FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 04 bře 2021, 17:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Marea 2.0 HLX 108kW (1. gen)
PříspěvekNapsal: 07 úno 2021, 11:48 
Člen klubu

Motor: 2.0
S těžkým srdcem musím dát svoji 13 let opečovávanou Marušku na odstřel.

Aktuální stav:
pojízdná, STK nějak do března
najeto 213K, motor v pohodě, někudy teče olej (a už nemám sílu to řešit)
repas startér (rok)
nové brzdy včetně kotoučů (2 roky)
repas převodovky (~4roky)
rozvody (4 roky)
opřeno na pravou stranu (oboje dveře a blatník na výměnu, zadní část se tak nějak dá)
výfuk zralý na výměnu, cat je mrtvý
baterie akorát tak na nastartování (celkem pravidelně roztláčím nebo startuju z kabelů)
spousta hadic a trubek různě polátaných, protože nejdou sehnat
plechařina spíš k ničemu (barva na střeše slezlá, kvanta oděrků z městského parkování, jinak zelená metalíza)

Možnosti:
1) Prodej na díly
Motor by měl být v pohodě, čili někomu na výměnu, kdo má zase karoserii v cajku.

2) Výměna karoserie (tj. opak předchozího)
Pokud by se našel někdo, kdo bude likvidovat kompatibilní kastli kvůli motoru, jsem pro udělat ze dvou kusů jeden, protože aktuálně absolutně nemám tušení, do jakého auta jít.

3) Prodej na opravu
Odhad oprav, aby se s tím dalo na STK, je nyní cca 70K, ale může se to ve finále vyšplhat, záleží asi dost na ceně práce a ochotě shánět díly. 2.0 v první generaci má pár exotických dílů, kusů nebylo moc a shánět na to cokoliv je zlo. Plus dost začíná různě zlobit elektrika, čili investice rozhodně nebude finální.

4) Odstrojit a sešrotovat (aktuální scénář)
Na pár věcí už mám zájemce, takže nyní ještě měsíc dojezdí, pak půjdou značky do depozitu a jak bude trochu teplo, začneme okrajovat. Pokud máte o něco zájem, zkuste poslat seznam do PM.

Kontakt na mě 608814856, ale budu radši, když budete psát PM nebo odpovědi přímo sem. Do rozhodnutí je ještě minimálně měsíc, do té doby se nic dít nebude, takže nestresujte, že případně hned neodpovídám. Resp. auto je teď odstavené, jak se k němu dostanu, udělám aktuální fotky.

Předmět příspěvku: Re: Marea 2.0 HLX 108kW (1. gen)
PříspěvekNapsal: 08 úno 2021, 22:44 
Člen klubu

Motor: 1,6 SX - sedan
Tohle se špatně čte. Ale to už patří k době. Nic není věčné...

ex Punto Cabrio 60 S - '95 made by Bertone
ex Audi A4 (B8) 2,0 TDI - '2010
ex Audi A4 (B8) 1,8 TFSI - '2008 - služební...
ex Renault Laguna Grandtour II 1,9 dCi - '2001
ex Fiat Punto 55S - '95
ex Škoda 120 L - '79

PříspěvekNapsal: 09 úno 2021, 10:49 
Člen klubu

Motor: 2.0
A o to hůř píše .. fakt je to jako se loučit se členem rodiny na smrtelné posteli. Takovej pocit zoufalství a beznaděje ;(

PříspěvekNapsal: 14 úno 2021, 16:01 
Člen klubu

Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Ahoj. Já mám momentálně hlavu ve smutku, tu moji Mařenku už přes STK nepustili a našli na ní tolik chyb, že mi na ni technickou už nikdo nedá... Mařenka přitom jezdí dobře, dal jsem jí novou LPG nádrž, emisema prošla na výbornou, ostatně, strávil jsem teď několik měsíců (pracuju pomalu) pod autem, abych opravil to, co mi vytkli při technický kontrole v létě (a pak byl covidovej odklad, takže jsem měl hodně času chyby napravit). Narazil jsem ale na povýšenýho pitomce, kterej se přímo vyžíval v tom, jak mne ponižoval (jsem prej úplnej hlupák, když jsem si pořídil fiata) a usilovně hledal a našel i to, co opravdu nemusel. Nakonec kontroloval i datum na lékárničce... Jsem fakt smutnej, protože poslat fungující, milou Mařenku jen tak do starýho železa, to opravdu bolí.

Škoda, pak jsem našel ve vedlejší vesnici člověka, který by STK zařídil... a snad by prošla i jinde na STK, kdybych narazil na někoho aspoň trošku vlídnýho... ale s tímhle škraloupem už neprojde, asi...

No, a tak se dostávám k věci: Jestli je tahle nabízená Marejka ještě k mání, třeba bych moh použít ji, dát na ni součásti ze svojí Marejky a tu technickou udělat s touto Marejkou, která asi minulou STK prošla v pohodě... Jsem trochu natvrdlej a nejsem moc mechanicky zručnej, tak neumím odhadnout, kolik dílů je shodnejch s mojí stříbrnou 1,6 16v weekend... a jak náročný by bylo to udělat. Kolik by to v nějaký vesnický opravně stálo... třeba přendat i plyn, nebo celej motor... - co myslíte? Je to dobrej nápad?

Hezký pozdravy
Petr

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]