FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 17 říj 2018, 21:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kolikrat sem menil civku na 1.8 16V (vlastni vuz)
Menil 1x a nemam LPG 38%  38%  [ 9 ]
Menil 2x a nemam LPG 8%  8%  [ 2 ]
Menil 3x a nemam LPG 4%  4%  [ 1 ]
Menil 1x a jezdim na LPG 25%  25%  [ 6 ]
Menil 2x a jezdim na LPG 25%  25%  [ 6 ]
Menil 3x a jezdim na LPG 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 24
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2011, 14:15 
Člen klubu

Mě v létě odešla už třetí cívka (na druhém válci).
Bohužel až poté jsem si koupil jednu do rezervy, protože jsem měl na dovolené dost problém ji sehnat.
Jinak na tři válce jsem celkem ujel cca 60km a emise teď v prosinci OK, lambda i kat původní.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 led 2011, 14:44 
Člen klubu

Motor: 1.8 16V + LPG
Prekvapilo mne po nakupu pouzite nahradni civky:Civka je celkove tenci o cca 2mm,netesni v bloku jak ma,vikla se,normalne ji pruzinka nedokaze vytlacit jako tuto.
Bez problemu ale na ni sel nasadit "spravny" chobot z prorazene civky,a drzi jak ma.
takze pokud chcete sebou vozit rezervni,ujiste te se,ze je takova,jaka ma byt.A ze ma perko mezi dily OK.Nevim,proc tato cast byla jina,zda se od nakeho data delaly uzsi sachty,nebo je z jineho typu vozu(Barcheta?)

Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2011, 00:26 
Člen klubu

Bydliště: Domaniža/Považská Bystrica - Slovensko tel. +421905192086
Motor: 1,8 16V
Mne odišla cievka minulý rok v lete... Vo vyšších otáčkach šiel motor v podstate normálne, pri nižších to "skackalo"...
Zhodili sme veko a keďže som sa dlhšiu dobu nemohol odhodlať vymeniť tesnenie pod vekom, ktoré presakovalo, tak nás čakalo prekvapenie v podobe prvej cievky komplet zaliatej v oleji, ihneď sme si mysleli, že je to ona, ale na počudovanie tej mrche ten olejový kúpeľ vôbec nevadil :lol: a bola to myslím tretia :?: ale už si to nepamätám presne, jemná prasklinka a prebíjala.
Druhá zábava bola objednať tú správnu, podľa katalógu prišla síce na fiat 1.8 16V ale nepasovala, overovali sme to ešte potom podľa čísla a zrejme to bola na Punto, takže sa objednávala iná, tá už bola správna, na krabičke napísané Meat Doria a vo vnútri na cievke vylisované... Hitachi :lol:

Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 lis 2011, 08:33 
Člen klubu

Motor: 1,8 16V + 1,9 16V JTDm
Pročítám si toto téma,fakt jsou různé názory.Fakt je ten,že jsem měnil již v minulosti 2 cívky na 2 válu,ale bylo to cca 2 roky brzy za sebou,ale od té doby je to dobrý.Jasný,vozím 1 náhradní+to více neřeším.Když už-lepší vyměnit 1-2 cívky než jezdit na benzín.Pořád se to "100x" vyplatí. :lol: :lol:

AR 159 1,9 JTDm 110kW SW

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 pro 2011, 06:22 
Člen klubu

To rozhodne.....zatim mi chciply dve civky,a to mam najeto uz pres 100.000 osobne.Dokud nenasadi dan na LPG-zvysi cenu,furt to vyjde lepsi...

Předmět příspěvku: Re: Zapalovaci civky u 1.8 16V
PříspěvekNapsal: 17 říj 2013, 01:06 
Člen klubu

Motor: 1800
Tak i já se připojuji se svým příspěvkem. nedávno cca 3 měsíce jsem jel s kuckáním, takže odpojením konektorů vylučovací metodou zjištěno a záměnou pozic ověřeno, že to je cívka. Měl jsem štěstí a kolega, jenž měnil celý motor měl části ještě nechané a tak mi jednu poskytl a druhou si nechal do rezervy, naštěstí stejný typ na dva šrouby, prý je i jiný... A nyní po řekl bych celkem krátké době jsem to zjistil znova a opět na stejné pozici = druhé z prava při pohledu do motoru. Když jsem se tam nyní podíval s baterkou viděl jsem tam trochu vody(asi tak půl cm. nad šestihran svíčky) v šachtě svíčky, na ochutnání mi jako kapalina nepřipadala, spíše jako čistá voda, takže co je to za vodu a kde se tam nasbírala to budu muset zkusit zjistit, jestli se mi tam třeba nenasbírala když jsem nedávno stříkal spodek a možná i trochu kolem motoru vapkou . Co myslíte ta voda bude asi důvodem tak brzkého odrovnání cívky, a nebo že by ještě něco jiného?
Takže teď mne čeká opětovné pořízení cívky a asi i jednu náhradní vozit s sebou a kdyby byl tak i jeden vstřik mít pod sedačkou nezaškodí spoječně s těsněním! Takže pokud máte někdo takové věci v zásobě nezbavujte se jich úplně, a pokud máte navíc, napište nabídky (pokud možno s typem, cenou) hledající jistě budou rádi za přehled o aktuálních možnostech sehnání. Já budu teď muset pořídit dobrou cívku, a pokud časem bude pak asi i do rezervy vstřik a těsnění.
Jo a když už jsem u toho vstřiku stalo se mi, že mi přestal těsnit "O" kroužekna vstřiku a cítil jsem benzin i uvnitř, tak jsem zastavil a koukám pod lištou mokro, a řekl jsem si"tak s tím by se asi jezdit nemělo " a začal shánět podle vzorku jiný. Jelikož jsem nechtěl být imobilní napadl mne jako první kroužky do vodovodu, a ejhle - těsní, i když materiálově to nemusí být ono, ale jako nouzovka na dojetí za 14 korun 10 kusů no není to marné mít pod sedačkou taky. Originální to bude jiná pálka. Další věcí, co je k tomu vstřiku je dotlačovací těsnění pod vstřik. Při manipulaci s lištou se mi skleplo a jeden kousek krásně sklouzl do střev, takže bych býval byl velmi ocenil mít jeden náhradní kousek. Ale kdo by si neporadil, tak jsem vzal plochou gumu chemicky odolnou, a upravil na správný rozměr místo původní utopené ve střevech. Inu když se daří, tak se daří a na cestě jsou i dobré podmínky :-)

Takže :wink: ať takové věci ani nepotřebujete, ale pokud budou po ruce, mohou býti vítané Vám, či někomu s nimi pomůžete v nouzi, jako když jsem kdysi u Š120 vozil poloosu s maticí, s níž jsem překvapil na dálnici odstavené auto s upadlým kolem :-) Ne že bych byl servisní vůz, ale vezl jsem to zrovna jako materiál pro kováře, a ještě to posloužilo v nouzi, neb původní si závit ojela na dřeň.

Přílohy:
Poznámka: cívka na 2 šrouby Hitaci cm14-301
DSCF0995.JPG
DSCF0995.JPG [ 49.78 KiB | Zobrazeno 1334 krát ]

PříspěvekNapsal: 18 říj 2013, 21:33 
Člen klubu

To je provozní věc,fakt se vyplatí jednu vozit stále s sebou.Zrovna minulý týden chlapík dojel na 3 vály+bylo 1.cívkou.Probíjela na kostru.Doma výměna+Maruška jak "ohen".

AR 159 1,9 JTDm 110kW SW

PříspěvekNapsal: 24 led 2015, 00:01 
Člen klubu

Dalsi civka v haji,ze sedadla ridice druha zleva. 120 km jela po D1 na 3 valce.Fakt se mi nechtelo menit ji sam potme na odpocivadle/benzince.Takze za 7 let uz 4 kousek.A hned si dam poptavku...abych zase vozil nahradni.

PříspěvekNapsal: 24 led 2015, 14:43 
Člen klubu

Ahoj,to je smůla,ale 4 za 7 let není mnoho.Cívky mám.Jak na 113-ku tak i na 115-ku.

AR 159 1,9 JTDm 110kW SW

PříspěvekNapsal: 18 čer 2018, 22:03 
Člen klubu

Tak dalsi 3 roky ubehly,a zatim stale ty 4 kousky....ted mam jich nekolik do rezervy,a nejspis proto se nesnazi umrit...nikdo je nebude oplakavat.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]