FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 10:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 03 čer 2018, 11:56 
Offline
Člen klubu

Registrován: 12 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 100
Bydliště: okolí JABLUNKOVA
Motor: 1.8 16V
Zdravím.
Mám takový problém. Nesvítí mi přední světlo (strana spolujezdce). Ani dálkové ani denní přičemž blinkr a obrysovka svítí.
Koukal jsem na pojistky a ty jsou v pořádku. Zkoušel jsem i celý světlomet zapojit místo levého světlometu a svítí. Na té straně kde mi nesvítí světlo jsem zkoušel měřit zda mi jde do té konzole (zásuvky co se zapíná na světlomet) elektřina a nejde.. Prosím o rady jestli se někdo s tímhle nesetkal.

_________________
Marejka stříbrná 1.8 16v ELX r.v 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 03 čer 2018, 17:18 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2006, 01:00
Příspěvky: 1480
Bydliště: Nitra,+421907754110
Motor: 1,9 JTD 105
Za skrinkou spolujazca sú konektory. Už si nepamatam ktorý presne. Pozri vsetky. Zvykne sa prepáliť

_________________
Weekend 1.9 JTD 105 SX rv.00 - 130 PS
Stilo 1,9 JTD 115 PS rv.03 otcove
RENAULT Mégane III rv.09 1.6 manželkine
motorka Honda CBR 600F4i rv.2004 110 PS
Renault Mégane III 1.6 rv. 2009 81kw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 03 čer 2018, 19:31 
Offline
Člen klubu

Registrován: 12 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 100
Bydliště: okolí JABLUNKOVA
Motor: 1.8 16V
aha aha dik za radu zítra to zkusím :) a jde to vyměnit jen ten konektor ??

_________________
Marejka stříbrná 1.8 16v ELX r.v 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 05 čer 2018, 19:39 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2006, 01:00
Příspěvky: 1480
Bydliště: Nitra,+421907754110
Motor: 1,9 JTD 105
Niekedy je vypálený a roztavený. Potom musíš odstrihnúť káble a spojit ich napriamo bez konektora

_________________
Weekend 1.9 JTD 105 SX rv.00 - 130 PS
Stilo 1,9 JTD 115 PS rv.03 otcove
RENAULT Mégane III rv.09 1.6 manželkine
motorka Honda CBR 600F4i rv.2004 110 PS
Renault Mégane III 1.6 rv. 2009 81kw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 19 čer 2018, 11:28 
Offline
Člen klubu

Registrován: 12 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 100
Bydliště: okolí JABLUNKOVA
Motor: 1.8 16V
Takže jsem to vše rozebral zkouknul a konektory jsou v pořádku

_________________
Marejka stříbrná 1.8 16v ELX r.v 1999


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 03 úno 2022, 13:16 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
čím to bylo, nakonec?

mně taky nesvítí pravý potkávací. Je vypálená pojistka, když nám novou, zase se hned vypálí, a to i při vypnutým zapalování (kdy světla ani nemají svítit). Tak hledám, kde by mohl být zkrat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 03 úno 2022, 14:34 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Raději nebudu zakládat nový téma a doufám, že to uvidí někdo tady... pořád se mi nedaří najít žádnej zkrat. A jak jsem psal, pojistka se spálí při VYPNUTÝM ZAPALOVÁNÍ - takže, podle mne, by zkrat měl bejt někde mezi pojistkou a místem, kde se světlo spíná po otočení klíčkem. To se spíná přímo ve skříňce zapalování, nebo je někde (u spolujezdce?) relé, kterým se světla zapínaj? Můžete mi někdo, prosím, napsat, kudy ten vodič od pojistky dál vede? Zatím budu zkoušet, dám vědět, jestli něco najdu.

Ostatní světla fungujou... nefungujou lampičky ve stropě (vnitřní osvětlení), ale to už je delší dobu, a rádio (snažím se ho vyndat a doufám, že pojistky budou někde za ním) - ale tyhle problémy nejspíš nejsou s tím potkávacím světlem spojený?

díky!
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 03 úno 2022, 21:42 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
No nepodařilo se mi nic najít. Tak mám asi dvě možnosti, jak pravý potkávací světlo zase rozsvítit.
První je napojit to pravý světlo na levý světlo. Čímž riskuju, že se vedení k levýmu světlu někde spálí, protože tam půjde snad 110W. Taky není úplně snadný se k drátu na levý straně dostat, není tam moc místa ani po odpojení sacího potrubí. Dost místa na to, abych to udělal pořádně, nevznikl tam časem studeňák, koroze a tak. Výhodou by bylo, že světlo se bude zapínat/vypínat tak, jako dřív. Bylo by fajn vědět, kterej z drátů, kterej vede ze světlometu, je ten, co napájí potkávací světlo. nevíte někdo? Barvu, nebo aspoň který odzhora to je, je jich tam celkem 6, nahoře tři tenčí a pod tím tři tlustší. Můj tip je ten tlustej šedej, ale nerad bych rozříz izolaci víc drátům, než je nutný...

Druhá možnost je vysledovat, kam vede svazek drátů od světlometu do kabiny, a udělat si tam speciální vodič s vypínačem - a to pravý světlo vždycky manuálně zapnout. je to sice vopruz, ale jezdit potřebuju a bez světla jezdit nechci. U spolujezdce jsem našel jenom jeden větší konektor - viz fotky. Myslíte, že to je ten, kde je i drát světlometu? zejtra se podívám na barvy ve svazku vodičů v motorovým prostoru a u spolujezdce - pokud budou kombinace barev souhlasit, snad tím ověřím, že to je opravdu tentýž svazek drátů. A zase budu tak jako tak potřebovat vědět barvu drátu, co vede k potkávačce.

Pokud budu zvlášť úspěšnej, podaří se mi i vystopovat, kudy přichází drát od LEVÝ potkávačky do kabiny. Pokud drát od pravý potkávačky připojím tam, kus vedení bude sice zase mít velkej proud, ale spojení drátů budou v suchu a nebudu muset to pravý světlo zapínat zvlášť... Přijde mi to ale jako docela těžkej úkol, zjistit, kterej drát jde od levý potkávačky, vystopovat ho v kabině... je tam dost málo místa a svazky drátů jsou pěkně tlustý.

Kdybyste někdo náhodou věděl, pomůže to.


Přílohy:
konektor.jpg
konektor.jpg [ 97.59 KiB | Zobrazeno 1258 krát ]
Poznámka: A ne tenhle, co vede do kabiny z boku
a_ne-tenhle.jpg
a_ne-tenhle.jpg [ 89.23 KiB | Zobrazeno 1258 krát ]
Poznámka: Předpokládám, že to je tenhle svazek drátů, co vede od pravýho světlometu?
tenhle_svazek.jpg
tenhle_svazek.jpg [ 96.65 KiB | Zobrazeno 1258 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 05 úno 2022, 00:45 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Tak, už vyřešeno. Pomohl jsem si sám :-)
Zase se mi stalo, že se mi do sebe zapletly DVA různý problémy - a tím mi zamotaly šišku :-)

Totiž, někde tady na fóru jsem našel seznam pojistek, ovšem pro jinej model Marey. Myslel jsem, že jsou pojistky stejný - nejsou. Při kontrole pojistek jsem našel jednu spálenou. Vzhledem k tomu, že jsem se snažil zjistit, proč mi nesvítí potkávací světlo, že podle seznamu byla ta spálená pojistka právě na místě pojistky pro potkávací světlo, nová pojistka hned taky shořela, a to i při vypnutým zapalování, vydedukoval jsem, že mám zkrat někde na vedení mezi pojistkou a zapalováním, případně relátkem.

Ale nebylo tomu tak. Dneska jsem zapojil světlo přímo na baterii (mimochodem, k potkávacímu světlu vede tlustej šedej drát, k dálkovýmu tlustej zelenej drát, tím svazkem, který jsem tipoval), a taky nesvítilo. Tak jsem vyndal žárovku, byla spálená. To je mi nějaká divná náhoda - propalujou se pojistky i při vypnutym zapalování, a zároveň je prasklá žárovka.
Tak jsem si ověřil, jestli seznam pojistek sedí i pro můj model. A nesedí, ani trochu. Pojistka světla vůbec spálená není. Stačilo vyměnit žárovku, zapojit kabely, a už zase svítím. Nemusel jsem nikde hledat zkrat. Hurá!

A ta spálená pojistka? Je na pozici druhá z leva, dole. Má vést proud k "services", zítra zjistím, k čemu vlastně, a jestli to souvisí s nefunkčníma lampičkama interiéru, nebo rádiem (to má zapadlou jednu packu a vůbec, ale vůbec nejde vytáhnout podle návodu Adyna). Musím zjistit, proč se propaluje. Ale hlavně že už teda funguje ten světlomet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 05 úno 2022, 01:02 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
V manuálu jsou z nějakýho důvodu pojistky vyobrazený vzhůru nohama, číslovaný napřeskáčku, nicméně vylučovací metodou jsem zjistil, že se propaluje pojistka č. 10, takže
- přední a zadní vnitřní osvětlení
- napájení přístroje (co tím myslej ???)
- rádio
- osvětlení přihrádky

Tak už tuším, co budu zejtra zkoumat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 05 úno 2022, 18:00 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Rádio jsem nakonec vypáčil po těžkém boji. Podařilo se mi chytit tu renegátskou pacičku do kleští a nakonec vyprostit ze sevření. Nikde chyby nevidím. Možná byl zkrat v jedné z lampiček. Rádio konečně hraje, lampičky svítí - všeobecná pohoda. Je trochu smutný, že si tu povídám jen sám se sebou, ale tak dopadlo to dobře...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 12 úno 2022, 16:57 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 17 zář 2008, 00:00
Příspěvky: 566
Bydliště: Frýdek-Místek
Motor: 1800
Ahoj :lol:
Píšeš, že si tady povídáš sám, ale to se pleteš, nejsi tady sám, jen asi nemaj k tomu co říct :-) kouknout se to taky dělám, ale když nemám co napsat tak skouknu a jdu dál .
Jinak jsem rád, že ti vyšla ta varianta, co nás učili v autoškole :wink: když nesvítí, tak se podívám na žárovku.
Ještě jsem chtěl říci, tedy napsat že pokud bude někdo chtít pomůcky na vyndavání originálního rádia z Marejky tak mám myslím ještě ve sklepě k dispozici, je tam snad i redukce na jiné rádio a kryt k tomu, aby to aspoň vypadalo jako Mareácké :wink: nabízel jsem to jako dárek sice už i dříve na srazech. ale lidi už to mají většinou pořešené, tak poslední pár vytahováků mi zůstal a jelikož již Marejku nemám tak zase povezu na sraz, pokud tedy nebude někdo potřebný rychlejší Asi bych se měl podívat a nabídnout něco i opakovaně to co mám ještě k dispozici k Marejce
Pokud se tedy někomu nedaří vyndání podle návodů na webu, jež jsou také zdařilé není problém se domluvit, a vytahováky jsou další možnost.
:pivko

_________________
Již není mezi námi, však dříve byla naše milá :-(
©Camell FM Wekend ELX 1,8 16v r.v.1997 - do stříbrna se nám vybarvila
T-Mob 731 466 731; skype=nonazdar
jinak básník a poeta klubový, jenž co lze ve verších odpoví :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesvítí světlo !!!
PříspěvekNapsal: 12 úno 2022, 21:11 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Tak to je dobře. Já se bál, že už všichni Marejku prodali a odešli. Bylo by mi tady smutno.

Tož mátlo mne, že to vypalovalo pojistku - to by asi spálená žárovka jen tak nedělala.

Já se z vytaženýho a zpátky vpravenýho rádia nakonec moc dlouho neradoval - nefunguje na něm ladění. Anténu nemám už dlouho, ale i bez antény se na něm dalo ledacos naladit. A mně stačila Vltava, ta se dala naladit vždycky. Teď ne. Tlačítka ladění vůbec nefungujou. Občas se skenování samo rozjede, ale zastaví se někde v šumu a dál už nejede. Tohle opravit neumím, něco se asi pokazilo uvnitř rádia.
Nu - sice jsem se vždycky těšil, že si pustím dobrou muziku do všech repráků, tak dobrej zvuk doma nemám, ale tak hlavně, že to auto jede - můžu si zpívat třeba :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz