FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 10:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 06 úno 2014, 01:02 
Offline
Člen klubu

Registrován: 05 úno 2014, 23:55
Příspěvky: 2
Motor: 1,8 16v
Ahoj, tak taky něco přispěju.
Jezdím na ethanol již několik let, ze začátku bez přestavby teď s ní. Nedoporučuju jezdit bez jednotky, jak je všude uvedeno směs je pak opravdu chudá a motoru se to nelíbí. Ale dost propagace. Hlevní rozdíly jsou při studených startech, s jednotkou vůbec nepoznáte rozdíl. Nastavení jednotky doporučuji spíše manuální než na auto. Pokud se Vám podaří správně nastavit je výkon o hodně vyšší a tím pádem spotřeba o hodně nižší. Ale to doporučuji spíše zkušeným motoristům. Sém jsem ladil docela dlouho a pořád jsem byl nespokojen. Nevím jestli se dá nějaké nastavení prezentovat jako správné, spíš myslím že záleží na opotřebení motoru a na výškových podmínkách dané oblasti. Chtěl jsem ještě objasnit jak je to se svíčkama a s filtrem na vzduch. Tak na svíčkák vůbec nezáleží, zkoušel jsem i platinové za 450kč za kus, no a bylo to o ....h...vně. Ovšem filtr na vzduch hraje zásadní roli. Je nutné mít filtr úplně čistý, ale spíš doporučuji koupit s větší propustností, ono to totiž jinak škube a hlavně nechce jet. Ethanol potřebuje Hodně vzduchu. Zapoměl jsem napsat, že mám motor 1,8 tak nevím jak to funguje u jiných. Jo a tady je odkaz na základní štelování jednotek na ethanol: http://www.ethanolshop.cz/content/6-instalace

v případě zájmu,jsem ochoten vysvětlit výce :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 07 úno 2014, 15:21 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 10 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 250
Bydliště: Třinec
Uvažuji taky, že začnu jezdit na ethanol, ale bez úprav. V zimě tak 1:1 a v létě bych dával více ethanolu. Co jsem pročetl diskuze, tak úprava je zbytečná, jde totiž jen o studené starty, jinak je to bez problémů, prý. No začnu experimentovat a uvidím. V létě by se dalo jezdit i na 100% ethanol akorát po nějakých kilometrech vyměnit palivový filtr, jelikož ethanol vyčistí palivovou soustavu. :-)

Odesláno z mého W910 pomocí Tapatalk

_________________
Marea 1.8 16V ELX 99 s prdelkou a dvěma pytlíky
Fiat STILO 1.8 16 V 93 kW Sportwagon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 12 úno 2014, 00:14 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Příspěvky: 84
Bydliště: CZ-Česká Třebová ; SK- Bardejov
Moje skušenosti na ethanol. Použivam starši typ jednotky na konektor EV1.Konektory som ucvakal a zohnal som dva konektory z havarovanje 1,6 s kabelaže motora a mam to nacvaknute na konektore u vstrekovacej lište. Mal som to nahodene v motore 1,6 s hliníkovým sanim a aj 1,6 s plastovým saním. Jednotku som kalibroval pomocou merača lambda sondy urobeneho z fordfora.
U hliníkovej 1,6 som začinal na 17% predlženia vstrekovania ale po doladeni pri použivani som skončil na 21-22%. Studeny šart 30%.
U 1,6 s plastovym sanim, tam to bolo trochu kompikovanejšie. Auto pri deceleracii s zaradenym kvaltom sem tam pocukavalo a stale davkovalo nejake palivo. Skušal som vysoke hodnoty pridavneho časovania a aj nízke. Pokiaľ tam bola aj hodnota 1% tak auto aj tak pocukávalo pri deceleracií alebo brzdení z kopca. Až nakoniec som skončil na hodnote 0% a ta tam sedi najlepšie auto necuka pri deceleracii a merač lambda sondy nepoukazuje chudu zmes. U hlinikoveho sania pri hodnotach pod 15% pri akceleracii merač ukazoval už chudu zmes a hrozilo fakt poškodenie motora. Jedine ma napada , že jednotka s plastovym sanim asi už ma nejaky software pripraveny pre Braziliu. Tam na ethanol už jazdia viac ako 20 rokov. Takže nakoniec jednotku použivam iba na studeny štart. V zime na studeny štart mam 50% a vlete 40%. Spotrebu v meste nepočitam, 1,6 na krátke vzdialenosti , hlavne v zime papa 10L-12L aj benzinu. Mimo mesta mi to vychadza od 8,5-9L čisteho E85. Pokiaľ jazdite na ethanol, chce to iny štyl jazdy. Pokiaľ jazdim na nizku spotrebu, jazdim skoro ako na dieslu. Pokiaľ je motor už zohriaty, tak aj v meste na 5 kvalte a na ťahometru 55 Km/h.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014, 10:27 
Offline
Člen klubu

Registrován: 04 led 2014, 07:27
Příspěvky: 22
Motor: 1.6 16V
Tak jsem změřil spotřebu a je 8.5 měl 10 l benzínu a 51 l ethanolu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 15 úno 2014, 01:19 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 27 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 61
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Také ještě něco málo přidám... Jednotku jsem si pořídil před 4. lety když ceny benzínu vyskočily nad 30,- Kč a E85 za 23,- bylo velké lákadlo... Auto jsem tehdy využíval z 1/2 na cesty do práce (2x4km) a z 1/2 na delší jízdy... na benzín to tehdy papalo něco kolem 9,5 a na E asi 11,5l/100km. Také ještě záleželo na kvalitě E, stalo se mi že při stejném stylu jízdy si to jednou na E vzalo i 13l/100 ale pod 10,5 jsem nikdy nešel... Já mám jednotku Astes a tam jsou vlastě jen 2. režimy - N95 a E85, přičemž režim E85 je ručně programovatelný pomocí notebooku. Jelikož se mi ta spotřeba zdála přímo obrovská tak jsem nastavení jednotky několikrát změnil, až se ji podařilo úplně rozhodit... v této fázi se projevil vliv svíček, na origo NGK i iridiové BOSCH to za studena chytalo až tak na podesáté, na PULSTARy tak na potřetí... PULSTARY zase ale vydržely jen asi 10 tis. km a konec... pak jsem si nechal jednotku ručně seřídit na základě měření kyslíku ve zplodinách a od té doby startuji na poprvé, zcela vyjímečně na 2x, a to na svíčky NGK za 65,- Kč a standartní filtr vzduchu... No a žena nedávno změnila práci, auto jsem ji nakonec nechal, a ona řídí každý den v 5. lidech 2x12km... dlouhodobá spotřeba na E rázem spadla na 9,6l/100km přičemž to měřím úplně přesně dle skutečných km a natankovaných litrů... pokud bych to měl převést na finance tak úspora je někde u 1kč na km, na to kratší ježdění to byla asi polovina. Najeto na E mám 30 tis. jednotka dávno zaplacená a motor je OK... Na delší trasy se tedy jednotka zaplatí poměrně rychle, kratší trasy jsou na zvážení, asi bych to tam už nedával...

_________________
Modrá kráska Weekend 1,6 16V SX 5/1999, mračítka, xenony, SDS, zadní křídlo, karbonová kapota v modré...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 16 úno 2014, 16:02 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 10 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 250
Bydliště: Třinec
No právě, proč tu jednotku dávat. Stačí jen začít tankovat E85. V zimě míchat víc z benzínem a v létě čistý ethanol. Co jsem různě pročetl, neměl by to být žádný problém. Asi to risknu. Auto stejně nemá velkou prodejní cenu a myslím, že tam nic nezkazím.

Odesláno z mého W910 pomocí Tapatalk

_________________
Marea 1.8 16V ELX 99 s prdelkou a dvěma pytlíky
Fiat STILO 1.8 16 V 93 kW Sportwagon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 16 úno 2014, 23:33 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 27 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 61
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Výhodu přídavné jednotky poznáš přesně ve chvíli když někam spěcháš, studený motor ani po 5. zatočení startéru nenaskočí, baterka mele z posledního a manželka začíná volat mamince... :o to s jednotkou nezažiješ... :wink:

_________________
Modrá kráska Weekend 1,6 16V SX 5/1999, mračítka, xenony, SDS, zadní křídlo, karbonová kapota v modré...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 17 úno 2014, 14:12 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 10 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 250
Bydliště: Třinec
Tak to by byla nuda ne? [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
Navíc spěchal jsem naposledy do porodnice, jinak ne. :-) A to už mám za sebou, tak mi to zase tak nevadí. :-)

Odesláno z mého W910 pomocí Tapatalk

_________________
Marea 1.8 16V ELX 99 s prdelkou a dvěma pytlíky
Fiat STILO 1.8 16 V 93 kW Sportwagon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 03 čer 2014, 08:48 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 říj 2009, 00:00
Příspěvky: 79
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
siki.tom píše:
No právě, proč tu jednotku dávat. Stačí jen začít tankovat E85. V zimě míchat víc z benzínem a v létě čistý ethanol. Co jsem různě pročetl, neměl by to být žádný problém. Asi to risknu. Auto stejně nemá velkou prodejní cenu a myslím, že tam nic nezkazím.

Odesláno z mého W910 pomocí Tapatalk


Noo já zkoušel jezdit s 1,6 marejkou půl napůl benzín/E85 v létě a auto blbě startovalo a spotřeba stoupla tak cca o dva litry, takže si myslím, že to nemá žádný praktický význam. Tak ušetřené cca 4 kč na litr směsi se bohatě projely vyšší spotřebou, takže nemohu doporučit, ale tak vyzkoušet to možeš :D
Třeba kamarád má xaru 1,4 a bez jednotky jezdil půl napůl za stejnou spotřebu v podstatě jako za benzín. A když si koupil jednotku, tak měl samý problémy a nepovedlo se to nikdy doštelovat aby to dobře jezdilo a startovalo.
Takže dle mojich zkušeností s ethanolem, myslím ž se vyplatí leda tak v autě na to speciálně udělaném :wink:
Jak jsem tady četl, tak borci mají taky spotřebu minimálně 9,5 L a to když mám na benzín cca kolem 7,5 L se mi fakt nevyplatí ethanol ...

_________________
Fiat Marea Weekend 1,6 16V r.v. 11/1998


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 31 črc 2014, 10:06 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 čer 2013, 11:59
Příspěvky: 26
Motor: 1,8 16V HLX
já už jezdím půl roku na čistý etanol bez přestavby se spotřebou 9-10,5 l :) teplo-zima bez problémů,občas nastartuje v zimě napopté,ale to je u E85 normální
jinak s etanolem máme zkušenosti hlavně u mazdy 323 STW-2 auta,každé najeto na etanol cca 150tis.také bez přestavby.Jedno dokonce zvládlo i meruňkovici 80% :D (auta jsou na odpis,proto si to můžem dovolit)

_________________
Marea Weekend 1,8 16V HLX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 15 čer 2017, 18:20 
Offline
Člen klubu

Registrován: 15 úno 2011, 01:00
Příspěvky: 527
Bydliště: Břeclav,Ladná-mob702567974
Motor: EX-1.6-100- 1999/2.0 20v 1998
Tankovat 40benzinu a 20 etanolu co mám čekat za problem u 2.0wekenda

_________________
Fiat Bravo 2 rok 2008 1.4 líná lemra
2.0-rok 98-Stříbrý Fiatek Mařenka Weekendová-Žihadlová
Ex-Modrá metalízová 1.6 99 Benzínová ted jezdí ve Zlině stále
Škoda Forman 1.3 93 zelený-Odvozil celej dům
6-7l/100km-1.4
7,4 l /100km-1.6
10.5l/100km-2.0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 15 čer 2017, 22:23 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 5325
Bydliště: Nikol-city 608479374
Motor: 2,4TDS
martinhajekk píše:
já už jezdím půl roku na čistý etanol bez přestavby se spotřebou 9-10,5 l :) teplo-zima bez problémů,občas nastartuje v zimě napopté,ale to je u E85 normální
jinak s etanolem máme zkušenosti hlavně u mazdy 323 STW-2 auta,každé najeto na etanol cca 150tis.také bez přestavby.Jedno dokonce zvládlo i meruňkovici 80% :D (auta jsou na odpis,proto si to můžem dovolit)


lit koralku do auta ? to je kuwa drahej provoz :lol:

_________________
Lancia Kappa 2,0 16v turbo
subaju impjeza 1,6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 16 čer 2017, 07:27 
Offline
Člen klubu

Registrován: 15 úno 2011, 01:00
Příspěvky: 527
Bydliště: Břeclav,Ladná-mob702567974
Motor: EX-1.6-100- 1999/2.0 20v 1998
Neni to sice odpověd ale asi radejí nedávat pokud nechci auto Odrovnat..já teda auto na odpis nemám Zatím :doutnik

_________________
Fiat Bravo 2 rok 2008 1.4 líná lemra
2.0-rok 98-Stříbrý Fiatek Mařenka Weekendová-Žihadlová
Ex-Modrá metalízová 1.6 99 Benzínová ted jezdí ve Zlině stále
Škoda Forman 1.3 93 zelený-Odvozil celej dům
6-7l/100km-1.4
7,4 l /100km-1.6
10.5l/100km-2.0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018, 21:50 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 04 bře 2015, 21:05
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8
Motor: 1,6 16V
K přestavbě na ethanol jsem se rozhodnul letos, když ceny benzu překročily 32Kč. Mám stejnou příd. jednotku jako Jardík - ASTES s přepínačem N95/E85. Spotřeba je 9,5 - 9,6l. Starty napoprvé na čistý E85. Provoz předtím bez přestavby 2:1 N95/E85 a nic moc (líný motor). Po přestavbě stejná dynamika jako na benzín, takže spokojenost :) .

_________________
Ford Focus Combi mk2 1.6
ex Fiat Marea Weekend 1.6 r.98 + E85
ex Fiat Regata 75 i.e. SPI r.87
ex Fiat Regata 75 i.e. MPI r.87
ex Škoda 100
ex Škoda 1000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol v Maree Weekend
PříspěvekNapsal: 16 črc 2018, 09:13 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 27 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 61
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Qjerry: nemusíš se ničeho obávat, mám najeto už asi 70 tis na čistý E85, starty napoprvé, svíčky dávám originální NGK a sportovní filtr vzduchu (doporučuje se) taky vůbec nepotřebuješ... můžu i sdělit, že na E85 je motor o něco tišší, to poznáš jakmile natankuješ N95 např. v zahraničí... spotřeba mimo město cca 10l, město cca 11l... je i výhoda, že od r. 1999 nemá Marea palivový filtr, takže se nemá co ucpat, což se stává např. u Oktávek při častém střídání druhu paliva... palivové čerpadlo stále původní, má 208tis, pro sichr ale vozím náhradní, jezdíme do zahraničí, loni třeba dopadla Albánie... Jen se zkracuje dojezd, takže nutno počítat s častějším tankováním...

_________________
Modrá kráska Weekend 1,6 16V SX 5/1999, mračítka, xenony, SDS, zadní křídlo, karbonová kapota v modré...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz