FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 25 čer 2018, 00:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zamčené dveře u fiat marea weekend
PříspěvekNapsal: 12 úno 2017, 22:07 
Člen klubu

Motor: 1.6 16V
Dobrý večer, předem píšu,že si za to můžu sám.V mrazech jsem násilím otevíral ten čudlík uvnitř dveří spolujezdce,aby se odemkly. Dnes ty dveře neotevřu ani klíčem v zámku,ani centrál je neodemče.

Ani zevnitř nejdou otevřít.

Pak je asi jen jediné řešení,znásilnit tapec těch dveří a otevřit je,ale napadla mě ještě jedna věc.

odpojit ty dveře od kabeláže auta...A do motorku centrálu se napojit s regulovatelný zdrojem s omezením proudu.Střídat polaritu...Třeba by se to nakonec rozjelo..

PříspěvekNapsal: 13 úno 2017, 09:33 
Člen klubu

Motor: 1.9 TD 100
Ahoj. Měl jsem nedávno stejnej problém. Přijdu k autu,zmáčknu centrál, auto odemklo a zase hned zamklo. U řidiče se ten čudlík vysunul jen na půl a zase hned zajel. Potřeboval jsem hodit holku do školy,tak jsem cvakl centrál,rychle jsem,než se to zase zamčelo, otevřel zadní dveře a nasedl jsem zadem. Hodil jsem ji do školy a jel jsem domů. Po příjezdu jsem začal laborovat,co s tím. Byl jsem si jistej,že je to v mechanizmu zámku. Ten čudlík nebylo možné vysounut ani ručně. Po hodině vztekání a nadávání jsem musel rozštípat tapec,protože jinak se k tomu zámku nedostaneš. proboural jsem se tam skrz hadrové čalounění. Málem jsem brečel,když jsem to štípal. Nakonec jsem měl pravdu. Ze zdola zámku je taková malinká pacička a ta se tam nějak sekla. Jenom jsem tak lehce o ni zavadil prstem a dveře se otevřeli! Celé jsem to potom rozdělal, znova promazal, zkontroloval, prozkoušel.......a vůbec na nic jsem nepřišel. :roll: Všechno funguje jak má. Od té doby je klid. Jsem zvědavej, kdy zůstanu zase někde uvězněnej :) Snad ti to trochu pomůže, jestli máš stejnej problém. Dej vědět,jak jsi dopadl.

PříspěvekNapsal: 13 úno 2017, 17:02 
Člen klubu

Motor: mám
Jestli to nebylo tím mrazem, něco zatuhlého atp.
Asi před třemi roky jsem musel do auta kufrem, vytáhnout u zadních dveří čudl a k volantu nastoupit přes zadní dveře.
Po zahřátí a vytopení auta už vše OK.

PříspěvekNapsal: 13 úno 2017, 21:06 
Člen klubu

Motor: 1.6 16V
Ano ,bylo to skrz zimu,ale já potřeboval akutně ty spolujezdcovi dveře otevřít.tak jsem zkoušel na prasáka ten čudlík zevnitř dveří rvát kombinačkama no....Sem debil já vím,že ano....Ale teď už je to jedno.Proto bych rád volil,nenásilnou cestu,ale jak psal uživatel nademnou,to asi nebude pravda (Vám oběma děkuji za odpověď)

PříspěvekNapsal: 13 úno 2017, 23:01 
Člen klubu

Motor: 1.9 TD 100
Jestli je slyšet jak cvaká motorek centrálu, tak to asi bude v mechanice zámku a ne v elektrice. Prostě se to seklo.

Předmět příspěvku: OTEVŘENÍ PŘEDNÍCH LEVÝCH DVEŘÍ
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017, 13:23 
Člen klubu

Ahojte Mareáci,
mám FIAT MAREU WEEKEND 1,8, a stal se mi podobný problém,
před deseti dny, to zrovna přes den pršelo, částečně i sněžilo, a potom k večeru přišly mrazy, a již několik roků mám v těchto podmínkách vždy problém s otevíráním dveří, při odemikáni vždy západky vyskočí nahoru, a hned a zase všechny zasunou dolů, takže musím vyčihnout moment, kdy je otevřeno, a rychle otevřít alespoň jedny dveře.... ale jak jsem již tady psal, před deseti dny opět nastal problém, a dveře se mi až na pátý pokus přece jenom podařilo otevřít, nasedl jsem, ale už nešly dveře ze strany řidiče zavřít, tak jsem nastartoval, za chvíli pustil ventilátor, aby se auto uvnitž trošinku zahřálo ( to mi potom vždy ty dveře povolí, a jdou opět zavřít ) a jel cca 10 km, dojel jsem na místo určení, a nyní jsem si říkal, že si prostřiknu konkorem zámek levých předních dveří, auto jsem měl pořád nastartované, mobil v autě, vytáhnu si náhradní klíče, zavřu dveře, otočím klíčem, a dveře se zavřou, jak mají, chci otočit klíčem, abych dveře znovu otevřel a PIC, dveře nejdou otevřít, zkouším, zkouším otočit a žádná reakce, auto nastartované, dveře nejdou otevřít, mobil uvnitř auta, tak to byla paráda k popukání, myslel jsem si, že je zámek jenom opět nějak zamrznutý, tak jsem šel poprosit vrátného, který byl nedaleko, zda by mi v rychlovarné konvici nenahřát vodu, ale ani to nepomohlo, tak jsem musel udělat pro mne v této chvíli nejmenší zlo, a rozbít levé zadní troúhelníkové okno, abych se dostal do auta, potom se mi podařilo auto postupně otevřít, jenom ty řidičové dveře nikoliv, a je tomu až do dnešních dní, takže těch deset dní pořád lezu do auta přes stranu spolujezdce, a nevím jak ty dveře otevřít, jelikož se nedostanu na všechny šroubky, abych mohl dát tzv.čalounění levých předních dveří pryč ..... tak bych potřeboval poradit, jak se to dá udělat, a otevřít ty dveře, tedy bez nějaké ujmy na dveřích, aníž bych je musel nějak zničit
předem díky za radu

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]