FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 11:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Gulaté budíky
PříspěvekNapsal: 27 lis 2010, 11:38 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 02 úno 2008, 01:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Košice,SR
Zdravím, no mám osobnú skúsenosť že v palubovke model ´99 je kontrolka STOP pre pravú aj ľavú stranu brzdových svetiel keďže sa mi jedna (pravá) strana po prasknutí žiarovky rozsvietila a to LEN pri stlačení brzdového pedálu. :idea:

_________________
Sky blue 2,0L VIS 5valcova 20ventilova Marea Weekend ELX (ex polstrada)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 dub 2011, 05:02 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2011, 00:00
Příspěvky: 2
Bydliště: LBC
:) mě svíti ta kontrolka STOP vždycky kyž šlápnu na brzdu a já mysle že má právě svítit :), ale při tom mi brzdovky svítej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 dub 2011, 22:05 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 862
Bydliště: Nové Město na Moravě +420603211167
Motor: 2.0 TDi
kontrolky signalizují spálenou žárovku u všech světel, krom hlavních. Tuším, že žlutá žárovka siglalizuje obrysová sv. a osvícení rz, ale musí světla být zapnutá.

S nápisem stop jsou světla brzdová.

Pokud ti svítí světlo i kontrolka , tak zkontroluj zda je osazena správná žárovka, brzdová sv. by měla mít 21W, další problém může nastat při použití jiných žárovek, např. LED.

Kontrolky jsou i v kulatých světlech, pokud bylo vozidlo funkcí kontroly vybaveno.

_________________
rytíř Bimbo z Nojštatu - mistr vlny tsunami - černá ovce
+ tiskový mluvčí Královny Země jihomoravské
Ford Tranzit
VW Touran 2,0TDi 2004
VW Caddy 2.0 TDi 4Motion ex
Marea 1,9 JTD 110 WEEK Ex
Marea 1,9 TD 100 Ex
Tipo 1,6 Ex
Š125 L Ex


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2011, 09:36 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2006, 00:00
Příspěvky: 132
Bydliště: Topolcany SR tel. +421903806336
fuhrich píše:
no mne tam svietila len oranžový symbol žiarovky a to len 30min. po poslednej STK, ak som pochopil tak signalizovala zapnuté stretávačky bo keď som ich vypol tak sa vypla tiež. Prekvapko bolo keď som znova naštartoval a už ten symbol nesvietil. Manželke ešte raz na 2min. zasvietil a potom už nikdy viac. Tal neviem čo to malo znamenať. Aj som sa divil že nikde neukazuje že sú zapnuté svetlá ale keďže idú automaticky tak to neriešim.


Mohla to byt zla ziarovka/kontakt na osvetleni SPZ. Ked buchas kufrom obcas sa kontakt prerusi. Este pripomeniem ze brzdovych svetlach su 2 ziarovky na kazdej strane. Staci ak je jedna zla a uz sa rozsvieti STOP.

_________________
Mrňa Weekendová 1,9JTD 77/105 9/99ELX Modra BLUE WAY metaliza. Trošku špinavá a poškriabaná, ale inak fajn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tajné kontrolky
PříspěvekNapsal: 22 srp 2014, 19:06 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 07 pro 2006, 01:00
Příspěvky: 33
Bydliště: Boskovice
Dobrý den, potřebuji poradit s kontrolkami STOP. Při cestě z dovolené se mi rozsvítila kontrolka vadné žárovky a při brzdění se rozsvítilo STOP. Praskla žárovka. Doma jsem vyměnil a vše bylo v pořádku. Po deseti km se ale signalizace žárovky znova objevila a tentokrát společně s oběma nápisy STOP. A svítily pořád. Světla ale svítila a fungovala normálně. Po novém nastartování se zdálo vše v pořádku. Po několika zastaveních a vypnutí motoru se ale zase vše rozsvítilo a překvapivě kontrolky zhasínaly když jsem sešlápl brzdový pedál. Může někdo poradit, kde může být problém? Navíc bych řekl, že s palubky šel smrad spálené gumy. Raději jsem auto odstavil. Po otevření pojistkového prostoru jsem ale, žádné spečené kabely neobjevil. Kudy vede kabeláž brzdových světel a na co se při kontrole zaměřit? Mám strach, abych vůbec dojel do servisu. Díky za všechny rady.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz