FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 09:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Páté dveře
PříspěvekNapsal: 29 pro 2005, 16:54 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1880
Bydliště: Chotěšov, tel. 608 13 70 70
Pavel1 píše:
duffino píše:
Tak jsem před půl rokem absolvoval pro mě dost šílenou anabázi, s rozebráním , vyčištěním a promazáním zámku pátých dveří (kombík). Jenže teď mi nejdou vůbec otevřít. Ví někdo, jestli se dají 5. dveře otevřít nějakým záhadným způsobem, když mi zůstane "viset" klika a nic?

A máš zapadlé západky na obou stranách? Mě se při slabším zabouchnutí
nezavřela pravá západka a pak to nešlo ani za prase otevřít. :evil: Pak mi to
v servisu nějak otevřeli a já pošteloval tu část zámku v karoserii a je to v pohodě :wink:
odmontuj vnitrni plast kapoty a rukou uz je otevres.

_________________
Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex ALFA ROMEO 2.4 JTD
ex Alfa Romeo 166 2.4JTD M-Jet 20V Ti
ex Fiat Marea 1.9TD
2.4JTD
ZETOR 25A r.v.47


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 pro 2005, 22:28 
Offline
Člen klubu

Registrován: 10 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 193
Bydliště: Sobkovice
Pánové a všimli jste si, že siki.tom psal o zadních bočních dveří a né o pátých? :wink:

_________________
Majdička 1,6 16V pěkná


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 pro 2005, 01:33 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 12
Bydliště: Uherské Hradiště
Dáva píše:
Pánové a všimli jste si, že siki.tom psal o zadních bočních dveří a né o pátých? :wink:

Jasně, že všimly. Ale nevidím důvod, proč kvůli tomu zkládat nové téma :D

_________________
Weekend 1,9 TD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2006, 11:24 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 61
Bydliště: Nýřany
V sobotu jsem taky řešil problém s 5. dveřmi, klika nahoře, vše špinavé jako prase a v kufru věci na lyže pro tři osoby. Vypadal jsem na parkovišti jako idiot, když jsem rval lyže přes zadní levé dveře a potom tudy lezl do kufru. Budu to muset vyřešit, protože ta klika stávkuje čím dál častěji, udělal jsem si ze zoufalství háček, který nosím na klíčích a tím v případě potřeby kliku tahám, ale řešení je to mizerné. Až ledy povolí tak to musím dát dohromady, snad to nebude díky návodu ve staré m foru takový problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 led 2006, 18:19 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 29 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 130
Bydliště: Újezd u Brna 602 556 441
Já měl taky problém se zadní klikou. Zůstavala zamáčklá a nakonec se mi přes dálkový přestaly zamykat dveře. Dal jsem si s tím trochu práce, a už všecko fakčí. Musel jsem vykuchat tu kliku ven vč.zámku a vše řádně promazat, hlavně pružinku zevnitř kliky. Liška by se vedle ní mohla stydět za svou barvu srsti :lol: Zamykání nešlo, protože motorek centrálu neutáhl prepínač zámku, kterej má na starost, že při zamčených dveřích promáčkneš kliku naprázdno. Hodně zdaru

_________________
WEEKEND 1.9 JTD 01 ELX stříbrnisko
Ulysse 2.0 ie běloba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2006, 19:43 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1183
Bydliště: Blansko
Motor: 1.6 16V
Medena vezelina ve spreji - to slyším prvně. Budu se po ní muset někde podivat, když to má takový recenze. :oops:
Taky se mi začala sekat klika 5 D. a začala se párat ta guma. Tak jsem gumu vyspravil bezbarvým silikonem a kliku z venku promazal ve škvírách FAB mazadlem zámků. Pak mi to nedalo a podíval jsem se tomu na zoubek i zevnitř. Ale protože bylo Silvestra, tak se mi nechtělo oddělávat motorek stěrače atd. Tak jsem tam jen brčkem stříkl pod krycí gumu táhla něco WD40. Zatím to chodí perfektně, tak to snad bude stačit.
Když jsem si Máři pořídil tak mi taky vázly boční kliky, troška WD40 to ale perfektně opravila.

_________________
ex Fiat STILO ABARTH 2,4 20V 125Kw *03/2004
ex Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004
ex Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999
ex Fiat Barchetta - 1,8 VFD 96Kw limited edition *1998
ex Fiat Panda 750 *1988


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2006, 20:21 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1880
Bydliště: Chotěšov, tel. 608 13 70 70
Matess píše:
Medena vezelina ve spreji - to slyším prvně. Budu se po ní muset někde podivat, když to má takový recenze. :oops:
Taky se mi začala sekat klika 5 D. a začala se párat ta guma. Tak jsem gumu vyspravil bezbarvým silikonem a kliku z venku promazal ve škvírách FAB mazadlem zámků. Pak mi to nedalo a podíval jsem se tomu na zoubek i zevnitř. Ale protože bylo Silvestra, tak se mi nechtělo oddělávat motorek stěrače atd. Tak jsem tam jen brčkem stříkl pod krycí gumu táhla něco WD40. Zatím to chodí perfektně, tak to snad bude stačit.
Když jsem si Máři pořídil tak mi taky vázly boční kliky, troška WD40 to ale perfektně opravila.
nevim ted tu firmu co to vyrabi ale je to skvela vec....je to urcena hlavne na brzdy ale ja to pouzivam vsude kde je to dost namahaneto znamena zamky ze vnitr ve dverich se tim daji pekne namazat panty a pouzivam to i na desticky z venkovni strany je nastrikam cele...alespon nikdy nesreznou a tim se tam nedostava bordel...to sama drazky kde behaji desticky to same....ma to vyborne vlastnosti nikdy to nestece odolava to teplotam asi vyzsim nez jsou na brzdach a odolava to i prachu............sice kdyz se tim promazou panty vypada to jako by tam byl rez ale opak je pravdou....na zimu jsem tim nastrikal zevnitr i zvenku komplet i plechace a ted jsem koukal je to tam jako bych to strikal vcera.....jasne za jsou tam poklice aby to nebylo videt. :D :D :D :D

_________________
Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex ALFA ROMEO 2.4 JTD
ex Alfa Romeo 166 2.4JTD M-Jet 20V Ti
ex Fiat Marea 1.9TD
2.4JTD
ZETOR 25A r.v.47


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 led 2006, 10:26 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 110
Bydliště: Ostrava-Zábřeh +420 604798481
Motor: 1,9 TD 75 SX
Pánové, pookud se vám zasekne zámek zadních dveří, což se mi taky už stalo, dají se otevřít tím, že si pěkně sklopíte zadní opěráky, vlezete si do kufru, šroubovákem (nejlépe křížovým) povolíte šroubky na plastovém vnitřním krytu zámku zadních dveří (tuším jich je 5) a ten kryt sudáte. Pak už vidíte zámek, který má dvě táhelka, ty chytnete každé do jedné ruky a zatáhnete za ně. Tím by se měli otevřít ty boční panty, které drží páté dveře. No a když už to budete mít takhle odkrytované, tak nebrání nic promazat zámek :D
Tak mnoho úspěchů

_________________
EX : FIAT Marea Weekend
***1.9 TD 75 SX***
_Silver Metallic Grey_
----------------------------
EX : SEAT Ibiza 1,2 COPA
_Metallic Dark Grey_
----------------------------
Mazda2 1.5 G75 Challenge
_Arctic White_


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 led 2006, 19:50 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1880
Bydliště: Chotěšov, tel. 608 13 70 70
silent.service píše:
Pánové, pookud se vám zasekne zámek zadních dveří, což se mi taky už stalo, dají se otevřít tím, že si pěkně sklopíte zadní opěráky, vlezete si do kufru, šroubovákem (nejlépe křížovým) povolíte šroubky na plastovém vnitřním krytu zámku zadních dveří (tuším jich je 5) a ten kryt sudáte. Pak už vidíte zámek, který má dvě táhelka, ty chytnete každé do jedné ruky a zatáhnete za ně. Tím by se měli otevřít ty boční panty, které drží páté dveře. No a když už to budete mít takhle odkrytované, tak nebrání nic promazat zámek :D
Tak mnoho úspěchů
jojo delal jsem to vcera pritom na podzim jsem to vse udelal...normelne ze dne na den se zasekl zamek takovy ten prstynek co se otaci kolem fatky..

_________________
Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex ALFA ROMEO 2.4 JTD
ex Alfa Romeo 166 2.4JTD M-Jet 20V Ti
ex Fiat Marea 1.9TD
2.4JTD
ZETOR 25A r.v.47


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 led 2006, 22:54 
Offline
Člen klubu

Registrován: 10 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 193
Bydliště: Sobkovice
Nic si z toho nedělejte, s pátýma dveřma, myslím tím zámkem, mají problém skoro včechny auta, není se čemu divit. Když tak na ně koukám tak bych se taky zasekl. Z celího auta si naberou nejvíce veškerou špínu co se na silnicích povaluje. :x :x :x

_________________
Majdička 1,6 16V pěkná


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 led 2006, 11:13 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 164
Bydliště: Pardubice
Motor: 1.6 16V CNG
Vypadl mi astratil se mi čep ve dveřích řidiče. Narval jsem tam šroub, ale je trochu menší, ted ty dveře při otvírání a zavírání mlátí. Větší šrob už tam nevleze. Nenapadá vás nějaké jednoduché a účinné rešení? Venku před panelákem se na autě dělá cokoliv dost blbě.
Díky :roll:

_________________
Ex.:MAREA 100 16V ELX r.v. 12/99. Spotřeba 7.57 l/100km. Odepsaná.
MULTIPLA 100 16V BiPower r.v. 12/00, Spotřeba 5,8kg/100km.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 led 2006, 17:56 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 766
Bydliště: Karavan 2+KK
Motor: 2.3
To Jada: kupoval jsem origo ve Fiatu cena za kus asi 20kč.

_________________
LMC, Fiat Ducato 2.3, 204koníků, 2+KK
Škoda Kodiaq-se znakem Fiat na klíči
Lancia Phedra 3.0i V6 Aut. Emblema, 2003,150kw/285Nm, LPG Lovato-umřela
DUCATI Multistrada 1000S DS, DUCATI 800 Sport supertwin, Triumph Tiger 900 Rally Pro, Aprilia GT125.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 led 2006, 14:32 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 16 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 30
Bydliště: okr. Blansko
Jada píše:
Vypadl mi astratil se mi čep ve dveřích řidiče. Narval jsem tam šroub, ale je trochu menší, ted ty dveře při otvírání a zavírání mlátí. Větší šrob už tam nevleze. Nenapadá vás nějaké jednoduché a účinné rešení? Venku před panelákem se na autě dělá cokoliv dost blbě.
Díky :roll:
Zdar,skus tam dát pérový kolík,dělají je skoro ve všech průměrech.Změř si otvor a kup kolík o 0,2 až 0,3mm větší.Srazíš hranu na kolíku a krásně ho tam naklepneš.Oprava na 10 minut a cena do 5Kč.

_________________
Fiat-Marea 1,6 16V zelená metalíza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 led 2006, 08:52 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 164
Bydliště: Pardubice
Motor: 1.6 16V CNG
Všem moc díky za odpovědi :lol:

_________________
Ex.:MAREA 100 16V ELX r.v. 12/99. Spotřeba 7.57 l/100km. Odepsaná.
MULTIPLA 100 16V BiPower r.v. 12/00, Spotřeba 5,8kg/100km.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 úno 2006, 14:50 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 12 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 44
Bydliště: Nechanice
osud píše:
Kliky jednou za čas prostříkám WD-40 a mám klid. Když si je prohlídneš tak uvidíš že tam jsou drážky, které promažu, protože tam běhá plast-plast. Vždycky to pomůže.


Naprosty souhlas. Ty drazky jsou na to jako pripravene :lol:

_________________
Fifi
Weekend Stribrny
1.6 ELX \\\'97


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz