FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 11:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problem s razenim.
PříspěvekNapsal: 14 bře 2006, 13:30 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2006, 01:00
Příspěvky: 67
Bydliště: Klasterec
Razeni pri jizde jde na vybornou,ale pokud treba zastavim,vyradim a chci dat znovu jednicku nebo kterou-koli rychlost tak to proste nejde,musim seslapnout parkrat spojku a pak ne zrovna zlehka to s citelnym odporem jde.Oleje co my rekli v servisu tam prej mam dost,tak nevim jestli je uz spatnej nebo je v pr..... prevodovka. Druhej problem mam kdyz startuju tak cca po 1 sek. se ozve neco jako setrvacnik,v servisu my rek ze to dela starter jak se roztoci a dojizdi.Je na vymenu celej nebo jen jeho nektera cast?? Diky za radu.

_________________
1.6 16V 1999 SX,stribrna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 bře 2006, 14:48 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2005, 01:00
Příspěvky: 1058
Bydliště: Brno, 1. patro 724 04 66 80
Kde ti zabírá spojka?
Zkus ji trochu přitáhnout (stačí o 2 závity = matka 2 x dokola) a možná budeš překvapenej jak jsi za 5 minut spravil přvodovku!
Osobní zkušenost z různých tipů Fiatů (Uno, Tipo, současná Marea).
Je zajímavé že u jiných aut to takový vliv nemá :?

_________________
Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás! :wink: 1,9 TD ELX Week


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 bře 2006, 15:19 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 954
Bydliště: Nové Město nad Metují 773678798
Motor: Stilo 1.9 multijet
Souhlasím s Matey.Mě tam šla hodně blbě zpátečka když jsem stál.Po přitažení o jeden závit tam jde jako po másle. :P :P :P

_________________
MAREJKA ŠLA DO SVĚTA,ALE SRDÍČKO ZŮSTALO.
Škoda Yeti 1.4 TSFI
Grande Punto 1.2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 bře 2006, 21:32 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 27 bře 2006, 00:00
Příspěvky: 21
Bydliště: Mladá Boleslav
Dělal se test když Marejky zavítali k nám a jedna z necností přiřčená byla nepřesné řazení,především na místě.Synchrony dost mizerně nastavují zub na mezeru laicky řečeno.Stačí pustit a znovu vyšlápnout spojku,nejvíc to dělá při dojezdu s vyšlápnutou spojkou a neutrálem.

_________________
Fiat Marea 1.9 TD ELX Weekend 100PS
(Kontakt SKYPE: m.fuka)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 bře 2006, 21:01 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 135
Bydliště: Chomutov tel. 724789870
Měl jsem spojku dost dole, takže rychlosti šli někdy zařadit přes zuby, tak jsem přitáhl jsem spojku a je to o hodně lepší. Jenom když jedu tak stovkou, vyřadím a po čase dávám pětku tak jdu silně přes zuby - musím dvakrát vyšlápnout spojku a je to v pohodě. Sice mi to štve, ale zvykám si.

_________________
Marea 1,6 16V ELX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 bře 2006, 21:38 
Offline
Člen klubu

Registrován: 12 úno 2006, 01:00
Příspěvky: 281
Bydliště: okr:Přerov
tak to jsem mel taky problem ze spojkou , taktez me to zabiralo nekde dole a slo to pres zuby.
az se to posralo a, vymena spojky me stala i s praci cca 9000kč.A je to od te doby v klidu a v pohode a jeste mam na dva roky zaruku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 čer 2006, 13:52 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 8
Bydliště: Slovensko
no teda moja Marejka zacala trpet obdobnou anomaliou......obcas sa stane, ze nastartujem a nemozem zaradit ziadnu rychlost(presne ako ked nezosliapnete spojku) a pritom spojkovy pedal ide normalne na podlahu. Ak motor vypnem, rychlosti idu radit uplne normalne(takze asi v samotnej prevodovke problem nebude). Potom to zrazu normalne ide. Znamy servisak, mi povedal, ze mozu byt vole na riadiacich tyciach k prevodovke, ale velmi sa mi to nezda, ked s vypatym motor to ide vzdy normalne. Inak pozorujem , ze napr. 3ka ide celkom tazko a aj spiatocka....takze hovorite, ze to moze byt nastavenim spojky ? Idem to asi aj hned skusit, tak drzte palce :)

(inak oleja je v prevodvke dost, je tam nejaky Shell za skoro 400Sk/l, meneny neni davno)

_________________
FIAT Marea Weekend 1.6 16V '99, bledomodra perlet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 čer 2006, 14:38 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 02 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 459
Bydliště: Lukáš,Jana,Matýsek a Kateřinka z Týniště nad Orlicí
mel bych dotazek ohledne nastaveni spojky, jaky je postup pri serizeni, kdyz bych chtel aby zabaral vys nebo naopak niz ? kde se to nastavuje ? :P

_________________
Fiat Croma Nuova 1.9 JTDm Emotion, 110kW 150HP,...
Fiat Marea Weekend 1.6 16V SX , ABS, 2x airbag, klima, servo, el. okna, ...
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 čer 2006, 22:03 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1880
Bydliště: Chotěšov, tel. 608 13 70 70
1.8 ma lankovou spojku :?: :?: :idea:

_________________
Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex ALFA ROMEO 2.4 JTD
ex Alfa Romeo 166 2.4JTD M-Jet 20V Ti
ex Fiat Marea 1.9TD
2.4JTD
ZETOR 25A r.v.47


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 čer 2006, 10:06 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 02 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 459
Bydliště: Lukáš,Jana,Matýsek a Kateřinka z Týniště nad Orlicí
mel bych dotazek ohledne nastaveni spojky, jaky je postup pri serizeni, kdyz bych chtel aby zabirala vys nebo naopak niz ? kde se to nastavuje ?

prosim prosim, nevi nekdo ? :oops:

_________________
Fiat Croma Nuova 1.9 JTDm Emotion, 110kW 150HP,...
Fiat Marea Weekend 1.6 16V SX , ABS, 2x airbag, klima, servo, el. okna, ...
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 čer 2006, 10:16 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1009
Bydliště: Rousínov u Vyškova 603 386 443
Motor: Tak ten taky máme.
Pro seřízení spojky v klidu je nutné:

nechat usadit ovládání vysouvání spojky úplným sešlápnutím pedálu alespoň 5x

seřízení dráhy se provádí regulací matice a - je-li přítomna - i pojistné matice pružného lanka ovládání spojky na straně převodovky

Ps.: matice se nalézá na dlouhém šroubu, který je na konci spojkového lanka a prochází táhlem spojky :wink:

_________________
Ford Mondeo Ghia 2.0 TDCi 103 kW
Opel Astra Cabrio 1.6 16v Bertone
Fiat Bravo SX 1.6

ex Fiat Marea Weekend 1.6 stříbrná kráska


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 čer 2006, 11:27 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2005, 01:00
Příspěvky: 1058
Bydliště: Brno, 1. patro 724 04 66 80
Medvěd píše:
seřízení dráhy se provádí regulací matice a - je-li přítomna - i pojistné matice pružného lanka ovládání spojky na straně převodovky
Ps.: matice se nalézá na dlouhém šroubu, který je na konci spojkového lanka a prochází táhlem spojky :wink:

A přístup k té matici je buď shora po vyjmutí baterky, nebo máš-li rampu, tak zespoda okolo převodovky, ale to musíš vědět kudy prosrčit ruku :wink:

_________________
Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás! :wink: 1,9 TD ELX Week


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 čer 2006, 11:27 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 17 led 2006, 01:00
Příspěvky: 74
Bydliště: Plzeň
Engi píše:
mel bych dotazek ohledne nastaveni spojky, jaky je postup pri serizeni, kdyz bych chtel aby zabirala vys nebo naopak niz ? kde se to nastavuje ?

prosim prosim, nevi nekdo ? :oops:


Podívej se na tenhle odkaz, je tam pěkně nakreslenej a popsanej postup:
:D
http://brava.wz.cz/download/spojka.pdf

_________________
MAREA WEEKEND 1,6 16V ELX, 11/1998, aut.klima
SKYPE: jruckauf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007, 13:17 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 26 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 1772
Bydliště: Vysocina-Zdarsko,Tel:608537629
Motor: 1.8 16V + LPG
Tak dik tomuhle foru mam doufam spraveno.
Od koupe sla spatne zpatecka,nekdy i jednicka,trojka,predevsim za studena po nasednuti.Zpatecka to delavala i tepla-ne vzdy,vetsinou pomozeno opetovnym proslapnutim.Po cca 3000 km prevazne mimo mesto zacla zlobit 5 st.-po vyrazeni z tahleho kopce,seslapnuto na doraz,sla nekdy pres zuby-ne moc,citit to bylo.Co men donutilo jednat,kdyz po brzdeni na 2st motorem z kopce za kamionem jsem dole NEMOHL vyradit 8O -jako bych ji cpal do zdi.Doktor na to,ze by se to sice dalo rozebrat,ale spousta prace/penez a vysledek nejistej.Otazka an stelovani>koukl a rikal,ze pedaly spojka-brzda maji stejnou vysi a tudiz by s tim nic nedelal.Podotykam nedela bezne s Fiaty,vecinou WW,Renault,Peugot.
Nazhavil sem Forum a Google,zjistil,ze tohle je jakesi specifikum Fiatu{dokonce sem cetl stejne problemy na Multiple},kde se i jemne dotazeni spojky silne projevi-dik konstrukci ovladani???.
Shledl jsem http://brava.wz.cz/download/spojka.pdf a zjistil z obrazku,KDE se to steluje,u 1,8 v pohode prostrcil levacku mezi motor pod baterii a rukou :!: ,bez naradi,4x pootocil o 180%-to stelovani mi prijde perfektne resene.
POZOR-moje 1,8 to nema jako je na obrazku Bravy,rozdil je v tom,ze lanko prvne prochazi tahlem ovladajici spojku a teprve pote je uchyceno stelovaci matkou pod baterii{jeji drzak ma vyrez v zadni casti,takze sem i v pohode na to videl}.
Podle doporuceni v tomto topiku jsem 2x otocil kolem osy{4x 180%,krasne sem citil,jak to znovu zapadne do vylisu},spojka zacina brat i poustet zhruba 2-3 cm nad podlahou.Nutne zkouset s nastartovanym motorem,buh sud proc na to ma vliv,bez pusteneho motoru mi jakejkoliv kvalt zaradit nedelalo problem.Zrovna tak i behem bezne jizdy se radilo normalne-jen kdyz motor po chvili volnobehu ste celi zaradit,pozlobilo to.
Az s tim najedu naky kilaky,snad to sem dam vedet.Zajimalo by mne,co vsechno by nasel orginalni servis :twisted:
Z prostudovanych clanku sem nabyl dojmu,ze tohle pomuze zhruba polovine aut,zbytek se deli mezi zle synchrony,spatnou spojku{utrhlej kus oblozeni,uvoneny nyt},v nekolika pripadech-spis se tykaly tuheho razeni,i vymena oleje v prevodovce.
Jeste nikdy sem zadnou zavadu neopravil tak snadno na aute,doufejme neprechvalim dne pred vecerem.Chvala Fiatum a jejich panickum :idea:

Hmm,presun do Motor/prevodovka?

_________________
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet,Rubína alias Ruby LPG
Marea Weekend 1.8 16V HLX - Popelka LPG (v pozici zalozni vuz,prozatim)
Obrázek
Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 úno 2007, 19:55 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 07 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 4922
Bydliště: Vacenovice tel 602 470 492
Motor: 1,6 SX - sedan
Bystro, jen tě chci z vlastní zkušenosti varovat, že spojka se nerozešteluje z ničeho nic jen tak. Čekej, že ti co nevidět prdne lanko. Doporučuji včasnou výměnu.

Ta jednoduchost štelování (taktéž to dělám rukou) se ti bude hodit při štelování lanka nového.

_________________
Užívejte života!!!
100SX sedan -'99

ex Punto Cabrio 60 S - '95 made by Bertone
ex Audi A4 (B8) 2,0 TDI - '2010
ex Audi A4 (B8) 1,8 TFSI - '2008 - služební...
ex Renault Laguna Grandtour II 1,9 dCi - '2001
ex Fiat Punto 55S - '95
ex Škoda 120 L - '79


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz