a jednou pro vzdy...tyka se to take zamku ale ty staci prostrikat jiz zminenym sprejem... ja to udelal a mam klid...to sema bocni zamky 5tych dveri u combi...to by jste neverili co tam bylo spiny...vzal jsem stetku a petrolej a vse poradne vycistil...mam klid a vim ze uz to delat nemusim.je to prace na jedno dopoledne +jedna svacina k tomu a pevny nervy

_________________
Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex ALFA ROMEO 2.4 JTD
ex Alfa Romeo 166 2.4JTD M-Jet 20V Ti
ex Fiat Marea 1.9TD
2.4JTD
ZETOR 25A r.v.47


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2005, 00:05 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 316
Bydliště: Chomutov
Drtikolsi nevrací se mi klika na zadních bočních dveřích.Nemá ani snahu,jako by tam ani nebyla pružinka.Teda jestli tam nějaká byla,ale asi ano když se to má vracet :wink:

_________________
FMWD 2.4JTD 10/99* Modrá met.
MO:Shell Helix Premium 10W-40
Skype: Lami3U1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2005, 00:08 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1880
Bydliště: Chotěšov, tel. 608 13 70 70
Lami3U1 píše:
Drtikolsi nevrací se mi klika na zadních bočních dveřích.Nemá ani snahu,jako by tam ani nebyla pružinka.Teda jestli tam nějaká byla,ale asi ano když se to má vracet :wink:
tak uz to mam take konecne za sebou.vypada to ze si uz hraju na chudinku ale mel jsem to asi z vas opet nejhorsi 12/98 a je to znat vanoce na krku a italove asi meli jine myslenky nez se zaobirat nejako zelenou marejkou. :Dvyndal jsem ten plast s tou klikou ,vysrouboval zamek ktery je na 4 sroubech to bylo take zatuhle ale te se snadno rozhybalo.ale ta klika to byli dilo pruzinka byla nastesti zdrava ale bylo to zarezle v tom pantu navic ten pant je resen ze nejde vysadit a tak sem musel jeden ten pantik ulomit a pak to slo vyndat.ale nez se to vyndalo tak prisla napred na radu letovacka kterou sem musel vyletovat diru abych to vysunul a kliku vyndal. vse se pak krasne rozhybalo a predchozi promazavani vsech moznych spreju se musto kde je pantik musel odmastit redidlem. pak se to vsadilo vse zpet ulomeny pant se zeletoval a zalil plastem //inu jsem sikovny letovac//no a dilo bylo hotove. vse jsem zacakal medenou vazelinou ve spreji a fakci to jako stekle pri te prilezitosti jsem take vyndal s kapoty komplet zamkovy mechanizmus ktery je tam dvakrat ze a tak promazal. a radim vam jsou tam takove male ,,,,,ja tomu rikam napodobeniny pruzinek,,,,,tak se vyplati je chytnout do spicatych klesticek a ohnout je aby meli prislusny tach,,,proste je to pak lepsi. takze se omlouvam za romany ale doufam ze tim nekomu pomuzu kdo to ma zerezle v tom plastu jako ja,,,,a celisko za 3000 je usetrene,jen umet letovat.

_________________
Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex ALFA ROMEO 2.4 JTD
ex Alfa Romeo 166 2.4JTD M-Jet 20V Ti
ex Fiat Marea 1.9TD
2.4JTD
ZETOR 25A r.v.47


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2005, 00:10 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1880
Bydliště: Chotěšov, tel. 608 13 70 70
vytahl jem to ze stareho fora tak se nedivte he :oops:

_________________
Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex ALFA ROMEO 2.4 JTD
ex Alfa Romeo 166 2.4JTD M-Jet 20V Ti
ex Fiat Marea 1.9TD
2.4JTD
ZETOR 25A r.v.47


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2005, 00:16 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 316
Bydliště: Chomutov
Tak to si mne moc nepotěšil.Budu si muset najít tedy více času.

_________________
FMWD 2.4JTD 10/99* Modrá met.
MO:Shell Helix Premium 10W-40
Skype: Lami3U1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dveře - problémy
PříspěvekNapsal: 21 pro 2005, 00:34 
Offline
Guvernér
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1647
Bydliště: ČT +420608626551
Motor: 2,4 JTD
siki.tom píše:
Mám dva dotazy:

1. špatně se mi zavírají boční zadní dveře...když je přibouchnu stejně jako přední (stejnou silou), tak se nedovřou úplně..musím použít trošku více síly...dají se nějak štelovat?


Tome, všechno jde poštelovat :D Jak dorazíš, tak to nějak dáme do kupy a ještě k tomu dostaneš ty podložky, co máš pořád u mne :wink:


Citace:
2. kliky na dveřích se mi sem tam nechtějí vracet do původní polohy...hlavně v zimě...dá se s tím něco dělat? Pomůže potřít to silikonem??


...a když nebudeš spěchat, tak prostříknem i ty kliky :P Mám na skladě i něco jiného, než WD 40 :wink:

_________________
Fiat Croma 1.9 MultiJet 16V Emotion C.A.
ex Marea Weekend 2.4 JTD HLX Verde Plutone


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Páté dveře
PříspěvekNapsal: 28 pro 2005, 22:13 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 12
Bydliště: Uherské Hradiště
Tak jsem před půl rokem absolvoval pro mě dost šílenou anabázi, s rozebráním , vyčištěním a promazáním zámku pátých dveří (kombík). Jenže teď mi nejdou vůbec otevřít. Ví někdo, jestli se dají 5. dveře otevřít nějakým záhadným způsobem, když mi zůstane "viset" klika a nic?

_________________
Weekend 1,9 TD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 pro 2005, 22:26 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 144
Bydliště: Jihlava
Když se mi stalo něco podobného, stačilo vždycky zavrtět klíčkem v zámku těch pátých dveří a už to šlo. Asi to nějak zamrzlo či co a centrál to nezmohl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 pro 2005, 22:44 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 12
Bydliště: Uherské Hradiště
MilosV píše:
Když se mi stalo něco podobného, stačilo vždycky zavrtět klíčkem v zámku těch pátých dveří a už to šlo. Asi to nějak zamrzlo či co a centrál to nezmohl.

Zkoušel jsem to, i když bylo několik stupňů nad nulou. Bohužel, akorát, když otvírám dálkou, tak se zevnitř ozve docela velká, nepřirozená rána. :?

_________________
Weekend 1,9 TD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 pro 2005, 01:48 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
duffino píše:
MilosV píše:
Když se mi stalo něco podobného, stačilo vždycky zavrtět klíčkem v zámku těch pátých dveří a už to šlo. Asi to nějak zamrzlo či co a centrál to nezmohl.

Zkoušel jsem to, i když bylo několik stupňů nad nulou. Bohužel, akorát, když otvírám dálkou, tak se zevnitř ozve docela velká, nepřirozená rána. :?


Jo, tak to jsme na tom stejně. Při otevření dálkou se ozve pěkná rána. Klika dost se pořád zasekává nahoře a nebvaví mě jí pořád lovit. Takže už do kufru lezu přes zadní sedačky :?

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Fiat Stilo MW 1.6 16V
Lancia Y 1.4 12V
ex Fiat Marea Weekend TD100 ELX
ex Fiat Bravo 1.8 GT
ex Fiat Punto 1.7 TD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Páté dveře
PříspěvekNapsal: 29 pro 2005, 14:25 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 726
Bydliště: Uherský Brod
duffino píše:
Tak jsem před půl rokem absolvoval pro mě dost šílenou anabázi, s rozebráním , vyčištěním a promazáním zámku pátých dveří (kombík). Jenže teď mi nejdou vůbec otevřít. Ví někdo, jestli se dají 5. dveře otevřít nějakým záhadným způsobem, když mi zůstane "viset" klika a nic?

A máš zapadlé západky na obou stranách? Mě se při slabším zabouchnutí
nezavřela pravá západka a pak to nešlo ani za prase otevřít. :evil: Pak mi to
v servisu nějak otevřeli a já pošteloval tu část zámku v karoserii a je to v pohodě :wink:

_________________
Fiat Croma 1,9MJ, Emotion, Blu Nettuno 150 koníků, 2009...ale srdcovka je Márejka...
Ex Fiat Marea Weekend 1,9TD100, ELX, 1998 - Strale in argento -a stejně je nejhezčí!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz