FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 22 zář 2018, 06:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 úno 2007, 14:07 
Člen klubu

Cyklovač vyměněn, a hle stěrače stírají a cyklují podle potřeby:-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 čer 2011, 20:15 
Člen klubu

Motor: 1,9 td 100 koní
Ahojte,tiež som mal problém zo stieračmi,teda s cyklovačom,ale u mňa to začalo trošku inak.Nefunkčná klíma-zistený deravý chladič klímy.Opravené -Klíma fungovala presne 1 deň,auto som požičal svokrovi,dal inštrukcie atď.Po návrate z cesty(hustý dážď) auto odstavené -všetko OK.Na druhý deň som sadol do auta a ...problém nejde ventilácia,nejde klíma,nešlo nič na panely ventilácie(to som ešte nevedel o stieračoch)prve čo ma napadlo bola poistka,našiel som ju pod prístrojovkou a vymenil 20A poistku-klíma funkčná ventilácia tiež-OK.Keď som sa vracal z mesta začalo pršať tak som chcel prestierať,potiahnem páčku k sebe,voda na skle a stierače sa ani nepohli....olalá.Skúšam preto ostatné polohy,išli,len nešiel cyklovač a jedno prestieranie skla,pri tom mi stierače zostávali tam kde som pustil páčku.Mal som to vonku 2x,na ten druhý krát po odmontovaní plošáku z motorčeka stieračov som si všimol čiernu šmuhu medzi spájovanými koncami ,pretrel som to prstom a problém bol na svete,prepálena cestička na plošáku-pozrel som odkiaľ kam ide,a naletoval som tam drôtik,poskladal a všetko ide zatial ako má...len neviem,čo mi vypálilo tú 20A poistku,či to boli tie stierače alebo čo sa tam vlastne stalo... :?:

EX-Ford Sierra 2,3D 5dv. r.v.83(super motor)
EX-Š-120L LPG(podomácky) r.v. 83

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 čer 2011, 14:53 
Člen klubu

mal niekto takýto problem??? Občas ked idem naštartovat tak sa sustia predne stierače a z pod palubky kde su páčky ide dym. iba sekundu a potom sa nič dalej nedeje. neroby to stale ... len občas.ale ten tenky pružok čmudenia ma znepokojuje...že by bolo niečo spečene alebo skrat na nejakom kontakte na prepinači????

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 čer 2011, 03:13 
Člen klubu

Vodar píše:
mal niekto takýto problem??? Občas ked idem naštartovat tak sa sustia predne stierače a z pod palubky kde su páčky ide dym. iba sekundu a potom sa nič dalej nedeje. neroby to stale ... len občas.ale ten tenky pružok čmudenia ma znepokojuje...že by bolo niečo spečene alebo skrat na nejakom kontakte na prepinači????

no pravdepodobne ti to niekde chyta skrat ja byt tebou to rozoberem chybu si urecite vsimnes bo to bude uz riadne obhorene ked to pusta dymove signaly

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 čer 2011, 17:02 
Člen klubu

no už dva tyždne jazdim bez krytu na spinačke a čakam ,ako Maruška na jahody a nič!!!! Ani len začmudenie :x tak neviem či sa mám radovat alebo nie... :?: Mám obavu že to zadeklujem a hned to spraví. a hlavne ked to niečo robilo tak sa to same asi neopravilo!!! že by som mal transformers?? :lol:

PříspěvekNapsal: 18 úno 2013, 07:17 
Člen klubu

Motor: 1,9 JTD 110
Zdravím. Mám také problém s cyklovačem. Asi tak 10-15 minut funguje normálně. Potom ale stěrače začnou stírat nepřerušovaně a když je chci zastavit, tak se zastaví klidně i v půli okna. Musím buď na chvíli dát stálé stírání nebo stírat "ručně". Za chvíli zkusím dát zase cyklovač a na chvilku zase funguje normálně a pak zase blbne :?

To se mi ten cyklovač nějak zahřívá a pak takhle blbne? Čím to? Měnit celý motorek se mi zrovna moc nechce :(

PříspěvekNapsal: 25 úno 2013, 11:45 
Člen klubu

Ahoj,
resim jiny problem. Cyklovac funguje spravne, vse dela jak ma, byl mnou osobne pred cca 2 lety vymeneny.
Ted se ale deje to, ze pri ostriknuti predniho skla se sterace rozjedou (normalni je ze nekolikrat setrou a zastavi se), ale ted uz se nezastavi, az po vypnuti motoru :\
Prepinani cehokoliv nema vliv.
Nemate nekdo tip kde zacit hledat, nemuze se mi nekdo podivat do schematu? Je tam nekde rele, nejaky casovy rele pripojeny na ostriku nebo tak neco?

H.

PříspěvekNapsal: 18 dub 2017, 15:07 
Člen klubu

Motor: 1.9 JTD 77kW
Ahoj

moj cyklovac asi odisiel tiez ( fungovala len uplne horna a spodna poloha ). Po precitani par vlaken som kupil iny pouzivany - bohuzial ma len 4 kontakty v konektore, stary ma 6. Pri ostreku sa stierace nespustia, ale aspon stieraju na prvej, druhej a tretej polohe - prva je bez moznosti regulovat rychlost. Je mozne, ze sa konektor lisi ( napr. je z brava alebo od vybavy, mam weekend ELX ?), alebo boli utrhnute kontakty pri demontazi? :)

Dik za nazor. Ked bude lepsie pocasie tak to skusim skombinovat, pripadne sa s tym pohrat. Teraz potrebujem jazdit :)

Přílohy:
Poznámka: stary - 6 kontaktov
IMG_20170418_150258.jpg
IMG_20170418_150258.jpg [ 79.83 KiB | Zobrazeno 984 krát ]
Poznámka: novy - 4 kontakty
novy.jpg
novy.jpg [ 82.42 KiB | Zobrazeno 984 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]