FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 17 říj 2018, 08:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PROBLÉM AIRBEGU
PříspěvekNapsal: 02 led 2007, 20:20 
Člen klubu

MÁM MAREKU 1,8 16v benzín mám problém s kontrolkou airbegu pokaždé když startuji tak kontrolka se normálně rosvítí pak zhasne tak na asi tři vteřiny a pak se zase rosvítí prosím o radu čím byto mohlo bejt dík

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2007, 22:16 
Člen klubu

Asi budeš muset zajet na Examiner nebo na Uniscan, řídící jednotka airbegu signalizuje nějakou hlášku, po výmaze (podle druhu závady) by signálka měla po druhém rozsvícení zhasnout.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2007, 23:18 
Člen klubu

Hmm tak s tim mam "osobni zkušenost" - s největší pravděpodobností máš KO kroužek pod volantem. Byl jsem s tim ve Fiatu a za zjištění zavady + výmaz jsem zaplatil 1200,- s tim že asi po 1,5mesíci se kontrolka znovu rozvítila. Oprava s novým kroužkem cca 5tis. (záleží na tom jestli mas ovladani radia na volantu). Ted mi kontrolka sviti a kašlu na to - nechce se mi platit každe dva mesice 500,- za vymaz chyby.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2007, 11:22 
Člen klubu

Jenže když ti svítí kontrolka, nebudou ti s největší pravděpodobností fungovat airbagy. A ten kroužek to být nemusí, stačí když si při zapnutém zapalování začneš nastavovat volant, nebo rozpojíš zástrčku od signalizace zapnutých pásů pod sedadlem. Ale to ti zjistí diagnostika.

Předmět příspěvku: Kontrolka airbagu
PříspěvekNapsal: 03 led 2007, 12:15 
Člen klubu

Když svítí kontrolka, znamená to, cituji z návodu:

"Behem cele doby jizdy vozidla provadi elektronicka ridici jednotka stale diagnostiku zarizeni a tak zjistuje neporusenost obvodu a jeho soucasti. V pripade zjisteni zavady nebo spatne cinnosti zarizeni dojde k ulozeni typu zavady do FAULT MEMORY spolecne s oznacenim doby cinnosti systemu (klic v poloze MAR) od rozsviceni kontrolky airbagu na pristrojovem panelu, ktere tak upozornuje uzivatele, ze zarizeni airbag by nemuselo pracovat spravne."

Mezi závady, ktere se uloží do paměti (FAULT MEMORY) patří také situace, kdy odpojíte baterii s klíčem v poloze MAR.

Zváště pak poslední věta citace nám jasně říká, že: při rozsvícené kontrolce airbagu, by zařízení airbag NEMUSELO pracovat správně. - pozor pouze nemuselo

Celé zařízení airbag, je však konstruováno tak, aby bylo pokud možno vždy funkční. Kontrolka je tam pro to, aby "otravovala" uživatele při výskytu závady a donutila ho k odstranění závady. Examiner - servis - oprava.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2007, 21:00 
Člen klubu

S airbagmi mam zaujimavu skusenost, braskovi som chybu chcel vymazat, chyba bola v okruhu vodica, ale bola pritomna a nesla vymazat.. tak som to postupne rozpajal, premeriaval vodice, vsetky boli v poriadku, a prave aj v tom kruzku na volante bolo vsetko v poriadku, inac aj ovladanie radia fungovalo na 100%.. takze nie vzdy to bude ten kruzok, ono na 99% je vacsinou chyba v konektoroch, ak je tam prechodovy odpor tak to robi problemy..nakoniec som to zlozil a chyba isla bez problemov vymazat, po tyzdni jazdenia stale OK, takze nie vzdy treba hned vymienat drahy kruzok na volante pokial je chyba niekde inde..
Inac bolo by zaujimave zistit ako je to naozaj s tou funkcnostou airbagov pri svietiacej kontrolke, je dost mozne ze fungovat budu, je vsak otazne ako moze vystrelit ked je obvod rozpojeny..inac staci ak je prechodovy odpor v konektore a ECU uz hlasi chybu ze je obvod rozpojeny, pritom on rozpojeny nie je..je dost mozne ze by airbag mohol vystrelit aj vtedy..kazdopadne ja osobne sa radsej uistim ze je to v poriadku, okrem toho nonstop svietiace cervene svetielko na palubovke by som nezniesol...

Předmět příspěvku: Kontrolka airbagu
PříspěvekNapsal: 03 led 2007, 21:32 
Člen klubu

S tou funkčností to je tak, že výrobcům airbag systému jde maximální bezpečnost pro posádku vozidla. To znamená, že třeba samotné vyhodnocení jestli došlo skutečně k nárazu vozidla, probíhá v několika krocích a je vyhodnocen signál z několika snímačů.

Na druhou stranu, jestliže by došlo k chybě v systému jako je třeba nefunkční snímač zatížení spolujezdcovy sedačky. Systém se nevypne, ale začne signál s tohoto snímače ignorovat až do odstranění jeho závady. Neznamená to, ale že je nefunkční systém airbagu. Ten se naopak v tomto případě začne chovat jako systém bez snímače zatížení spolujezdcovy sedačky a airbag spolujezdce je vždy aktivován spolu s airbagem řidiče.

Znovu opakuji: kontrolka airbagu znamená, ŽE SE V SYSTÉMU AIRBAGU VYSKYTLA CHYBA, KTERÁ MŮŽE ZAVINIT NEFUKČNOST SYSTÉMU. NEZNAMENÁ TO VŠAK, ŽE JE SYSTÉM NEFUNKČNÍ

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 led 2007, 22:30 
Člen klubu

Jo jo podle toho co jsem si zjištoval je to tak jak rika froman - proste nekde v okruhu airbagu dojde k chybe ktera trva treba jen zlomek sekundy a ŘJ zaznamena chybu a zapiše ji - to se projevý rozsvícením kontrolky. To že chyba odezní a system je opek OK už ŘJ "neřeší" protože upozornuje řidiče že bagy nejsou 100% spolehlivé.
Proto jsem taky psal že kašlu na to abych si jednou za 2 mesíce nechal za 500,- mazat svítící kontrolku. Podle toho co mi řekli ve fiatu jsem usoudil že chyba není pernamentní (např. kroužek odepsaný na 100%, přerušený kabel, vypadlý konektor apod.). Takže aby mi bag nefungoval holt bych musel bourat zrovna v okamziku poruchy... 8O

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2007, 10:28 
Člen klubu

Zdravím,
můžu se přidat s další zajímavou variantou poruchy airbagů. Závada trvá
od června 2006, kdy jsem Maruš, dovezenou z D koupil. Po zapnutí zapalování se kontrolka poruchy airbagů rozsvítí a až do vypnutí svítí stále - bez pohasnutí.
Byl jsem už na třech různých diagnostikách a nikde se nepodařilo s ŘJ airbagů navázat komunikaci.
Tož se chystám alespoň proměřit, jestli má ŘJ napájení a pak uvidíme dál ... tajně doufám, že nebude mrtvá.

Když zjistím nějaké zajímavosti, dám vědět.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2007, 10:41 
Člen klubu

Motor: 1,6 SX - sedan
Radek2 píše:
Zdravím,
od června 2006, kdy jsem Maruš, dovezenou z D koupil. Po zapnutí zapalování se kontrolka poruchy airbagů rozsvítí a až do vypnutí svítí stále - bez pohasnutí.
Byl jsem už na třech různých diagnostikách a nikde se nepodařilo s ŘJ airbagů navázat komunikaci.
Tož se chystám alespoň proměřit, jestli má ŘJ napájení a pak uvidíme dál ... tajně doufám, že nebude mrtvá.

Tak to je bohužel velmi pravděpodobné. Protože sama kontrolka je "inteligentni" a svítila by i tehdy, kdy by jsi ji neměl připojenou, nebo třeba i kdyby ti řídící jednotka aibagu chyběla vůbec...

Punto Cabrio 60 S - '95 made by Bertone
ex Audi A4 (B8) 2,0 TDI - '2010
ex Audi A4 (B8) 1,8 TFSI - '2008 - služební...
ex Renault Laguna Grandtour II 1,9 dCi - '2001
ex Fiat Punto 55S - '95
ex Škoda 120 L - '79

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2007, 13:05 
Člen klubu

Motor: 1.9 TD 100
coxx píše:
Hmm tak s tim mam "osobni zkušenost" - s největší pravděpodobností máš KO kroužek pod volantem. Byl jsem s tim ve Fiatu a za zjištění zavady + výmaz jsem zaplatil 1200,- s tim že asi po 1,5mesíci se kontrolka znovu rozvítila. Oprava s novým kroužkem cca 5tis. (záleží na tom jestli mas ovladani radia na volantu). Ted mi kontrolka sviti a kašlu na to - nechce se mi platit každe dva mesice 500,- za vymaz chyby.

Tak mě taky svítí kontrolka a vím z diagnostiky ze srazu, že je to kroužek ve volantu. Nechal jsem si závadu vymazat a asi za tři týdny se kontrolka rozsvítila znovu. Ve Fiatu chtěji za výměnu kroužku i s prací 6 tisíc, pěkná palba. Můj mechanik to ted rozdělával a vyzuálně to vypadá v pořádku a ještě rozpojil a zapojil konektory, třeba tam byl špatnej dotyk někde. Jinak kroužek už byl měněný, je na něm napsán rok 2000. Zkusím opět nechat vymazat chybu a uvidíme jak dlouho to vydrží.

ex Fiat Marea Weekend 1.9 TD ELX, 1996, stříbrná metla
ex Fiat Marea Weekend 1.6 16V SX, 1997, modrá metla
ex Fiat Marea Weekend 1.6 16V SX, 1997, grigio steel
....a x dalších:-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2007, 23:33 
Člen klubu

Maxik píše:
coxx píše:

Tak mě taky svítí kontrolka a vím z diagnostiky ze srazu, že je to kroužek ve volantu. Nechal jsem si závadu vymazat a asi za tři týdny se kontrolka rozsvítila znovu. Ve Fiatu chtěji za výměnu kroužku i s prací 6 tisíc, pěkná palba. Můj mechanik to ted rozdělával a vyzuálně to vypadá v pořádku a ještě rozpojil a zapojil konektory, třeba tam byl špatnej dotyk někde. Jinak kroužek už byl měněný, je na něm napsán rok 2000. Zkusím opět nechat vymazat chybu a uvidíme jak dlouho to vydrží.

No jo tak 6tisíc je to i s ovladanim radia na volantu - řikali machři ve Fiatu :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2007, 11:58 
Člen klubu

Koukám že to je docela běžný problém :roll: mě svítí kontrolka airbáglu taky,nastartuju,zhasne,po chvíli se rozsvítí a už se jí zhasnout nechhce.Zelenka mi to mazal už několikrát,naposledy na VV,ale po pár nastartování už je znova vymalováno.Examiner vyflusnul,že je vadná pyropatrona předpínače pású spolujezdce,autoelektrikář mi dal potom školení,že stačí někde špatná kostra,vlhkost v konektoru,během zapnutého žhavení třeba pohnout výškovým nastavením volantu a už si to usmyslí že je vhodná doba zahlásit chybu 8) Dokonce je prý špatné i to když při zapnutí klíčku,kdy probíhá očekování celého systému,si někdo sedne na místo spolujezdce kde je čidlo zatížení sedačky a to stačí ten systém tak zblbnout,že vyhodí chybu.Jenže jak ji jednou zahlásí,už si ji pamatuje a kontrolka svítí.U fiatů řady Marea a Brava prý docela běžný problém.Bohužel nemám ani čas ani náladu procházet podle schematu kabel za kabelem a kontrolovat kostření a dát někomu jen tak vydělat se mi taky nechce.Ale jak už bylo řečeno,nikde není psáno,že bágly nefungují :lol: nicméně bych to nezkoušel,výsledek nejistý :? :lol:

Předmět příspěvku: kontrolka airbagů
PříspěvekNapsal: 05 led 2007, 15:19 
Člen klubu

ruddy píše:
Koukám že to je docela běžný problém :roll: mě svítí

Přesně.
Ta kontrolka "jen" signalizuje, že systém není ve 100% stavu. Můžeme s vysokou pravděpodobností očekávat, že nám pytle poskytnou v případě nehody své měkké objetí. :wink: :?:
Nicméně doporučuji každému, aby se pokusil odstranit závadu a tu potvoru červenou přesvědčil, aby nesvítila.

Prostě se nespoléhat na to, že to je náhodná chyba a dát si to alespoň diagnostikovat.

Naposledy upravil froman dne 07 led 2007, 13:07, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 led 2007, 18:20 
Člen klubu

Radek2 píše:
Zdravím,

Měl jsem podobný problém s navázáním komunikace na examineru, výsledek? ŘJ jsem vůbec v autě neměl :!:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]