FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 10:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 úno 2011, 22:32 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 26 čer 2006, 00:00
Příspěvky: 81
Bydliště: Záchlumí (u Žamberka)
¨Tak se taky musím přidat.Mě šla spojka taky těžko a vypínala až dole u podlahy.Poslední dobou v ní občas křuplo,ale neklouzala,i když mám najeto 190t km.Včera jsem vyrazil na návštěvu a po ujetí 40 km najednou rup,pedál na podlaze a spojka po smrti.Tak že pokud vám jde hydraulická spojka těžko,radši ji vyměňte dřív ,ať vás někde nenechá.

_________________
Stříbrná MAREA WEEKEND 1,9 ELX 105


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2011, 23:18 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 bře 2007, 01:00
Příspěvky: 87
Bydliště: Banská Bystrica
Motor: 1,6 16V
Takže po trápení so zaradením ľubovoľnej rýchlosti, v poslednom čase občas aj s vyradením, mi pred týždňom spojka dostala infarkt, ale iba prvý :D Pri parkovaní (pršalo) mi nešla vyradiť spiatočka, a po stlačení spojky auto cúvalo ďalej, takže ručná, nožná a motor zhasol presne tam, kde som potreboval stáť.
Nechal som to od poobedia do rána, ráno pri naštartovaní rana, (zrejme sa odlepila) a ešte som na tom 2 dni jazdil, až do servisu :)
V servise síce bola dohoda, že to spravia štvrtok, piatok, ale začali na tom robiť až piatok večer:twisted: :twisted: :twisted: :evil: , takže som to mal hotové v pondelok večer, ale ako nové auto! :) :)
Bodaj by nie, však spojka, (nebola veľmi zodratá, takže zaberala dole, ale jedna z tých 4 struniek na nej lietala voľne v tom okienku a rozsypané ložisko) no a už keď... tak vymenený pravý zvislý čep s ramenom, ľavý bol menený, takže na ňom vymenené silentbloky, vnútorné manžety aj s ložiskami (už tam mokval olej), tyčky stabilizátora, pravá zadná struna (bola prasknutá už pár mesiacov), a výfuk vyzeral, že hrozí strata, takže zadný a stredný diel som nechal vymeniť tiež :)

_________________
Marea Weekend 1.6 16V r.v. 98


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 čer 2011, 19:13 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2011, 01:00
Příspěvky: 263
Motor: 1,6 16V
Mně jde hůře řadit 3. stupeň a to jen při ohřátém autě a ještě k tomu jen při podřazování. Musím tam ten kvalt dát razantněji. Hlavně to dělá ten 3.stupeň, někdy i 2-ka se musí razantněji. Ze 2. na 3. je to pohoda, ale ze 4. na 3. musím víc silou (překonat místo, přes který to jakoby nejde, nebo to tam podržet dýl, než tam zaskočí).
Když auto neběží, tak to řadí v pohodě, při rozjezdech taky vše ok, spojka necuká, neprokluzuje (ani když stojím na brzdě a zkouším rozjet). Servisák koukal na táhla a prej v pohodě.
Napadlo mě vyměnit olej v převodovce, jestli už není nějakej starej, zřídlej, že by třeba tak "nebrzdil" ozubený kola ..... Asi blbost, co?

_________________
FIAT Marea 1.6 SX 16V Weekend, r.1996, tm.zelená met.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 črc 2011, 20:36 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2011, 01:00
Příspěvky: 263
Motor: 1,6 16V
Tak jsem převodovce dopřál novej olej Tutela TC 75 Synth, čekal jsem zázraky, ale bohužel nic se nekonalo.
Problémy s řazením přetrvávájí:
Hlavně trojka (a někdy dvojka) při podřazování - je to takový dvojfázový podřazení. Chci tam dát trojku,ale dostanu páku do nějaký mezifáze, kde jakoby "narazí" a musím chvilku čekat a tlačit na páku, než to tam doskočí. Nebo dát trošku meziplynu, pak to tam skočí i najednou. Ale klasicky zuby slyšet nejsou.
Viděli byste to spíš na spojku nebo převodovku? Synchrony?

Samozřejmě mimo to i klasika - zpátečka. Někdy naprostá pohoda, někdy podobná mezifáze jako u té trojky, a někdy natvrdo přes zuby s cuknutím auta.

Jo a ještě něco - při vypouštění oleje z převodovky jsem kromě asi jedné kovové šponky objevil i nějaké hnědé drobky - jako kdyby nadrcený korek. Co by to mohlo být?

Díky za tipy, rady, .....

_________________
FIAT Marea 1.6 SX 16V Weekend, r.1996, tm.zelená met.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011, 19:30 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011, 00:00
Příspěvky: 14
Bydliště: Hulín u Kroměříže
Zdravim ta. Mel bych pro tebe radu. Nez zaradis zpatecku,zarad nejdrive nejakou rychlost dopredu,treba 3-ojku,pak ti tam zpatecka spadne sama,aspon ja to tak resim,protoze ten zvuk pres zuby a cuk auta je silenost pro moje usi. A jinak nepresnost razeni moze byt treba i v kulise radici paky,ze uz je "vychemlana".

_________________
Fiat Marea Weekend 1.8i 16V ELX r.v. 97,113k (tmavě modrá metla)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 srp 2011, 19:18 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2011, 01:00
Příspěvky: 263
Motor: 1,6 16V
Ta zpátečka nezlobí tak často, ve více případech je to ok, pak to jednou jde přes zuby. Zkoušel jsem i předřadit jiné rychlosti, ale neřekl bych že to mělo vliv.
Co se týče řazení dopředných rychlostí, zlobí hlavně 3. rychlost při podřazování (ze 4 na 3). U studeného auta je to mnohem lepší, než u již ohřátého. Též při řazení s meziplynem je to ok, takže bych to spíše než na kulisu viděl v synchronech.

_________________
FIAT Marea 1.6 SX 16V Weekend, r.1996, tm.zelená met.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 105 ELX
PříspěvekNapsal: 27 lis 2011, 17:10 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2008, 00:00
Příspěvky: 2603
Bydliště: BRNO -CZ tel.777994150
Motor: 2.4 JTD 130
Na nasi HLX obcas spocitame zuby na prvnim stupni,ale opravdu jen obcas.Myslim si,ze je potreba ovzdusnit spojku a bude to snad ok.

_________________
EX Fiat Marea Weekend 2.4 JTD/130 HLX 2000
Fiat Croma 2.4 Multijet/200 20V aut. Must 2006


Naposledy upravil Michele dne 03 kvě 2013, 19:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem s razenim.
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2013, 11:43 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 úno 2012, 01:00
Příspěvky: 139
Bydliště: Poprad
Motor: 2.0 20v
no mne na mojej 2,4 JTD ide tiež tažko spojkový pedál ale ked som auto kupoval tak povedla že spojka je po výmene a je na nej teraz najazdené približne 50 000,,ja som ešte vymenil olej v prevodovke a ked podradzujem z 5 na 4 tak idem cez zuby a aj ked dávam z 3 do 4 pri vyšších otáčkach tak ide cez zuby,, a kde vlastne ma spojka zaberat?? už od spodu alebo až hore alebo ako?? lebo každý mi povie inač :D :D

_________________
Fiat Marea Weekend 2.0 20v 113kW "rodinné" delo
Fiat Marea Weekend 2,4 JTD už len spomienka :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem s razenim.
PříspěvekNapsal: 06 srp 2016, 13:09 
Offline
Člen klubu

Registrován: 15 úno 2011, 01:00
Příspěvky: 527
Bydliště: Břeclav,Ladná-mob702567974
Motor: EX-1.6-100- 1999/2.0 20v 1998
po výmněně spojky i lanka auto přestalo řadit,olej,lanko táhla vše ok,nenalezen žádný problém 1.6 99

_________________
Fiat Bravo 2 rok 2008 1.4 líná lemra
2.0-rok 98-Stříbrý Fiatek Mařenka Weekendová-Žihadlová
Ex-Modrá metalízová 1.6 99 Benzínová ted jezdí ve Zlině stále
Škoda Forman 1.3 93 zelený-Odvozil celej dům
6-7l/100km-1.4
7,4 l /100km-1.6
10.5l/100km-2.0


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz