FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 10:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: délka brzdových trubek
PříspěvekNapsal: 14 lis 2011, 15:07 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Příspěvky: 10
Ahoj, zdravím všechny majitele těchto vozů. V pátek jsem si přivezl mareu 1,6 16V, 1998, kombíka, o víkendu jsem kouknoul na brzdy a zjistil jsem, že mám prasklou trubičku na levé zadní straně (strana řidiče). Jedná se o trubku, která vede od té krátké brzdové hadice někam nad výfuk, patrně k zátěžovému čidlu. A ted bych právě potřeboval poradit, jestli by mi někdo poradil jak je ta trubička dlouhá a popřípadě jak jí dostat ven, koukal jsem na to a teda opravdu nevím kudy vede a ani jak je natvarovaná. Díky moc za všechny rady. :wink:
Hledal jsem to tady někde na foru, ale bohužel tohle jsem nikde nenašel. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2011, 16:38 
Offline
Guvernér
Uživatelský avatar

Registrován: 25 led 2007, 01:00
Příspěvky: 1417
Bydliště: SLOVENSKO: Prievidza,TN : +421 918615462
Motor: Alfina 159 2,4 154kw Q4
Neviem ci ti to pomoze ale skus to pohladat tu : http://eper.fiatforum.com/eper/navi?COU ... GUI_LANG=B

_________________
Ford Tourneo Connect Grand titanium 1,5 TDCi Duratorq
Renault Kangoo expres 1,5 dci - kurin na pracu
Alfa Romeo 159 Sportwagon 2,4 JTDM 154kw Q4 -elegant sport HIGT - EX
Fiat Marea Weekend 2,4 JTD-modrá strela+6-speed+tempomat-xenon - EX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2011, 16:48 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Příspěvky: 10
Díky za stránky, ale délku trubičky jsem tedy vůbec nenašel :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2011, 17:00 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říj 2010, 00:00
Příspěvky: 74
Bydliště: Klatovy
ta trubka má tak 50-80 cm, vede z kostky (nad nádrží) ke kolu do hadičky. Když svěsíš nádrž, tak na ni uvidíš. tak sem to měl já a myslim, že budou všechny stejný... Hadička koupit podle mě nejde, musí ti ji někdo vyrobit, je na to taková sada, já ji mam, tak to bylo bez problémů. nejlepší je koupit měděnou trubku a máš klid do konce života... i se na ní líp dělaj koncovky

_________________
marea Weekend 2.0 20v HLX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2011, 17:25 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Příspěvky: 10
To je právě ono, právě že si taky myslím, že ta trubka bude mít kolem 50-80cm, ale potřeboval bych to malinko přesněji, protože se prodává délka od pár cm do několika metrů. A tu hadici mají i v auto kelly, to není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2011, 17:57 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říj 2010, 00:00
Příspěvky: 74
Bydliště: Klatovy
promin, já to splet, hadička samozřejmě koupit jde, trubka nejde

_________________
marea Weekend 2.0 20v HLX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2011, 18:53 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Příspěvky: 10
A tady u nás v Hradci Králové není problém koupit ani trubky z mědi, cena kolem stovky, ale potřebují vědět aspon přibližnou délku té trubičky. A jelikož dělám do tmy a auto mám před barákem, tak je docela problém zjistit jakou délku potřebuji :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 lis 2011, 17:47 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Příspěvky: 10
Tak už vím, že délka trubičky od regulátoru k brzdové hadici na levém zadním kole je dlouhá cca 55cm :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: 04 bře 2012, 11:02 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2008, 01:00
Příspěvky: 1240
Bydliště: Šenov u Nového Jičína
Měnil jsem včera brzdové trubky na zadní nápravě. Už byly řádně nakorodované, na pár místech. Jednak na to mechanik na STK poukazoval a také jsem nechtěl někde zůstat viset, kdyby náhodou. Provázkem jsem si změřil přibližné délky těch trubek a nechal si je vyrobit. V servisu neměl ty ocelové, tak jsem si nechal udělat ty měděné. Stály sice 680Kč, ale dělalo se s něma dobře (jdou krásně lehce ohýbat). Jsou pr.5mm. Nemám zátěžák, takže délky trubek byly 130cm (na PZ kolo) a 90cm (na LZ kolo).
Najel jsem si na nájezdy, povolil jeden šroub na uchycení nádrže-vycvakl dva plastové špunty (zajištění nádrže v karoserii) a trošku ji vyklonil. Předtím je nutno odmontovat ty dva plastové kryty u nápravy. Pak je tam hezký přístup na trubku k tomu PZ kolu. Původní trubky jsem vytáhnul, na stole si poohýbal ty nové podle vzoru a na autě to "domodeloval". Nakonec to stačilo odvzdušnit.

_________________
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX
182A4000 - 7/1998 Dark Blue Metallic Paint
ex F/I/A/T TIPO 1.6 DOHC i-e DGT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: délka brzdových trubek
PříspěvekNapsal: 07 dub 2017, 22:37 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 14 lis 2007, 01:00
Příspěvky: 89
Bydliště: Jihlava
Motor: 1.8 16V
Pro Mareu bez ABS jsem měnil trubky u pravého zadního kola takto: Od regulátoru nad výfukem ke kolu stačí metrová (dával jsem 120 cm a musel jsem na ní naohýbat pro zkrácení smyčku...) měděná trubka univerzální za stovku, má koncovky unifikované, jsou stejné jako třeba na starou Feldu nebo jinou Škodovku. Je potřeba jí jednak naohýbat, ale hlavně : fiaťácká koncovka do regulátoru je větší než škodovácká. Budete muset rozšíření na konci trubky uříznout, stáhnout pryč tu škodováckou koncovku a nasunout původní Mareáckou. Je potřeba znova roztemovat konec na trubce v přípravku. To udělají za dvacku na počkání v dost autoservisech. Pak je originál hadička na přechodu k ramenu a od ní je měděná trubka se "škodováckýma" koncovkama ke kolu do brzdového válečku. Délku jsem dával 60 cm, ale musel jsem na ní nakroutit smyčku. Byla dlouhá, možná by stačilo jen 50 cm.
Zjednodušeně: Trubka od regulátoru doprava kolem nápravy měděná 100 až 110 cm, předělat na straně do regulátoru šroubení ze škodováckého na větší fiaťácké.
Hadička origo Fiat (nebo náhrada v nějakých autodílech)
Trubka ke kolu "škodovácká" měděná 50 až 55 cm.
Sundavá se kvůli tomu výfuk a tepelný štít u zadního tlumiče, s nádrží se nehýbe.
A je to 8)

_________________
Muzikantova Marejka tmavomodrá 1.8 16V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: délka brzdových trubek
PříspěvekNapsal: 07 dub 2017, 22:48 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 14 lis 2007, 01:00
Příspěvky: 89
Bydliště: Jihlava
Motor: 1.8 16V
Trubky na ramenech cca 55 cm - koupit za necelou stovku univerzální měděnou se "škodováckýma" koncovkama, pasuje, stačí naohýbat.
Krátké gumové hadičky origo nebo náhrada z prodejny autodílů
Trubka od regulátoru ke kolu pravá (delší) cca 110 cm, možná by stačila i 100 cm, zase za stovku univerzální "škodovácká" měděná, na jednom konci se ale musí přendat koncovka, co jde do regulátoru za "mareáckou" - regulátor má větší průměr - a znova se dělá na konci roztemování trubky
Trubka od regulátoru ke kolu levá (kratší) "škodovácká" kolem 60 cm a zase vyměnit malou koncovku do regulátoru za větší.

_________________
Muzikantova Marejka tmavomodrá 1.8 16V


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz